Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo da se opet javim ja...bio sam danas na onkoloskojkomisiji i njihova odluka nje nimalo ohrabrujuca...naime,postoje 2 opcije:prva je da nastavim sa terapijama jer i dalje postoje tumorske celije u tom tkivu iako je doktor koji me je operisao rekao sasvim suprotno,a druga opcija su terapije i transplantacija kostane srzi...i evo,cekam septembar da idem na komisiju u kamenici,jer tada dolazi veoma poznati doktor iz francuske,cini mi se da je Loc,a ime mu nisam zapamtio...uglavnom,sledi mi dalje lecenje koje nece biti prijatno ali sta je tu je...i da,pet-ct postoji u kameni,dopremljen je februara ove godine i pacijenti sa uputom se mogu pregledati tamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 2:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
pa Slavko,nema odusajanja...samo napred i hrabro !!!

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 05, 2009 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Hvala na podrsci Vragolasta,ali to nije sve,iznad levog testisa mi se pojavilo kao malo klupko,ali se pod rukom oseti da je to mekano i kao zilavo,ja sumnjam na bruh jer sam skoro operisan a pravio sam nagle pokrete...idem 14. na kontrolu pa cu od uraologa traziti i uz da se uradi i da me lepo pregleda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 11:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ovako,da se prvo izvinim administraciji sajta zbog one teme jer sam ja mislio da ovde niko nece odgovoriti...e sad,bio sam danas na kontrolu,i zbog tog testisa sto me boli a i postoperativno,i otisao na UZ,sa testisom je sve uredu osim sto ima malo slobodne tecnosti u desnom hemiskrotumu,levi je prazan...urologov komentar:super!,a njegov komentar na ph nalaz i na to sto hoce da me salju dalje na terapije i na transplantaciju kostne:ph nalaz je tako "KRETENSKI" uradjen da je to strasno!normalno je da se u tumoru nadju tumorske celije,a oni filozofiraju...e sad se postavlja pitanje ko je ovde lud,ko zbunjen a ko je mozda i normalan?pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
pa u sustini se te terapije i odradjuju da bi se ubile SVE maligno transformisane celije...dokle god postoji i jedna jedina maligna celija ona ce svojom deobom na 2,4,8...celija veoma brzo stvoriti opet tumor(pogotovu sto maligne celije karakterise izmedju ostalog brza deoba)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ali fazon je sto nema malignih,dakle nema aktivnih celija kako je meni doca objasnio,a vise verujem hirurgu koji mi je spasao zivot nego onima koji su to odredili uz pomoc 1(jednog) papira...nije problem u terapijama ali se meni tumor malo smanjio od terapija dakle sa 7x8 na 6x4 cm mada to izgleda kao dosta ali sam primo 6 ciklusa,medju kojima 2 najjaca koja se primenjuju na hematologiji u ns-u i opet je ostalo...mislim,neka rade sta hoce ali neka ne ocekuju od mene da platim 100.000 evra za transplantaciju...otkud mi???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Pet Avg 06, 2010 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 7:02 pm
Postovi: 12
Sta se desava sa pet ct skenerom u Kamenici, radi li, ima li nekih novosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Pet Avg 06, 2010 4:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pet ct radi u kamenici...potrebno je da vas uputi onkoloska komisija da sredite neke upute i da to predate...onda vam posle jedno 2 nedelje obaveste da ste odbijeni ili odobreni za snimanje i posle toga jedno nedelju-dve vas pozovu na snimanje...predate upute,cekate ceo dan ne jedete nista primite neki kontrast u ruku i popijete litru-litru ipo vode i nakon toga idete na snimanje...slicno magnetnoj rezonanci dakle skroz vas uvuku unutra samo sto nema onog dosadnoog lupanja...vremenski ne znam koliko traje snimanje jer se izgubi u potpunosti osecaj za vreme...rezultati se salju postom i dobiju se posle nekih nedelju dana...e sad zavisi da li ste im prioritetni ili ne...i to bude to dakle nista strasno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 2:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
Slavko kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 9:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo da kucnem u drvo:super...bio sam u cetvrtak na magnetnu cekam rezultate,verovatno ce u ponedeljak stici...rezultati krvne slike i biohemije su super osim bilirubina koji su pretpostavljam jedno 3 puta poviseni jer imam onaj zilbertrov sindom...uvek pogledam sebe u kakvoj sam situaciji bio i kazem:pozitivno razmisljanje i volja bolesnog coveka mogu da izlece...pola je sugestija pola su lekovi...i dalje imam problem sa retrogradnom ejakulacijom ali to bi trebalo da se sredi,nista ozbiljno,funkcionisem sasvim normalno,bez kondicije sam ali lagano se vracam na staro... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 12:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
bravo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://3.bp.blogspot.com/_Wb7gmBhM3z4/S ... hooray.jpg

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
hvala,hvala... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
Drago mi je, javi rezultate magnetne rezonance.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor testisa - operisan
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
naravno da cu javiti...a takodje se i nadam da ce rezultati biti ok zbog toga sto su i tumor markeri dobri a i biohemija je ok...nisam se dao i rekao sam da mene jedan obican karcinom nece pobediti...iako nije bio obican,bio je poseban,ali sam ga zeznuo... :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: