Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: glikemije
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Dobila sam dijabetes pre vise od godinu dana i nikada mi glikemije nisu bile kao sto treba.Pokusala sam sve,cak i ne doruckujem i ne uzinam,ali i pored toga secer mi je jako visok.Da li neko zna kako to da sedim_ :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 10:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Prvo, greska je da uzmes insulin, a ne jedes. Tada tvoj organizam luci svu neophodnu glukozu iz jetre, koja ti se kasnije pojavi kao visoka glikemija.
Reci mi sta koristis od terapije i kako ti izgleda prosecan dan, pa cu moci da ti kazem vise :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Znam da je greska sto ne jedem,ali ako normalno jedem onda su mi glikemije i po 30 mmol/l pa i vise.Stvarno se pridrzavam svega...
Koristim Lantus ujutru i Actrapid pred obroke.Jedno vreme sam imala velike hipoglikemije,a sada mi je secer skoro uvek visi od 10.Vise ne jedem slano,hleb,meso...samo povrce iskljucivo bareno na vodi.I rezultat svega toga je mojih 40 kg.Molim Vas,recita mi sta da radim!!!!!!!!!!!!!!????????? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Neznam kolike su ti doze insulina, ali mislim da je nedovoljno to sto primas, obicno se ljudi goje kad su na Rapidu...On takodje brzo skida secere, ako ti je visok sacekaj malo pre nego sto jedes, i moras da meris stalno dok se ne sredis, proveri i ketone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 8:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
P.S Ustvari trazi Novorapid umesto Actrapida mislim da bi ti vise odgovarao, brzo skida secere a hipoglikemije su retke, deluje odmah po davanju i traje oko 3 sata, ja ga primam i zadovoljna sam(za sad) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Prvo moras da jedes sve obroke i to na vreme. A sobzirom na visoke glikemije i pored insulina verovatno treba da ti se promeni terapija. Koliko god da to niko od nas ne voli, uput pa u bolnicu. Ja sam izasla pre manje od mesec dana.

_________________
Dragica11


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 12, 2005 8:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pogledaj na www.diabeta.net sve o insulinima i njihovom delovanju, pa ces shvatiti zasto su bitni obroci i uzine na vreme. Takodje, saznaces i kako da adekvatno doziras prema obrocima. Ne moras u bolnicu, ali moras meriti secere nekoliko puta dnevno (pre i posle jela npr.) dok ne utvrdis kada ti se javljaju visoki rezultati. Ako malo povezes stvari, shvatices i zasto :wink: Tu smo ti za sve informacije i podrsku! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Primala sam i Novorapid,i tada mi je secer bio 36mmol/l.Mnogo mi je bolje sada nego ranije,mada...imam i DVD na kome kazu da 2h nakon obroka glikemija mora biti do 7,5,a meni nikako nije.Sve sam savete poslusala,pa cak i onaj da o svojoj "bolesti"moram puno da naucim kako bih je kontrolisala.To sam bukvalno shvatila i upisala sam medicinu kako bih mogla da pomognem sebi,a onda i drugima.
Verujem da cu se izvuci,a ako vidite po mojoj prici neku gresku-recite mi,jer ocigledno je ja propustam!
P.S. puno vam hvala za savete... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 9:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
A Lantus? Imas li dovoljno baznog?Ja primam 20 jedinica Lantusa i dajem ga umesto uvece, u pola 8 ujutru. Mislim da ti treba neko blago sredstvo za smirenje, previse si uzbudjena a i to utice na porast glikemija :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
:lol: U svakom slucaju obroke ne preskaci. Pomaze i da jedno vreme meris glikemije pre obroka i 2 sata posle kao i belezenje sta si jela da bi otpratila kako na koju hranu reagujes- bar pomaze meni. U svakom slucaju Dijabeta i Sladjana su ti iskusnije ja sam nova na insulinu. 40 kg na koju visinu? I kilaza treba da bude sto pribliznija idealnoj da bi ti ceo organizam bio u ravnotezi. Jos jedan razlog za nepreskakanje obroka.

_________________
Dragica11


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Visoka sam 165cm i 40 kg je malo,suvise malo.Ja Lantus primam u 10h ujutru i do sada sam koristila skoro sve vrste insulina...jedino je ostala pumpa-koju su mi savetovali,a za koju jos uvek nisam spremna.
Ali bitno je verovati u sebe i to je to. :wink: :P :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 12:11 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Ako imas DVD, onda znas ko sam! :D Zasto nisi spremna za pumpu? Ja sam na pumpi i o njoj pricam na tom DVD-u, sve sto te zanima mozes da me pitas ovde ili "private" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Da znam ko si Ti,zapravo,znam ko su svi sa tog DVD-a!A pumpe sto se tice...
Mislim da sam jos uvek pod velikim stresom sto se svega toga tice.Predpostavljam da je sa pumpom sve mnogo lakse i da su glikemije mnogo stabilnije,ali za ovih godinu dana imala sam dosta neprijatnosti sto se ljudi tice da sada jednostavno nemam hrabrosti nikome da kazem da imam Diabetes.
Zato mislim da ako bih imala pumpu,to bi bilo jos gore,jer svako moju bolest uzima kao svoju odbranu. :wink: Sta mozes da mi kazes o pumpi? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Prostudiraj LowCarb ili PowerProtein rezim, varijante Atkinsonove dijete.
Lako ces doci na "pozeljnu" tezinu ali uz kontrolisanu glikemiju.

Cim se priblizis "pozeljnoj" tezini, pocni sa nekim osrednjim aerobnim vezbanjem. Diskusiju o LowCarb rezimu mozes naci i na ovom forumu.

Ja licno veoma dobro kontrolisem glikemiju na ovaj nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
mislim da je najbolji savet koji covek moze da ti da je da pod brojem jedan nadjes dobrog endokrinologa koji ce se ozbiljnije pozabaviti tvojim slucajem koji je ocito sasvim specifican i trazi posebnu paznju i tretman. onda da pod brojem dva nadjes dobrog, modernog nutricionistu koji ce ti sastaviti dobar plan ishrane.

nasa iskustva ovde su sasvim individualna i nije velika sansa da ce funkcionisati u tvom slucaju koji je drugaciji. cuo sam za jedan slican primer, ipak sa osetno manjim glikemijama, ali podjednako tvrdoglavim, pa je osoba uspela da sredi secer tek - verovali ili ne - uz pomoc pilula za smirenje. ali to je nesto sto niko odgovoran, a da nije lekar, ne moze da ti preporuci.

takodje u vezi preporuka za ishranu, ponovo cu poceti da polemisem sa brkom iako obojica volimo dobra vina:), ja se ne slazem da su varijante atkinsove dijete dobre za dijabeticare. tacno je da one uspesno obaraju secer ali imaju ozbiljne posledice na kardiovaskularni i bubrezni sistem zato sto su bazirane na proteinima zivotinjskog porekla koji imaju lose dejstvo na mozda 2 najopasnija sistema u organizmu kada su u pitanju posledice secerne bolesti - na bubrege i na srce i krvne sudove. znaci low carb DA ali power protein NE, vec umerena low carb varijanta u kojoj ima mesta za "dobre" ugljene hidrate kao sto su zitarice, mahunarke itd. ponovicu jos jednom, u cemu je poenta imati glikemije 4 ili 5 ako ih odrzavate uz pomoc namirnica koje ce na dugi rok da vam uniste bubrege i krvne sudove na isti nacin kao da imate glikemiju 10. drzite glikemije 5 ili 6 sa zdravim namirnicama i imacete mnogo manjih predispozicija za probleme ovog tipa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: