Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Zeki hirurg je napisao:
Da li ste na faksu ikad kao vezbu to probali , jer ne mogu svakoga da pustim u ambulantu.


Probali su mnogi ali su naravno u medjuvremenu zaboravili...ja sam na faksu i sio nekog nesrecnika...sreca pa je bio totalno alkoholisan...naravno to sam radio uz instrukcije,a pre toga sam par minuta vezbao na gazi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Nije bitno koja je to klinika, ne da bih te odvratio nego zato sto je ovo ipak po zelji anoniman forum...

Bitno je da tako mozes dobiti neku platu dok ne dobijes specijalizaciju.

Bitno je STA tebe interesuje!!!

Kad odlucis sta te interesuje lepo CV u ruke i od jednog do drugog sefa Klinike ili Odeljenja ili Suzbe ili sta god onoga sto te interesuje i lepo reci HOCU DA RADIM, mozete li mi nesto ponuditi... Pa mozda nesto i bude. Konkursi su obicno za one koji su do konkursa volontirali ili bili pod ugovorom, pogotovo na hirurgijama, jer su to onda provereni ljudi...

Nece posao doci kod tebe!

Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
dalton je napisao:
Nije bitno koja je to klinika, ne da bih te odvratio nego zato sto je ovo ipak po zelji anoniman forum...

Bitno je da tako mozes dobiti neku platu dok ne dobijes specijalizaciju.

Bitno je STA tebe interesuje!!!

Kad odlucis sta te interesuje lepo CV u ruke i od jednog do drugog sefa Klinike ili Odeljenja ili Suzbe ili sta god onoga sto te interesuje i lepo reci HOCU DA RADIM, mozete li mi nesto ponuditi... Pa mozda nesto i bude. Konkursi su obicno za one koji su do konkursa volontirali ili bili pod ugovorom, pogotovo na hirurgijama, jer su to onda provereni ljudi...

Nece posao doci kod tebe!

Lep pozdrav


Hvala na informaciji,a i na savetu(Nece posao doci kod tebe)donekle si u pravu...odlucio sam probacu to,pa mozda i naidjem na nekog korektnog i ok coveka.
Problem je sto sam se na mestu gde sam stazirao razocarao...radio sam svih 6 meseci volonterski,dolazio svaki dan rano ujutru,ostajao celo radno vreme,a oni su mi obecavali da cu imati mesto u BG-u onda su smanjili ponudu posle neka 4 meseca,pa sam ja onda pokusao preko neke veze,ali odgovor je bio isti.Prihvatio bi ja na kraju i tu ponudu za ambulantu van Beograda-Mladenovac ali sam se jako iznervirao ponasanjem jedne osobe na stazu da mislim da je bolje da ne dodjem opet u kontakt sa njom jer ja sam od onih sto gutaju a kad puknu bolje da niste prisutni.Ocigledno veza nije bila dobra.Ceo staz sam odradio na jednom odeljenju u nadi da cu tako vise da zapadnem u oci,pogotovo sto sam sasvim slucajno na staz zapao kod osobe koja ima moc da me zaposli.
I sta bude na kraju:pokupim sve potpise sem ovog sa odeljenja na kom sam bio,a onda poslednji dan doticni lik kod kog sam radio i cesto ga zamenjivao i po 2 sata radio u ambulanti sa pacijentima dok se on ne vrati...sav zvanican,kaze upisi ti sam to u stazersku knjizicu,nema ni javi se pa da vidimo za posao nesto,ni znas kako ne mogu da ti pomognem,nistaaa...ja izgleda imam predugacak fitilj,jer znam da se u tom DZ moze zaposliti,moze cak i da se prima plata za vreme staza naravno ako imas vezu,a ne moras ni da dolazis na staz.
Nisam ja radio ne znam kako tezak i komplikovan posao,nije bilo urgentnih slucajeva,nema lezecih pacijenata ,ali sam cini mi se jedini stazer koji se tu pojavljivao,a ima ih prijavljenih kolko hoces.
Naravno ne mogu ja tacno da prikazem situaciju koja se odigrala,ali sve u svemu lik je ispao jako nekorektan.Valjda je mislio da cu ja i dalje da dolazim tu kao budala da njemu pomazem pa da me zavlaci jos ko zna koliko.
Eto malo sam olaksao dusu :wink:
Sad ozbiljno,odnecu CV do svih mogucih klinika i centara pa da vidimo sta ce da bude...ali bojim se da od plate opet nece biti nista...a ako me opet neko bude zavlacio tj.ako budem radio a ne bude nista ima bre da :evil: :evil: :evil:
Kao sto rekoh jos cekam poziv za neki posao van struke...ali u pravu si ne treba gubiti vreme,vredi pokusati,valjda sam izvukao neku pouku iz ovoga pa kad naidjem na neku direktorsku smradinu kao sto je ova necu mnogo da se zadrzavam u razgovoru a kamoli poslu sa njom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
daltone, što se tiče one ranije priče o preporuci...

Jesam li Vam hiljadu evra puta rekao da možete da mi se uvek obratitte...kad god vam nešto zatreba. Jel treba još tri iljade evra puta da vam kažem da se ne ustežete.... :lol: :lol: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 6:59 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Vi ste mene preozbiljno svatili.I nisam ja jedan od onih kako ih na Dedinju zovu "primarijusa".A i kada bi to bio a nisam onda to ne bi radio preko anonimnog foruma.

_________________
Zeka94hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Ne odnosi se ovo na vas...već na naš uređen sistem. Pokušavam da kolegama dam instrukcije oko zapošljvanja. :)

Primarijus :lol: -odlična šala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
*Mica* je napisao:
planiram da upisem medicinski fakultet u Beogradu, pa bih zamolila ove koji su ga zavrsili ili jos uvek idu da mi malo pojasne sve to.. Znam sve sto se tice upisa, e sada, koliko je bodova bilo minimalno za budzet kao i za samofinansiranje kada su se oni upisali (tj. koliko je imao poslednji na listi)? Sto se tice samog stidiranja, kada su prakse i sta konkretno moze da se radi posle fakulteta, da li samo kao lekar opste prakse? Planiram i specijalizaciju, pa kako to sve ide? Unapred hvala.. p.s. i svaki savet nevezan za ovo je dobrodosao..


Ako se upisujes ove godine da li mozes da mi potvrdis informaciju da se ove godine prijavilo "samo" oko 750 buducih brucosa(500 devojaka i 200 momaka)?
Ovo govori da su mladi konacno odvraceni od ovog suludog fakulteta...mislim ovo je mala brojak u odnosu na one nekadasnje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: o medicinskom faxu u Bg-u
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
*Mica* je napisao:
planiram da upisem medicinski fakultet u Beogradu, pa bih zamolila ove koji su ga zavrsili ili jos uvek idu da mi malo pojasne sve to.. Znam sve sto se tice upisa, e sada, koliko je bodova bilo minimalno za budzet kao i za samofinansiranje kada su se oni upisali (tj. koliko je imao poslednji na listi)? Sto se tice samog stidiranja, kada su prakse i sta konkretno moze da se radi posle fakulteta, da li samo kao lekar opste prakse? Planiram i specijalizaciju, pa kako to sve ide? Unapred hvala.. p.s. i svaki savet nevezan za ovo je dobrodosao..


Ako se upisujes ove godine da li mozes da mi potvrdis informaciju da se ove godine prijavilo "samo" oko 750 buducih brucosa(500 devojaka i 200 momaka)?
Ovo govori da su mladi konacno odvraceni od ovog suludog fakulteta...mislim ovo je mala brojak u odnosu na one nekadasnje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
pogledala sam na sajtu fakulteta 772! :lol: :lol:
Inače mica je treća godina srednje škole. Taman...njima će biti super videćete. Najgore su prošle vaše generacije, proteklih 5, i narednih 2,3. Ja se nadam da će se to što pre srediti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
*dr.Vesa: izvinjavam se sto ne odgovorih, ali Jefimija je to ucinila za mene.. A u vase vreme se vise njih primalo?
Ja se nadam da cu upasti na budzet, mada sve zavisi od prijemnog. Sto se tice poena iz skole, tu sam ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
E Mico ca ti kazem:ja sam sad druga godina i bilo je trenutaka kad sam se debelo pokajala sto sam upisala medicinu,iako su me odgovarali,ali ni jednodg trnutka nisam pomislila da odustanem,iako sam svesna kakvi me sve problemi cekaju,ukljucujuci i ove o kojima pisu kolege.Sto se upisa tice za budzet ti je dovoljno 80ak poena,bar je tako bilo kad sam se ja upisivala.Novi sistem je strasno naporan,po ceo dan si na fakultetu,stalno imas kolokvijume koji ti zvanicno ynace 50% ocene,ali niko ti nece dati dobru ocenu dok te na usmenom ne istrese "iz gaca"(neki profesori i bukvalno).Sto se nastavnog kadra tice 80% su stvarno sjajni ljudi od kojih moze puno da se nauci i koji hoce da te nauce,ali ako naletis na onih20%......Frustrirane tete koje se izivljavaju i cike u klimaksu koje ocenjuju broj brushaltera....Spremi zeludac da ces se nagledati svega i svacega....Tatinih cerki koje ponistavaju 8,a ne znaju ni za 6,pa nekim cudom u sledecem roku dobiju10,principa "ja tvom sinu 10,ti mom"......I milion drugih nacina za "polaganje" ispita....Ako si vec odlucila,potrudi se danaucis sto vise,jer ako hoces jos uvek ima od koga,a posla ce valjda biti..... :wink: Odoh ja da se druzim sa Gajtonom.....Shvatices za koju godinu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
osoba xx je napisao:
E Mico ca ti kazem:ja sam sad druga godina i bilo je trenutaka kad sam se debelo pokajala sto sam upisala medicinu,iako su me odgovarali,ali ni jednodg trnutka nisam pomislila da odustanem,iako sam svesna kakvi me sve problemi cekaju,ukljucujuci i ove o kojima pisu kolege.Sto se upisa tice za budzet ti je dovoljno 80ak poena,bar je tako bilo kad sam se ja upisivala.Novi sistem je strasno naporan,po ceo dan si na fakultetu,stalno imas kolokvijume koji ti zvanicno ynace 50% ocene,ali niko ti nece dati dobru ocenu dok te na usmenom ne istrese "iz gaca"(neki profesori i bukvalno).Sto se nastavnog kadra tice 80% su stvarno sjajni ljudi od kojih moze puno da se nauci i koji hoce da te nauce,ali ako naletis na onih20%......Frustrirane tete koje se izivljavaju i cike u klimaksu koje ocenjuju broj brushaltera....Spremi zeludac da ces se nagledati svega i svacega....Tatinih cerki koje ponistavaju 8,a ne znaju ni za 6,pa nekim cudom u sledecem roku dobiju10,principa "ja tvom sinu 10,ti mom"......I milion drugih nacina za "polaganje" ispita....Ako si vec odlucila,potrudi se danaucis sto vise,jer ako hoces jos uvek ima od koga,a posla ce valjda biti..... :wink: Odoh ja da se druzim sa Gajtonom.....Shvatices za koju godinu


Situacija dok vi zavrsite moze da se promeni za 180 stepeni,ali zaista moze.Verujem da cemo biti kao Slovenija i da ce bas zbog ovoga sto se desava sada postojati nedostatak kadra za 6-7-8 godina.Ko prezivi pricace....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
Nadam se da hoce,inace cemu sve ovo....Znate i sami koliko truda i zivaca.....A kako stoje stvari sa zaposlenjem na fakultetu?Naravno uz lep prosek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Manjak kadra, ne verujem-posebno sad kad se otvaraju privatni fakulteti,samo ne razumem svrhu postojanja pošto nemaju licencu..No, kad sam ja upisivala primali su nas 450 bužetskih studenata. Već koju godinu kasnije oni su povećali broj upisanih studenata, ne bi li dopunili svoje kasice sa 120 000 po studentu. Pri toj odluci ih nije omela činjenica velikog broja nezaposlenih lekara.

Što se tiče posla na fakultetu, znam ljude koji su se u poslednje vreme zaposlili na pretkliničkim predmetima...I tu je sve pošteno. Gledaju prosek, radove....

Samo što to nije dobar prosek, već izuzetan 10,00 prosek. Pošteno zarađen, proveren ...i savršeno ide uz izuzetnu prirodu tih ljudi.
Sada će biti potrebne završene akademske specijalizacije posle studija, neće moći ko do sad se zaposliti direktno posle fakulteta.

Ali, opet...nadam se da će do vremena kada vi budete lekari to sve doći na svoje mesto. Ali sve nešto mislim da ću ja proći ko Vesa, a možda čak i osoba xx :cry:

Ali glavu gore...smislićemo mi nešto. Ne možemo mi tako lako propasti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
STVARNO JE CINJENICA DA SU MLADJI ASISTENTI,BAR ONI SA KOJIMA SAM JA IMALA KONTAKTA SJAJNI,VIDI SE DA LJUDI IMAJU ZNANJA,UMEJU DA GA PRENESU,I DEFINITIVNO SU NA STRANI STUDENATA....UVEK MOZES DA DOBIJES KRAJNJE ISKREN ODGOVOR NA PITANJA O PROFESORIMA,O ZNACAJU GRADIVA,SAVETE TIPA:OVO DOLAZI NA TESTU,OVO VAS NIKO NIKAD NECE PITATI....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: