Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ascaris u urinu
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 11:29 am
Postovi: 18
Molim Vas za pomoc!!

Moja cerkica od 3 godine je pre neki dan pocela da se zali na bol u genitalijama (do suza, a ona nikad ne place) i plasila se da piski. Kad je napokon uspela da piski, osetio se neopisiv smrad... odmah smo odneli urin na analizu u dom zdravlja, bez uputa lekara, i osim bakterija i dosta krvi, u napomeni je pisalo ASCARIS...
U Tirsovoj su nam prvi rekli da to ne postoji u urinu nego samo u stolici, da bi drugi doktor rekao da ipak moze da se nadje u urinu, doduse retko... A kad su mi rekli da je to ustvari glista, umalo se nisam srusila!!! Kao terapiju je dobila Bactrim 2x10ml i Soltrik 2x5ml, i da ne dolazi kod njih na kontrolu nego u dom zdravlja (i oni su postali strasno drski...)

Kako je moguce da se to nadje u urinu? Stalno ribam i cistim i brisem i pazim na higijenu, i valjda sam time i baksuzirala... lupam... Kako se prenosi? Da li stvarno moze da se izleci tako brzo?? Posledice??

Molim Vas za odgovor, svisnucu od brige.

Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascaris u urinu
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moj predlog je da se obratite opet lekaru, da se uradi analiza stolice, ukupno prebrojavanje iz krvi da bi se utvrdilo koliko dugo su gliste u organizmu. U urin su zbog blizine analnog otvora verovatno zalutale larve ovog parazita, ali kada je utvrdjeno analiza stolice se mora raditi da se utvrdi koliko su prisutne u organizmu.

Da li je devojchica imala temepraturu, tegobe sa disanjem, kashlje, dubinom disanja? Koliko dugo se zali na bolove?

I nema potrebe da sebe ili bilo koga drugog krivite, nekada i preterana higijena ne znachi nishta, a dete parazite kao i sve gliste najcheshce pokupi igrajuci se, ili sa hrane, poda, zemlje, druge dece u vrticu...a nema svrhe da se sada o tome razmishlja. Posle terapije se kontrolishu analizom stolice, a vi cete samo malo vishe obratiti paznju da svu hranu koju jede dobro operete, chak drzite u vodi oko pola sata pre jela.

Obratite se vi odmah svom pedijatru u domu zdravlja, a za tirshocu se oduvek zna da sluzi kao dezurna ambulanta svaki drugi dan i da posle pregleda i analiza pacijente usmerava u svoj dom zdravlja.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascaris u urinu
PostPoslato: Čet Nov 12, 2009 10:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 11:29 am
Postovi: 18
Hvala na brzom odgovoru!!

Analiza stolica nije radjena uopste, niti je neko pominjao, mada sam se i ja pitala... Radjena je samo urinokultura, rezultati treba da budu gotovi sutra.

A na bolove je pocela da se zali pre 4 dana, mada kazu da i to sto je pre 10tak povracala i imala proliv ima veze s tim... Temperaturu nije imala niti probleme sa disanjem, samo se zalila na bol u genitalijama...

Da li je ovaj sirup Soltrik efikasan u lecenju ove vrste? Siguran s obzirom da treba da ga pije samo tri dana?

Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ascaris u urinu
PostPoslato: Sub Jun 18, 2022 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2022 10:44 pm
Postovi: 1
Аскарис у мокраћној бешици је изузетно ретка појава. Може се јавити након формирања фистуле између уринарног и гастроинтестиналног тракта или ретроградном миграцијом одраслог црва.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: