Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nepoznata bolest
PostPoslato: Čet Avg 02, 2018 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2018 10:25 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Pisem ovde zato sto i ne znam od cega tacno bolujem.

Napominjem da pre svih ovih problema nisam imao izrazenih zdravstvenih problema. Budem prehladnjen mozda jednom godisnje i to je to. Imao sam afte u tim trenucima, ali posto je prehlada bila retka, isto tako su i afte.

Moji problemi pocinju u januaru 2013.god. Standardna prehlada, upala grla, temperatura. Prehlada se vratila ponovo posle 10ak dana. Tada sam odlezao nekoliko dana, popio antibiotik. Medjutim, isto se desava jos nekoliko puta u razmacima od 20ak dana. To tako traje do juna meseca kada mi otac dozivljava tesku nesrecu. Onda se bavim njim nekoliko meseci dok on nije dosao kuci i postao zivotno stabilan. U tom periodu se i ne secam kada sam i koliko bolovao.

Onda, od recimo oktobra 2013.god pocinju moja stanja koja se ponavljaju, uvek sa istim simptomima i uvek sa istim ishodom. Prvo pocinje kijanje i cesto mokrenje par dana. Mokraca onako bezbojna. Onda se to smiruje i za dan, dva krece kostobolja, dobijam afte u ustima i temperaturu. Na kraju se zavrsava bolom u grlu i preznajanjem u krevetu par dana. Kompletan ciklus se ponavlja na svakih 20-30 dana vec 5 godina.

Isao sam kod doktora opste prakse, alergologa i imunologa u Sapcu. Isao na imunologiju u Klinickom centru, isao na kliniku za retke bolesti kod Hrama Sv Save, na kraju cak platio i lezao 5 dana na VMA na ispitvanju. Niko od onjih nije mogao da mi otkrije uzrok. Svi nalazi su bili dobri. DIh dana kada sam bolestan otkrije se upala u organizmu, ali niko ne zna uzrok. Poslednje sto su mi rekli na VMA je da je mozda neka autoimuna bolesta koja se tek tako pojavi, moze da nestane, a moze i da ostane zauvek.

Posle nekog vemena telo je naucilo da mi se bori sa time. Nisam toliko tesko to prezivljavao i nisu te temprature bile jake da me obore u krevet. Medjutim, ove godine sam dva puta morao da odlezim pa se plasim da mi se to ne vrati i napravi mi problem u poslu i funkcionisanju.

Svaki predlog i ideja sta da radim su dobrodosli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nepoznata bolest
PostPoslato: Čet Avg 02, 2018 11:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно ти пропада имунитет према вирусима осим ако није нека чудна алергија.

Препоручио бих ти овај домаћи лек који ће те решити вируса: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: