Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otežano disanje s vremena na vreme
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 08, 2013 12:06 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,
Htedoh da se raspitam šta ovo može biti. Naime do skoro je sve bilo uredu sa disanjem, međutim od pre nekih mesec dana, kako su krenule ove nagle promene vremena, dešava mi se da otežano dišem, u nekim trenucima kao da se borim za vazduh. Nakon pregleda kod lekara prvobitna konstatacija je da imam bronhitis, krvna slika uredu, povećana malo sedimentacija, rengen pluća prikazuje da je desna šara naznačena (ako se ne varam). Popio sam antibiotike koje sam dobio, prestalo je sviranje u plućima, ali nakon nedelju dana problem se ponovo javio. Isto je bila neka paklena temperatura oko 40 stepeni, u kancelariji klima, hladna voda, i ja uveče nisam mogao normalno da dišem. Sutradan od lekara dobijam pumpicu Berodual N, i uput za pulmologa, i kako kaže moja doktorka "svirao sam kao orkestar". U ATD ogranku u Zemunu obavljam test spirometrije, gde je prvo odrađeno isti bez korišćenja pumpice, i nakon 30min ponovljen test sa korišćenjem pumpice.
Rezultati su prvi put bili FEV 1: 92.4, dok drugi put 113. Doktorka tu postavlja diagnozu da je bronhijalna astma i prepisuje mi neku pumpicu, ujutro i uvece da koristim, kao i neki lek da pijem, plus Berodual po potrebi. Da napomenem da sestra/tehničar/doktorka koja je radila spirometiju, nije definisala šta treba da radim, već kaže udahni i izdahni, bez naznačivanja da joj treba naglo što jače da udahnem i izdahnem ...
Bio samu šoku nako te "jednostavne" diagnoze, tako da sam odlučio da potražim drugo mišljenje na privatnoj klinici. Sutradan u isto vreme, bez korišćenja pumpice do tada, ponovljen test spirometrije gde je rezultat bio 99.3 i 99.8 (nije korišćena pumpica ni u jednom testu ovog puta).

Bio sam pušač skoro 8 god, ali prestao sam kako su krenuli ovi problemi sa disanjem. Sad mene interesuje šta ovo može biti, jer iskreno ne liči na astmu ? Baš juče i danas otežano dišem, tera me to otežano disanje malo i da kašljem (suv kašalj), tj. da se nakašljem, ujedno pre par dana kad je padala kiša, isto sam teško disao. Verujem da je tada i zdravim ljudima bilo teško za disanje, a kamli meni i drugima koji imaju probleme slične prirode.
Trebalo bi uskoro da odradim alego testove, iako sam ih radio par puta kao mali i nisu ništa pronašli.

Hvala na Vašem vremenu.
Boško


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje s vremena na vreme
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Док пада киша, дише се много лакше.

Да ли имаш проблема са леђима? Конкретно мислим на онај предео око лопатица? Неке болове или севања?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje s vremena na vreme
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 08, 2013 12:06 pm
Postovi: 2
Generalno taj dan nije moglo lakše da se diše pošto je bilo neko toplo vreme, pala kiša i odmah ispraenja sa ulica.
Nemam problem sa leđima, sve je tu uredu. Jedino što imam problem sa desnim ramenom, ali to je povreda iz mlađih dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje s vremena na vreme
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Друго је после кише - када почне испаравање са врућег асфалта. Прочитај шта сам писао на мом сајту у Савети, Здравље, Дисање.

Е баш то, раме. Можда се повреда рефлектује на осталу мишићно-коштану структуру. Саветовао бих ти доброг масера. Треба да ти масира рамени појас и мишиће који иду уз кичму, нарочито део између плећки. После неколико третмана треба да осетиш побољшање ако ту лежи узрок проблема са дисањем.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: