Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Poliranje i kamenac
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 11:46 pm
Postovi: 30
Bila sam kod stomatologa i zakazao mi je poliranje zuba i skidanje kamenca. Do sada to nisam radila pa ako neko moze da mi kaze kakve su to metode, da li su bolne, jer sam cula price da ljudi posle skidanja kamenca imaju bolove i po nekoliko dana. A da i napomenem da sam u 6 mesecu trudnoce, pa da li to moze da ima neki uticaj na bebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 4:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne znam sa sigurnoscu da ti odgovorim da li ima veze sa bebom, milim da ne.....ali, moj ti je savet, da ako nemas neku hitnu intervenciju, bolje da izbegnes bilo kakav kontakt kojim bi mogla ugroziti svoje, i zdravlje bebe, a gde mozes dobiti ne daj Boze hepatitis B ili C, jer kao sto vidim, sve je vise ljudi, ili su tek poceli javno da pricaju o tome (moj je decko nedavno saznao da ima HCV)ili je odjednom navala novootkrivenih nosioca virusa, a on se, izmedu ostalog, dobija i kod zubara ako instrumenti nisu pravilno i dovoljno sterilisani.
Ne zelim da te plasim, ali kad sam procitala tvoje pitanje, to mi je prvo palo na pamet, al verujem da je to kod mene sada i od velike preopterecenosti licnim problemima koji su nastali od kada je otkriven virus kod njega. :cry:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poliranje i kamenac
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 21, 2006 10:39 pm
Postovi: 2
Lokacija: Despotovac
Tijana123 je napisao:
Bila sam kod stomatologa i zakazao mi je poliranje zuba i skidanje kamenca. Do sada to nisam radila pa ako neko moze da mi kaze kakve su to metode, da li su bolne, jer sam cula price da ljudi posle skidanja kamenca imaju bolove i po nekoliko dana. A da i napomenem da sam u 6 mesecu trudnoce, pa da li to moze da ima neki uticaj na bebu.


Idite kod svog stomatologa na zakazanu intervenciju,sama intervencija uklanjanja zubnog kamenca nije bolna(radi se ultrazvucnim aparatom)a poliranje zuba rotirajucim cetkicama, koje isto ne stvaraju bol.
Ovo sto tvrdi majja uvek postoji kao opcija ali tada vec plivamo u vodama paranoje,ostavljanje zubnog kamenca ima za posledicu pojavu paradonthopatie i mogucnost gubitka zuba.

Pozdrav za bele zube !!! :lol: :D :lol:

_________________
Zdravlje je najvece bogastvo,kada ga izgubimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sve zavisi od opremljenosti ordinacije.... :( . Moja drugarica je pre dva dana sidala kamenac, i odlepila od bolova :cry: :cry: , a od ultra zvucnog aparata-ni traga ni glasa.

Liber, sto se tice moje paranoje, tu si apsoluno u pravu, paranoicna sam 200% :cry: , al sta cu, u strahu su velike oci :o :o :o !!! :cry:
Zato se i jesam ogradila, i napisala, da je to moje, licno misljenje, i navela i razlog zasto je to tako. Znam da preterujem, al.... :o :o :o :cry:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 22, 2006 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 11:46 pm
Postovi: 30
Hvala vam na odgovorima, ne znam da li moj stomatolog ima ultrazvucni aparat, ali idem za koji dan pa cu videti :D . Nadam se da me nece boleti, a i ako bude bolelo istrpicu. Sve za bele zubekanje :D :D :D
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: