Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Čet Apr 14, 2016 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Kao klinac sam prelezao mononukleozu, pre 9 godina. A pre 17, 18 dana sam primetio zlezdu ispod pazuha. Nakod sedam dana uvecale su se zlezde na vratu i na preponama. Sve su bile vrlo male. Nisam imao neke bolove i tome slicno, ni temperaturu, nista. Urin sam dva puta davao, oba puta dobar. Krvna slika takodje oba puta dobri rezultati, stim sto su mi drugi put analizirali i transaminaze i tu su mi Got i Gtp uveca. Got =67 a Gtp=75. Zaboravio sam da navedem da me je par puta glava zabolela ali malo odspavam i prodje(ili popijem panadol). Popio sam 2 kutije Palitreksa u prvoj nedelji. I dalje nema nekih promena, zlezde su se vecim delom povukle, osecam samo podrhtavanje desnog bicepsa i tricepsa povremeno, ali slabije jedem poceo sam sa dijetom pre par dana. Doktorka ne oseca uvecanje jetre i slezine pod rukom. Zakazan mi je ultra zvuk i ponovni test krvi na hiv, hepatitis b i c.
Takodje da napomenem da sam imao seksualni odnos samo 1, pre 6 meseci i to sa zastitom(kondomom). Zanima me vase misljenje. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Čet Apr 14, 2016 10:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Баш си нашао када ћеш на дијету. Када се осећаш лоше не треба организам провоцирати и исцрпљивати.

Како иначе живиш, шта једеш и пијеш, колико спаваш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Čet Apr 14, 2016 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Pa to zbog jetre, sta znam rekla mi je da povedem racuna o ishrani.
Mogu da kazem da zivim prosecno. Kao vecina mladih ljudi. Ne mogu reci da svaki dan apavam vise od 8 sati. Izlazim povremeno, nekad se desi da budem aktivan na tom polju, recimo prosek nek bude svaki i treci vikend da izadjem(da to bude izlazak celu noc). Gazirano bas retko pijem uglavnom kad mi neko ponudi, a to bude retko. Energetska pica takodje bas bas retko pijem. Popijem kafu jednom u 2 dana. Sto se alkohola tice, malo cesce pijem pivo. Ali ne preterano, pivo dva. Ne pusim. Sto se ishrane tice, tu sam dosta dosta izgubio apetit od kad sam prestao sa teretanom. Nije mi bas najbolja ishrana. Nije ni toliko losa. Zavisi kako kad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Pet Apr 15, 2016 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Doktorka je napipala dve male kvrzice, ispod rebara sa levr i desne strane. Ja to do sad nisam primetio niti sam osetio, ne vide se ovako na stomaku. Citao sam njen izvestaj, to cak nije ni navela u njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Sub Apr 16, 2016 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Углавном, исхрана ти није добра.

Квржице може свако да напипа на себи.

Зашто си престао са теретаном?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Ned Apr 17, 2016 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Povredio sam vrat, pa sam prestao. Rekli su mi kao nije to nista za mesec dana si ponovo u teretani samo odmori malo. Ali nista od toga, nije prestao bol, osecao sam ga nakon svake malo teze aktivnosti, ili nakon dosta sedenja. Da bi mi na kraju rekli, pre 3 nedelje da su misici zgrceni i da imam blagu skoliozu na levu stranu u gornjem delu kicme. 7 dana sam totalno izbegavao aktivnosti, mazao dip rilif, pio miderisol i panadol po potrebi. Bol je ublazen, skoro da ga i ne osecam. Trebao sam da krenem na vezbe korekcije ali sam primetio uvecane zlezde i tu sam stao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Ned Apr 17, 2016 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Pozdrav, i ja takodje vec imam duze vreme uvecane limfne zlezde na fratu, jedna je odma iznad kljucne kosti,a jos dve imam sa strane na vratu.Radio sam krvnu sliku i sve je u redu, imam skroz pokvaren zub koji treba da vadim, doktor opste prakse kaze da je moguce da je od pokvarenog zuba.Sta vi mislite.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 4:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Raco,sa koje strane je ta limfna zlezda iznad kljucne kosti? Koliko imate godina?
Da li Vas je lekar poslao na neke dodatne analize, odnosno kod nekog specijaliste na pregled?
To moze biti i od zuba, i to treba odmah da resite, tj zub da izvadite. Bez obzira na to mislim da vam treba i pregled hematologa i ultrazvuk tih zlezda. Nemoj teda se uplasite, ali uvek je sve dobro ispitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Limfna zlezda se nalazi na desnoj strani iznad kljucne kosti, sa desne strane na donjoj vilici se nalazi i pokvaren zub kutnjak.Imam 23-ipo god.dr opste prakse me je poslao spec. interne med. a on me je uputio da uradim UZ vrata, supraklavikularnih jama i sa tim nalazom da se javim ORL specijalisti pp.E sad ja sam pitao dr opste prakse dali da probam prvo da izvadim zub pa da vidim sta ce biti. on je rekao da izvadim.Ali u svakom slucaju uradicu i UZ vrata.Pozz i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Mozete li meni reci nesto vise?
Sta su uopate te kvrzice i cime mogu biti izazvane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 9:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Raco,
Dobro te je uputio doktor. Vazno mi je da ta zlezda nije u levoj jami. Izadi zub,obavi preglede i sve ce biti super. Samo ne odlazi to vadjenje. Ako si iz Beograda mozes i na stomatoloskom falultetu, jeftino je a super rade. I da znas da ne boli nista. Ja sam vadio umnjak koji nije bio nikao i nista nisam osetio.Pozdrav.

Bebane, mislim da si lepo upucen od lekara koje analize trebcontent://media/external/file/5253a da obavis. Meni to najvise lici na neku virusnu infekciju, koja je najverovatinje bezazlena. Obavi analize,mislim da ce se sve vrlo brzo srediti.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Uto Apr 19, 2016 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Shomy, Hvala Vam puno.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Uto Apr 19, 2016 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Bio sam danas na ultrazvuku abdomena, stitne zlezde i male katlice. Sto se toga tice sve je u redu. I jetra i slezina, bubrezi, prostata, zlezde, prakticno sve. Doktorka je pogledala i rezultate iz laboratorije, kaze da je moguce da su mi transaminaze uvecane zbog koriscenja lekova. Je r sam bukvalno u isto vreme koristio miderisol, hemomicin, panadol, a posle toga palitreks.
Sta vi mislite?
Bio sam dosta uplasen sto se svega toga tice, sad mi je jednim delom lakse. Al opet me navodi na sumnju neku.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Uto Apr 19, 2016 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Zasto.si pio myderisol? Tak skok alt i ast nije bio veliki. Uradi jos testove na hepatitise koje su ti dali. Za mesec ili dva ponovi alt i ast. Verujem da ce do tada biti u redu. Povedi racina o ishrani, bez koka kole, masne hrane i alkohola,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvecane limfne zlezde
PostPoslato: Sre Apr 20, 2016 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2016 8:05 pm
Postovi: 13
Problem sa vratom, povreda misica. Napisao sam u postu iznad. Uradio sam testove, cekam rezultate. To cekanje me psiholoski unistava. Zato i pisem ovde ne bi li malo olaksao sebi.
Zanima me da li mogu transaminaze biti uvecane ako nesto nije u redu sa srcem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: