Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Uto Jul 07, 2009 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 6:34 pm
Postovi: 4
Drustvo nisam znao gdje kako sta da postam svoj slucaj, niti da otvaram novi topic ali evo ovde cu detaljno da napisem sve.

16.03.2009. godine, imao sam operaciju desnog testisa, tj. dijagnosticiran mi je tumor. Tumor biljeznici: prije operacije : AFP 189 HCG 329 LDH 181
Nakon operacije uradjen je patoloski nalaz i na papiru je napisano slijedece:

DG: Npl. testis 1.dex. T2 N1 M0 S0 CS IIA
OP: Orchiectomia rad. 1. dex.
PH> Mixed germ cell tm (embrional ca 80 %+ immature taratoma 15 % + chorioca 5%) VO LO (rete testis, epididimis, funikulus, t. vaginalis - bez tm tkiva) pT1NxMx cellularum germinativum testis (Ca embionale 70 % + Yolk Sac tm 10% + Teratoma matturum 15 % + Chorioca 5 %) L1 V1 (u jednom mikroskopskom polju uo;ava se zahva'enost epididimisa i rete testis) pT2 Npl. intratubularis cellularum germinativum testis Tis.
- ovo su rezultati revidiranog nalaza testisa koji je izvadjen.

Postop. uradjene pretrage u okviru inicijalnog ongolo[kog staginga:
CT toraksa - uredan nalaz
CT abdomena - retroperitonealno paravazalno u infrarenalnom nivou par intercentimetarskih limfonodusa. Splenomegalija 16x6cm.
CT karlice - obostrano ingvinalno uve'ani 1gl. do 18mm, izrazenije lijevo., uz uredan ostali nalaz.

Odlezao sam tri kemioterapije po pet dana, tj. trajanje jedne je bilo pet dana i onda nakon tog pauza od 21 pa opet.
Doktori su rekli da je to to i da za dva mjeseca treba da dodjem na kontrolu sa uradjenim nalazima: LDH, AFP, HCG, UZV abdomena i karlice sa ingvinumima.


Od silnog citanja mnogih clanaka po internetu o ovoj temi vise iskreno da vam kazem nemam pojma ni gdje sam ni sta sam ni kako sta.
Interesuje me na osnovu vasih iskustava da li cu ja trebati na josh kakvu operaciju ili kako sta moze da se odvija???

Lijep pozdrav i hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 08, 2009 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Nema potrebe vise za bilo kakvom operacijom za sada,tumor je izvadjen zajedno sa testisom.
Nadam se da je hemoterapija bila uspesna i upravo to ces i kontrolisati u daljem periodu uspomoc nalaza koje budes radio.Sada se tvoja borba svodi na borbu protiv sirenja tumora u vidu mestastaza.
Ipak ces o tome najbolje moci da pricas sa lekarom koji te vodi jer on ima potpune podatke u vezi tvog stanja.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 10, 2009 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 6:34 pm
Postovi: 4
A sta tacno znaci posto je tumor bio u ,,cahuri,, tj. kazu da nije izasao i na nalazu CT-a nema nema nikakvog pominjanja metastaze. Da li to znaci da on eventualno ipak moze da se prosiri ili ne, posto koliko sam citao o ovakvim slucajevima ako je izvadjen na vrijeme i zavrsena pravilna hemioterapija onda da to znaci da je kraj. ili nisam ipak upravu :(???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To je sve tacno.
Ali na zalost,niko ti ne moze garantovati da makar jedna tumorska celija nije nasla svoj put negde van testisa.Sada je pitanje imuniteta kojim tokom ce se bolest dalje razvijati.
Moj je savet da bas na to stavis akcenat svog daljeg zivota.
Jer onoliko koliko ti organizam bude jak,tolika ce tvoja snaga biti da se izboris protiv te jedne celije koja moze pritajeno da stoji negde u organizmu.
Nemoj da te ove reci obeshrabre,ali trazio si iskren odgovor i ja ti ga dajem.I mislim da je lecenje maligne bolesti na prvom mestu skopcano sa razumevanjem te bolesti a izlecenje minimum 70% vezano za jak duh i veru u oporavak.Bez vere nema ni oporavka,svedok sam mnogih slucajeva.
Istina je da svi u sebi najverovatnije nosimo neke tempirane bombe,mozda su ljudi koji su se lecili od maligniteta i u prednosti jer oni znaju da su ugrozeni i pocinju da cine sve kako bi nadalje vodili sto zdraviji zivot.
Neka to bude od sada tvoj cilj u zivotu- da zdravo zivis,da budes pun optimizma i jednog dana oformis svoju porodicu koja je cini veliki faktor i zivotnoj sreci.

zelim ti puno srece i snage a najvise optimizma jer bez toga niko ne bi mogao napred.

:)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 6:34 pm
Postovi: 4
Evo u avgustu mi je kontrola da se vidi sta se uradilo sa hemioterapijom.
Moram da radim tumor markere, UZV karlice, CT abdomena i karlice i stim nalazima da dojdem kod svog onkologa.

Neshto moram da vas pita i moze da vam zvuci neumjesno u ovoj situaciji, nego posto idem na more sad za neki dan (licno niti ni more ni sunce ne volim - planina je za mene, ali kazu da je zdrava ta slana voda pa cu da se kupam ujutru i navece) i interesuje me jel meni zabranjeno da popijem butelju - dve vina? posto doktoricu kad pitam kaze moze malo, e sad me interesuje sta je to malo i jel steti vino ili pivo daljem oporavku?

Hvala vam josh jednom na svim odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 10:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
U sustini ni ja nisam sigurna u odgovor,kao ni ta doktorica koja ti je rekla da popijes "malo" ;) ali da sam na tvom mestu,popila bih cak i malo vise bez prevelike bojazni :)
uzivaj i opusti se

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 6:34 pm
Postovi: 4
Vragolasta Amfibija je napisao:
U sustini ni ja nisam sigurna u odgovor,kao ni ta doktorica koja ti je rekla da popijes "malo" ;) ali da sam na tvom mestu,popila bih cak i malo vise bez prevelike bojazni :)
uzivaj i opusti se


E amfibijo hvala.. :D... znash kad poslije morkse ribe casa bijelog vina sjeda bolje nego ista :D hehhh

A nego, ta operacija limfnih cvorova u karlicnom djelu, jel to neka zeznuta operacija, tj. velik rez ili sta vec?
Doktorica kaze da ako nalazi budu ok da nema potrebe operisati jer je terapija radnjema po tom nekom PEB sistemu i da je to sasvim dovoljno da se sanira stanje... E sad mene interesuje jel to ona malo lagi da meni olaksa ili je to stvarno tako,....


tnx mnogo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 5:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Pa niko ti nece raditi operaciju samo da bi odstranio limfne cvorove.Uostalom,postoje dijagnosticke metode koje pokazuju da li su oni zahvaceni ili ne a i druge terapijske mogucnosti tako da te ne lagi :wink:

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 26, 2009 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
E ovako,ja se zovem Slavko i imam 16.5 godina.14.10.2008. sam operisan od:Tumor testis lateris sinistri.patohistoloski nalaz je isao u korist:mixed germ cell tumor.Odredjene su mi 4 BEP terapije(Bleomicin,Etoposid,Cisplatin) koje su uredno primljene.Tumor markeri su mi bli izrazito poviseni:LDH-2453 ukat/l,AFP-2010IU/ml,BHCG-242IU/ml.Takodje,na CT-u su se videle promene na plucima,u levoj jugularnoj fosi dimenzija 20x30mm,i levo retroperitonealno vidljiva tumefakcija promera 72x78mm.Nakon tih terapija sam imao pauzu od 6 nedelja pa opet CT i opet je ista tumefakcija bila prisutna.Dobio sam jos 2 ciklusa po PEI protokolu(Ifosfamid(Celoifosfamid),Etoposid,Cisplatin) koje sam odlezao i nakon terapija,posle 6 nedelja opet CT.Nalaz je bio malo bolji ali je tumefakt i dalje bio prisutan pa sam morao na operaciju.Izvadili su mi tu masu iz levog retroperitoneuma zajedno sa svim limfnim cvorovima koji su bili prisutni u stomaku i izvadili su slepo crevo.Patohistoloski nalaz je bio dobar,t.j. radi se o nekroticnom tkivu,tako da vise nece biti ni terapija ni operacija.Nije tacno da niko nece raditi operaciju samo da bi odstranio limfne cvorove,zavisi od njihove velicine,tolerancija je do 10mm,sve preko toga treba izvaditi jer moze da se desi da tumor opet proradi jer nijedan covek nije isti...Ja sam dosao kuci pre 2 dana i super se osecam,nadam se da ce nekome moje iskustvo da pomogne...Mozda gresim,ali dijagnostikovanje udaljenih metastaza u limfnim cvorovima se obavlja pomocu PET-CT aparata,snimanje je skupo,nema ga u Srbiji...Veliki pozdrav za sve.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 28, 2009 6:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Cao Slavko,drago mi je da imas lepih vesti o ishodu svoje bolesti :)
Tvoji postovi bi mogli puno da znace ljudima sa slicnim problemom.

pozdrav !!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ma nema na cemu,ja samo imam zelju da pomognem svima koji imaju slicnih problema kao ja... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Kako nema pet skenera pa zar ga nema u kamenici?

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja mislim da pet-ct aparata u srbiji nema,opet nisam siguran...proguglaj malo pa ces naci,ja sam naleteo na neki sajt gde to snimanje kosta oko 1000 evra i jos je u madjarskoj tako da je u tu cenu uracunat i put...u kamenici ima cini mi se obican ct i magnet sa najnovijim mamografom itd...bilo bi super da postoji i kod nas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pet skener
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Pet ima u Kamenici al se mora imati uput za njega.
Ja sam zvala da vodim tatu.
Mozete da poverite na ovaj broj 021/4805583

Srecno svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pet skener
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Biljaa je napisao:
Pet ima u Kamenici al se mora imati uput za njega.
Ja sam zvala da vodim tatu.
Mozete da poverite na ovaj broj 021/4805583

Srecno svima


U Madjarskoj je 1000 evra i moze da se ide preko neke zaboravila sam koje turisticke agencije a u Hrvatskoj je jos skuplji.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: