Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Konsaki virus- POMOC :S
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
E ljudi ovako, imam 18 god (90god) treniram ceo zivot od malena, nikakve problema zdravstvene nisam imao! I sad odjednom izgleda sam popio ovaj virus, sta da vam pricam, u poslednjih nedelju dana sam skroz u bedaku, i u teskom sam tripu, da li cu moci trenirati itd itd...
Inace juce sam dobio nalaze, i pise ovako (mada meni to nije jasno skroz)
: Uk. Caxsackie grupe B IgM - Metoda - ELISA, Nalaz: Slabo poz.
Sta to znaci ? Ovaj mi doca rekao kao idi kod doktora svoga on ce ti kao objasniti.... Dosta sam citao ovde na netu i video da konkretan lek za ovaj virus nema :cry: Vec je lek odmor i zdrava hrana (Puno vitamina, voca povrca..) i to sam sad poceo jesti..
Sto se tice bolova, u posladnja 3-4 dana nista ne osecam, ali bukvalno, jedino kad idem spavati onako malo otezano disem, ali koliko-toliko je ok.. Jos da napomenem kad sam to poceo osecati, evo recimo, pre mesec dana, u teretani kad radim propadanja, i zavrsim seriju onako me u grudima na 3-4sec zaboli (probode kao) i prodje, ali ja to nisam shvatio ozbiljno, pa sam nastavio sljakati jos jedno 2 nedelje tako, pa sam posle mislio da sam nesto grudn hrskavicu zezno, i rekao sebi da cu napraviti pauzu i ici na plivanje, i tako ja odem jedan dan na plivanje, izplivam onako oko 3 sata sam bas plivao i prilicno se umorio, i kad sam dosao kuci bio sam malaksav (mislim to je i normalno) ali uvece kad sam gledao ZLO mi je bilo, u srce mi je bilo radilo ko ludo, nisam mogao spavati, tako 4-5 sati sam u krevetu se cimao.. I tako sam otisao kod doce, pa sam odradio dosta ispitivanja krvi, ekg, to mi je sve normalno, ali eto taj Konsaki izgleda imam, pa me zanima od prilike koliko to moze da traje ? Za sada ponavljam evo vec 3-4 dana mi je normalno, ali nerviram se jako sto ne mogu da treniram, i tako sam u tripu zbog toga! :cry: :cry: jer sam fanatic sporta... sta da vam kazem, svaki komantar ko se bar malo razume u ovaj problem je dobrodosao! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:02 pm
Postovi: 35
Prvo - koKsaki virus, ne koNsaki... :wink: Dalje, IgM antitela ukazuju na akutnu infekciju, sto znaci da nisi prelezao ranije ovaj virus, pa sad otkriveno, nego da je trenutno tu. Slabo pozitivan znaci da se nalazi u malom titru.
Dalje, kao ni jedan drugi virus, ni ovaj virus nema ni jedan specifican lek koji bi ti mogao da dobijes kao terapiju i izlecis se. Treba da mirujes, uzimas puno vitamina, dodatke ishrani i na taj nacin utices na poboljsanje svog imuniteta, kako bi ga se sto pre otarasio...
Ja sam imala Coxacky, ali davno...lezala sam nekih mesec-dva, i ja sam se aktivno bavila sportom, ali sam tad morala da pauziram i da strogo mirujem, nekih 5-6 meseci koliko se secam. Protutnjao mi je kroz organizam, imala sam problema sa vidom, glavoboljom i ocnim pritiskom u toku te akutne infekcije, i kasnije malo sa srcanim misicem, ali nista strasno...pridrzavala sa se svega i proslo mi je brzo i bez posledica.
I nema pravila koliko moze da traje, kod svakog je individualno, zavisi od tvog imunog sistema.
Odmaraj, uzimaj vitamine, echinacheu, voce, povrce i sl....i procice brzo!
Sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 5:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Pa cekaj, je ne znam nista oko toga jbg.. :-? Koliko sam te razumeo, ja tek treba da docekam tu infekciju ili sta li je vec? Sad mi je ok, nemam nekih problema niti temperaturu, znaci tek ce me uhvatiti ? :-? :-? :-? ili
Znaci na vreme mi je odkriven virus?
Usput da dodam, hranim se sad pravilno, ko sto kazete, voce povrce (jabuke, banane, vocni jogurti, limunada...) Sad cekam u ponedeljak da odem kod doce, pa cemi valjda prepisati neki vitamin da uzmem :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
I nije mi jasno sta je to Mali Titar ? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:02 pm
Postovi: 35
Mali titar = mali broj kopija virusa u organizmu. I to je, naravno, dobro :) Znaci, da ili ce virus tek tako proci kroz tebe kao neka latentna infekcija (sto znaci da neces ni imati nikakve simptome) ili je tek poceo da se mnozi pa si tek na pocetku infekcije, to niko ne moze da zna. I bas zbog toga je neophodno da mirujes, uzimas vitamine i po potrebi jos neke dodatke u vidu tableta ili kapsula sa odredenim kompleksima za jacanje imuniteta, koje ce ti preporuciti lekar, jer ces na taj nacin ojacati imunitet i neces dozvoliti virusu da se umnozi!
Ne boj se, nije Koksaki virus tako strasan, zaista su retke komplikacije, i to uglavnom kod ljudi koji nisu ni znali da su prelezali ili trenutno imaju ovaj virus a da to ne znaju, pa nastave sa svakodnevnim aktivnostima, ne miruju, ne uzimaju dovoljno vitamina, ne hrane se pravilno...i tada virus moze da napravi neku stetu u organizmu.
Slobodno pitaj ako te jos nesto interesuje!
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
E hvala ti mnogo! Odma mi je lakse...
Sad cu u Ponedeljak ici kod doktora, pa da vidim sta ce on reci..
Ja eo vec hvala Bogu 4 dana sam ok, danas mi je totalno normalnu, pijem krsa limunade (1ipo limun) jabuka dosta, i soka od brovnice, pa se nadam da nece biti nekih vecih problema, pa da prodje ovako, daj Boze..
Inace, ja sam bas jako zabrinut zbog toga sto je meni sport sve, znaci i posao mi ovisi o tome, jer treba da radim ko Security (za to mi treba teretana), za 2 god planiram ici u Francusku legiju stranaca (tu mi treba kondicija) i zato se bojim da mi ovaj virus nesto ne zezne, pa da se ne mogu baviti sportom, pa ne znam sta bi onda radio sa sobom, poludeo bi naprosto.. Jos jednom nadam se da ce sve ok proci.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Uroše imaš o koxakiju mnogo tema , samo idi na opciju ''traži''.
I samo ukratko mnogo ljudi ima virus kox. a da i ne zna ,to prođe bez ikakvih posledica, a prvi simptom je težak zamor....
Tako da opusti se i nemoj mnogo da razmišljaš o tome jer mogu da ti se pojave simptomi na nervnoj bazi ,tj . da počneš da ih sam tržiš ,očekuješ i umisliš ,a što je najcrnje i da ih osetiš!_što je sasvim normalno,da ako nešto iščekuješ i mnogo osluškujkeš ...to se i javi!
Opusti se nemoj da zapinješ sa aktivnostoma ,jednostavno živi normalnim životom i naravno slušaj doktora!
Pričam ti iz ličnog iskustva jer sam i sama imala taj virus! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Minja, da gledao sam skoro sve..
Inace ja ne osecam neki umor, normalno, znaci svako jutro idem merit pritisak peske idem, jurim uz stepenice, gore, pa kad idem kuci isto picim na stepenice, ali neki umor ne osecam.. Jedino taj ubrzan rad srca, evo bilo mi je sad 4-5 dana najnormalnije, ali evo danas od jednom uvece pocelo mi srce lupati, popio sam odma 1 polovinu corvitola, pa mi je sad koliko toliko ok.. ne znam vise sta mi je, u tripu sam...
Neki pricaju da mi je to sto sam preterao na treninzima, a neki sto sam uzimao Amino Kiseline (tablete) kao one podozu pritisak itd itd, ali ko zna.. Idem sad u Petak kod doktora, pa cu videti sta cemi on reci.. nadam se da je to sve samo neka upala, pa da odmorim malo i da prodje sve...... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Uroše da je virus ,bilo koji ,pa i koxaki ,ne bi moglo da ti 5 dana bude ok, pa onda dva dana ''ubrzan puls'' ! Ako je virus on ''radi '' i ''troši'' organizam stalno ,a ne par dana a par dana ne !

I da, zašto ideš i meriš svako jutro pritisak? Ajde da su ti našli povišen pritisak ,pa da ga ''pratiš'' ali ovako .....?
Vidi šta će ti lekar reći!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 1:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
minjab je napisao:
Uroše da je virus ,bilo koji ,pa i koxaki ,ne bi moglo da ti 5 dana bude ok, pa onda dva dana ''ubrzan puls'' ! Ako je virus on ''radi '' i ''troši'' organizam stalno ,a ne par dana a par dana ne !

I da, zašto ideš i meriš svako jutro pritisak? Ajde da su ti našli povišen pritisak ,pa da ga ''pratiš'' ali ovako .....?
Vidi šta će ti lekar reći!


Pa ne znam zaista, uradio sam jos par nalaza krvana slika i jos neke tamo cudarije i odneo kod 2 doktorice i obe su rekle da taj koksaki nije radio, kao tipa nista strasno nije.. jer da je taj virus koksaki i ostali nalazi bi mi bili poremecini, a ostali su cak naprotiv jako dobri, tako da me to malo buni.. :roll: btw.. sutra cu ovde ispisati sve te nalaze, posto sad idem spavat..
Sto se tice pritiska, pa bilo mi je ogroman pritisak, pre 2 nedelje (tad sam aktivno isao u teretanu) pored toga otisao sam da plivam, i preterao sam bukvalno privao 3 sata ko lud, dosao kuci i normalno bio umoran, pa sam posle jedva zaspao jer mi je srce lupalo ko ludo... i onda sam sutradan otisao kod doce, i pritisak mi je bio tako nesto 150/90, i posle me uputila kod nekog drugog doce, to za srce kao, i tamo mi bio prisisak 180/100 tako nes O_O zlo, ali taj dan mi bas nije bilo dobro, pa mi je onda doktor taj rekao da merim svaki dan prisitsak i da pijem neke tablete corvitol (1 tabletu na dan, pola u jutro, pola uvece) i kad odradim te nalaze, i merim pritisak jedno nedelju ipo dana, da dodjem kod njega... Inace sada mi je pritisak normaln, cak nekad i nizak 100 / 60 O_o nisko bre, evo danas mi je 110 / 75.. zato me stalno salje da merim pritisak..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Citiraj:
odneo kod 2 doktorice i obe su rekle da taj koksaki nije radio, kao tipa nista strasno nije.. jer da je taj virus koksaki i ostali nalazi bi mi bili poremecini, a ostali su cak naprotiv jako dobri, tako da me to malo buni.


Pa upravo o tome pričam ,nemojte da ubijate sebi psihu sa obilascima lekara merenjem non-stop pritiska i traženju bolesti .Za ostalo ne znam ali za koxaki smem da tvrdim ,da je kod vas taj virus i da ''odrađuje'' pa vi ne biste mogli stajati na nogama, od umora (svakodnevnog ,a ne povremenog) tahikardija (svakodnevnih,a ne povremenih) titar bi bio visok ...
Što se tiče pritiska tad kad vam je bio povišen kažete da je bilo posle teretane!Jel znate kako se kaže ,kada osetite da vam je u toku dana pao pritisak par puta ustanite,i čučnite i naravno da će pritisak skočiti!A šta očekujete da će biti posle treninga u teretani? Pa naravno skok pritiska,ubrzan puls itd,itd.
Naravno,treba neko da vas pogleda ,ali ako vam je dva doktora kažu da je uredu,analize pokazuju da su uredu.....
pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Moja drugarica iz osnovne je imala koksaki. Tresla se sva kad je saznala, a prošao je bez posledica. Trebalo joj je vremena da shvati da ne treba da sedi i čeka da virus napadne, već nastavi da živi svoj život, ali opreznije i zdravije. Mislim da je pila neke MLM kapsule ehinacee, ali ne znam koliko joj je zapravo to pomoglo.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Minja, ja se iskreno nadam da nije koksaki virus, vec nesto od napora nista ozbiljno.. Ali ovo za trening, pogresno ste me razumeli, ja sam bio jutros otisao na plivanje, a uvece kad sam legao da spavam, jako mi je lupalo srce, i nisam mogao bukvalno zaspati, jedva.. pa tek kad sam sutradan otisao kod doce zbog bola u grudima, onda mi je bio toliki pritisak, tako mi je bilo jedno 1-2 mozda 3 dana, ali sad mi je normala vec 5-6 dana, opusteno, btw jedva cekam sutra da idem kod doce pa da vidim sta cemi on reci kad mu donesem sve ove nalaze itd itd.. pa vam javim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:02 pm
Postovi: 35
Kako sad nije ako si radio lab. dijagnostiku za koksaki i dobio da su pozitivna antitela i to IgM koja ukazuju na trenutnu infekciju? Mozda te tegobe koje osecas nisu zbog koksakija, i to je moguce, ali ako si dobio pozitivan nalaz, znaci da ti se virus u tom trenutku nalazio u organizmu. Svakako idi kod lekara da te poslusa (srce, pluca..) i da uradi preglede i analize koje su jos neophodne, pa ces znati da li su ti tegobe subjektivne ili objektivne :) nemoj toliko da se brines i panicis, nije koksaki toliko opasan virus! Miruj, vitamini, zdrava ishrana...i procice sve ok, videces!
pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 11:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Pa ne znam, idem sutra kod doce pa cu videti sta veli :D
Inace to sto kazes za koksaki, 2 doktorice su rekle da to nije nista, da jeste, ostali nalazi bi mi bili poremeceni takodje, a ja isto inace ne osecam neke tegobe, zamora ili slicno, normalno (samo odmaram kuci i jedem voce, povrce, ko lud) :lol: .. btw ma videcu sta kaze doca sutra, jedva cekam :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 208 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: