Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 5:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:44 am
Postovi: 4
imam problem, vidite ovako , ja vec 7 meseci imam neku vrstu artritisa, ne znaju koju vrstu jer je jedan doktor rekao kako imam reumatoidni , drugi kako imam oligoartritis seronegativa, onda treci kako imam polyartritis seronegativa , i tako se to razvlaci . u pocetku sam pila pronizon zbog kojeg sam zavrsila u hitnoj jer sam od njega dobila napad panike i ne pada mi napamet da to pijem ikada vise, sada pijem samo rezohin vec 2 meseca , alii od njega sam jako malaksala i imam napade panike, a sto je najgore poboljsanje u vezi artritisa ne primecujem imam utisak da mi je sve gore.

da li neko jos pije rezohin i da li su 2 meseca mali vremenski period da bih uocila napredak?

i da da li jos neko od ovih odvratnih lekova ima nuspojavu napad panike i razne emocionalne setnje zato sto kod mene jako deluju na CNS i plasim se da ih uzimam , jer uz to pijem i lekove za paniku a izgleda cu morati i antidepresive jer su mi ovi lekovi upropastili zivot.

od pronizona sam smrsla 10kg i osecam se kao kostur,

znam da u srbiji ne postoji drugi lek(a ni lecenje) ali da li je neko mozda pronasao neko alternativno lecenje( jake lekove ne zelim jer vise skode nego sto pomazu )

i da , da li postoji neka fizikalana trapija za ovo? je mislim da je to od velikog znacaja
unapred zahvalna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 9:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 10:46 am
Postovi: 34
Pazite,ova informacija je sigurna,ali ja neznam kako da dodjem do blizih podataka.Moja kuma ce verovatno morati da prima kortikosteroide,a jedna dr nam je rekla da u Nemackoj postoji sinteticki analog kortikosteroidima koji ne pravi ni jedaaan nezeljeni efekat.Za neki dan saznacu kako se tacno zove,ali mislim da je corcran...,nesto na c..Probajte da se raspitate!

_________________
Vrlo zbunjena,izrazito emotivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Ned Avg 23, 2009 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:44 am
Postovi: 4
nisam uspaela da saznam nista ako ti nije problem da mi saznas ovde su doktori neobavesteni,

sada pijem rezochin i dat mi je i oxaceprol tj artromed od 200mg i kao da bi bilo pozeljno da pijem i Nyripan od 4mg ali ja se plasim

pije li jos neko ovaj oxaceprol i nyripan?

a da cula sam za jedan lek koju koriste u inostrastvu za RA Lodine retard 600 mg, zna li neko nesto o njiemu? i ma li ih ovde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Čet Sep 10, 2009 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 10:46 am
Postovi: 34
Konacno sam saznala!!!
Zove se CALCORT (pronizon 5 od 6 mg)!!!
Ni jedan nezeljeni efekat!!! :D :D :D

_________________
Vrlo zbunjena,izrazito emotivna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 8:39 pm
Postovi: 11
Ja imam reumatoidni artritis vec 2 godine. U pocetku sam dobijala injekcije Diprofos (kortikosteroid), a zatim sam presla na metotreksat (citostatik). S obzirom da i ova dva leka imaju nezeljene efekte, pronasla sam spas u alternativnoj medicini - homeopatiji. Sada se odlicno osecam.
Ukoliko zivite u Beogradu, Nisu ili Novom Sadu, pitajte svog doktora reumatologa o mogucnostima lecenja bioloskim lekovima. Oni su jako skupi, ali sam cula da se trenutno u ova tri grada rade testiranja i da troskove pokriva Socijalno. Pre nego sto uopste krenete sa tom vrstom terapije, pogledajte na internetu i nezeljene efekte tih lekova. Ti lekovi su Mabthera, Enbrel i dr.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:44 am
Postovi: 4
E mozes nesto vise o toj "homeopatiji" da mi kazes? Ili mozda znas gde se nalazi to u beogradu ili imas neki broj telefona..? bila bih ti mnogo zahvalna.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Ned Sep 20, 2009 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 8:39 pm
Postovi: 11
Homeopatija je sasvim drugi pristup lecenja od klasicne medicine. Homeopatijom se leci covek, a ne bolest! Na pregledu ti nisu potrebni nikakvi rezultati (analize krvi, urina, rendgenski snimci itd.) nego se vodi razgovor o tebi kao licnosti. Pacijent MORA biti otvoren i iskren jer jedino tako doktor moze da odredi lek. Tako da, bez obzira da li neko ima iste bolesti, lekovi su potpuno razliciti.
Udruzenje je u Novom Sadu, ali koliko je meni poznato, ima ogranak i u Beogradu. Najbolje bi bilo da prvo pogledas ovaj sajt http://www.udruzenjehomeopata.com/index.htm i da ih kontaktiras telefonom kako bi dobio pravu informaciju o homeopatama u BG.
Ja sam inace izuzetno skepticna osoba i do sada nisam verovala ni u jednu vrstu alternativne medicine. Drugarica me je ubedila da probam, a i kod nekih ljudi koji se na taj nacin lece sam videla drasticne promene na bolje.
Inace, homeopatija je i priznata kod nas i u NS ima nekoliko registrovanih privatnih homeopatskih ambulanti. Jedino doktori medicine (klasicne) koji su zavrsili homeopatsko skolovanje mogu da otvore takve ambulante.
Pokusaj, treba biti i uporan jer prvo ti se dogodi naglo pogorsanje, a tek zatim ide poboljsanje.
Nadam se da sam ti bar malo pojasnila homeopatiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neodredjen oblik artritisa
PostPoslato: Pon Sep 21, 2009 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:44 am
Postovi: 4
hvala ti puno , skinula sam dosta sa interneta o tome pa cu videti. a znas li mozda da li ovaj Rezochin uopste deluje jer ja sam izgleda dobila i nesto na zglobovima vilice , tj jedva je otvaram , e sad ne znam da li je to od artritisa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 250 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: