Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u testisu
PostPoslato: Uto Avg 31, 2004 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 8
imam jedan problem.. ponekad kad radim neke fizicke poslove.. osetim bol u testisu... sta bi to moglo biti.. hvalaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 12:07 am
Postovi: 3
Molim Vas za malu pomoc,

dva dana osecam jako slab bol u levom testisu (vise je nervoza nego bol). Sve je pocelo kad sam preksinoc naisao na neki tekst na internetu o "samo-pregledu" testisa. Hvala Bogu, nisam nasao nista nenormalno! Ali od onda osecam bol. Mislim da nije testis, nego pasemenik. Moguce da sam ga malko jace dodirnuo tom prilikom... ali dva dana!
Juce sam osecao i nazeb- bilo mi je stalno hladno i cesto sam mokrio, pa je mozda i zbog toga!? Sinoc sam se utoplio pred spavanje i jutros je prehlada prosla, a ni testis me nije boleo i mislio sam da je to sve. Medjutim, posle je ponovo poceo, isto vise kao nervoza nego kao bol.
Zasto boli? Sta da radim da to prestane?

PS. molim vas, nemojte misliti da sam neki hipokondar, jer Vam pisem o prehladi, samo sam hteo sto vise detalja da napisem... a i ovo mi se nije nikad desilo, pa sam se malo poplasio!

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 12:07 am
Postovi: 3
Molim Vas za malu pomoc,

dva dana osecam jako slab bol u levom testisu (vise je nervoza nego bol). Sve je pocelo kad sam preksinoc naisao na neki tekst na internetu o "samo-pregledu" testisa. Hvala Bogu, nisam nasao nista nenormalno! Ali od onda osecam bol. Mislim da nije testis, nego pasemenik. Moguce da sam ga malko jace dodirnuo tom prilikom... ali dva dana!
Juce sam osecao i nazeb- bilo mi je stalno hladno i cesto sam mokrio, pa je mozda i zbog toga!? Sinoc sam se utoplio pred spavanje i jutros je prehlada prosla, a ni testis me nije boleo i mislio sam da je to sve. Medjutim, posle je ponovo poceo, isto vise kao nervoza nego kao bol.
Zasto boli? Sta da radim da to prestane?

PS. molim vas, nemojte misliti da sam neki hipokondar, jer Vam pisem o prehladi, samo sam hteo sto vise detalja da napisem... a i ovo mi se nije nikad desilo, pa sam se malo poplasio!

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Za tebe je najbolje da odes kod urologa koji ce ti pregledati testis i uputiti da das urin na pregled.
Ovako stvarno ne moze da ti se odgovori na pitanje jer su ti simptomi toliko shiroki da moze da bude svasta a i nista.
Cao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: svasta
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Kao sto je receno u prethodnoj poruci, bol u testisu moze da ukazuje na svasta ali i na nista. NIje retko da setaj bol javlja sam od sebe usled pritiska nekog nerva ili sl.
Medjutim, bol u testisu sa pocetka teme, kojis e javlja prilikom rada i naprezanja, mogao bi da ukazuje na varikocelu. Predlazem da nakon tusiranja i tople kupke (kada je sve opusteno), izvrsite samopregled. Napregnite stomacne misice i nakon nekoliko trenutaka opipajte zile koje se krecuka testitu u predelu korena. Ukoliko pod utiskom imate utisak kao da su spagete ili gliste (glupo poredjenje ali tako je), verovatno je to. Naravno u svakom slucaju urolog, ultrazvuk i najpre pretrage brisa uretre, spermokultura i spermogram.
Pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 17, 2006 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 08, 2006 12:07 am
Postovi: 3
Hvala Vam na odgovorima.
Proslo je. Nema glista i ne boli kad dizem nesto tesko.
Ali ima veze sa dugim sedenjem - u tom periodu sam spremao jedan veeeliki ispit, pa sam sedeo po ceo dan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 185 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: