Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: CT nalaz (stenoza pijelo-ureteričnog prelaza)
PostPoslato: Sre Jun 24, 2015 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2015 10:20 pm
Postovi: 1
Postovani,
molim Vas moze li mi neko pomoci savetom i misljenjem? Naravno da ne pokusavam da se lecim preko intereta moj urolog me je poslao na kontrolni Ct (koji radim svake godine) ali kod njega imam termin za 2 nedelje, a do tada cu dobiti verovatno nervni slom od brige, jer ne znam zapravo tacno o cemu se radi, i da li je moje stanje urgentno. Molim Vas ako neko moze da mi pomogne.

Radila sam spiralni Ct kao zakljucak stoji
Mäßige Stenose am pyelo-ureteralen Übergang recht, bei unterem Polgefäß.
Koliko sam ja razumela (ako sam dobro razumela) postoji suzenje u pijelo-ureteričnom delu.
Jos pise da postoji oziljak na tom desnom bubregu (o tome cu ispod) ostalo pise da nema, kamena, nema tumorskih formacija.

2011 godine sam imala kamen koji se pokrenuo i napravio totalni haos, dobila sam jake bolove tada mi je plasirana jj sonda kako bi se bubreg oporavio, a potom i razbio kamen. Medjutim to se iskomplikovalo, pa sam dobila apsces desnog bubrega. Lezala sam mesec i po dana u bolnici i primala antibiotsku terapiju. Kasnije sam pustena kuci i kroz malo vise od mesec dana kamen je uklonjen, posle toga za dve nedelje su mi izvadili i sondu.

Ja sam do sada godisnju kontrolu radila u klinici u kojoj sam operisana tako da nemam nijedan nalaz kod mene, do sada je bilo sve u redu. Sada trebam da idem na kontrolu kod svog urologa.

Takodje sam radila kontrolu urina gde stoji da imam krv u urinu ne pise koliko,
i eritrocite 10.

Ono sto mene zanima je : Da li je ta stenoza posledica zbog problema koje sam imala?
Kako se ona leci?

Ako ima nekog mozda ko je upoznat sa ovim i ko moze da mi pomogne savetom i misljenjem bila bih puno zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CT nalaz (stenoza pijelo-ureteričnog prelaza)
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 8:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За стенозу не знам али кажу да ће здрав човек после ЦТ-а нешто да добије. То је толико велика количина јонизујућег зрачења која прође кроз организам да га зову Хирошима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CT nalaz (stenoza pijelo-ureteričnog prelaza)
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 11:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Nije CT toliko strašan, naravno, svako zračenje je štetno ako se radi nepotrebno, ali niko neće od jednog CTa nešto da dobije, pa ni od više...


Sa ovom dijagnozom je problem što je na meni nerazumljivom jeziku, jel ima na latinskom nešto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CT nalaz (stenoza pijelo-ureteričnog prelaza)
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што је ЦТ више-слајсни то је зрачење јаче у јединици времена. Дакле не само да је зрачење великог интензитета већ је временски интервал у коме се особа озрачи мали што представља додатни проблем и повећава штету по ћелије организма.

Само треба погледати препоруке о потребној паузи између два рендгенска снимка плућа. Код ЦТ-а направи се стотињак таквих снимака за минут.

И свако јонизујуће зрачење је штетно без обзира да ли је потребно или није, што је ваљда јасно само по себи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: