Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Pa da li ti bensedini imaju ikakvog efekta?To je pitanje,jer stvarno ne znam.I meni su na pocetku davali dijazepan,ali on na mene definitivno nije delovao,mozda zato sto sam bila u tom periodu isuvise nervozna.Sa druge strane,lekar mi je rekao da nije za to,da mi daje lekove za smirenje jer sam suvise mlada!

Zato pitam,imali efekta bensedin! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pa ima efekta, trenutnih i po potrebi a ne da se navlacis na njega,uostalom antidepresivi se sada prepisuju kod neuropatija, probaj mozda ti pomogne, kad si konstantno pod stresom zbog bolesti, aktiviras vrlo nepovoljne mehanizme koji ti odrzavaju visoke nivoe glikemija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
O.K videcu sa lekarom koji bi mi bio najbolji! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Pogledaj vise na www.diabeta.net pod"stres"ima i korisnih preporuka od dr Beljic.Rec je o Adaptogenim biljkama, prvi put sam cula, vrlo interesantno...Moramo da probamo sve sto moze da nam koristi, pa vise stete imas od konstantno visokih glikemija, nego od nekoliko tableta za smirenje :wink: uzgred ja se polako vracam u normalu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Nisam to videla,ali ako je rec o Valeriana kapima to sam koristila i za njih mi je bas ona i rekla,ali...Probajte sve nikad se ne zna sta kome od nas odgovara!

Nego,zna li neko o cemu se radi na ovim predavanjima na Kolarcu i po ovim ostalim mestima i da li neko od vas ide? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ja sam predsednik Drustva za borbu protiv secerne bolesti za grad Pozarevac, i organizovala sam 2 predavanja koja se odrzavaju ovih dana. teme su: "Savremena terapija s.b." i "Podesavanje doze insulina u odnosu na aktuelne glikemije i obroke".Jos smo merili secere na ulici, gde sam otkrila 19 slucajeva sa glik. iznad 6,2, na 100 uradjenih. Prava epidemija, bar kod nas! Ima ljudi koji neznaju ni toliko da insulin moraju da drze u frizideru...a tek ostalo :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
A sta da se radi?!Danas na TV-u ima kojekakvih gluposti,a stvari kao sto je ovo nemas gde da saznas.Cist primer sam ja-Kada sam saznala da imam Diabetes plakala sam kao luda,ali ne zbog Dijabetesa(mislila sam da cu se izleciti i idemo dalje)vec zato sto sam propustila matursku exkurziju!? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Pitanje za koleginicu sa nadimkom "slatka mala": da li ste 100% iskljucili hipertireozu ?? Hiperglikemija koja se tesko kontrolise insulinom uz pojacanu nervozu mogla bi da ukazuje na hipertireozu, koja se opet tretira na sasvim drugi nacin.

Ako vas endokrinolog nije 105% iskljucio hipertireozu, proverite ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Pa danas nista nije iskljuceno! :wink: Nikad se ne zna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 5:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nije lose proveriti stanje hormona, sto ce ti dati dobru sliku o radu stitaste zlezde. Dr Beljic je u tom smislu najbolja, tako da radi sve kako ti ona kaze :D
Visoke glikemije inace dovode do neraspolozenja, depresije i apatije, ali to se sve uglavnom sredi kada se i seceri srede :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 20, 2005 6:14 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
gazza je napisao:
odnosno, kad sam vec krenuo po ovoj nutricionistickoj liniji, u srbiji postoje mladi i vrlo obrazovani nutricionisti koji su potpuno na svetskom nivou i koju kapiraju da se dijabetes ne moze tretirati dijetetskim principima od pre 80 godina. vecina od njih radi u institutu u batutovoj i bogu hvala nemaju veze sa doktrinama koje i dalje vladaju u bolnicama.


Takvi nutricionisti mi trebaju! :D da li mogu da dobijem neko ime, preporuku i tome slicno? Ne zbog mene, vec da organizujem predavanje u udruzenju. Hvala unapred! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Zasigurno da nervoza jos dodatno utice na nivoe secera a i oni na pojacanu nervozu-vrzino kolo. Ja sam bila jako nervozna i depresivna dok su mi seceri bili jako poviseni a probala sam i kvalitetne antidepresive - imam 37 godina, ali mi je samo par dana bilo bolje pa onda sve po starom. Generalno sam protiv lekova za smirenje a doduse i one koje sam probala mene su samo cak i u malim dozama osamucivali. Organizmi su nam jako nezni i osetljivi i meni kapi valerijane jako prijaju - mozda da istrajes sa njima.

_________________
Dragica11


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Nesto sam sa ja preracunala... :lol:
Radila sam ja hormone,radjen mi je i korti.i to je sve bilo u granicama referentnih vrednosti,a ja mislim da je to sve zbog nervoze! :-?
Kad bude bilo lepse vreme,Sunce i te fore i nama ce biti bolje!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: