Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Nisam cula za tu dijetu!Nije nikakav problem da pokusam i sa tim-svako bi pokusao sve zarad dobrog zdravlja!
Sto se dobrog endokrinologa tice... lecim se u KBC"Zvezdara" a za tu bolnicu se vezuje i prica da imaju stvarno odlicne specijaliste,bar sto se diabetesa tice.Imala sam tu srecu da sam pripala osobi koja stvarno odlicno radi svoj posao i za to nemam primedbi.


Neko moje slobodno misljenje,je da je mozda greska u meni!Sigurno jeste jer svi imaju dobro regulisamu secernu bolest osim mene.Pocela sam ozbiljuno da razmisljam o insulinskoj pumpi,pa ako neko ima nesto posebno da mi kaze o tome...volela bih da cujem razna misljenja! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Voleo bih da vidim bar jednu ozbiljnu studiju koja bez dileme potvrdjuje da je Power protein rezim stetan za krvne sudove i bubrege. Tacno je da se na pocetku rezima javljaju produkti metabolizma belancevina u mokraci, ali taj efekat iscezava posle par nedelja.

Moji trigleciridi i holesterol su nas donjoj granici normale, tako da nema akutnog straha za krvne sudove.

Uz upotrebu R ALA preparata ostvario sam kompletnu remisiju neuropatskih tegoba u dlanovima i stopalima, sto je siguran znak dobre mikro cirkulacije.

sasvim sam siguran da dijabetes i uzimanje UH ne idu zajedno, pa ma kako ti UH bili "dobri". Uostalom, da je Bog hteo da se hranimo vocem ne bi nam podario tehnologiju vina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...svi imaju dobro regulisanu secernu bolest osim mene...
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 9:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Odakle ti ovo, molim te?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 12:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Sta odakle mi? Za voce ili UH.

OK. Za voce sam procitao jednu originalnu "jereticku" studiju. Posle obrade "znacajne" statistike povrce vodi vs voce sa 5:0. Ljubitelji voca su uglavnom tipa "Operi-Oguli-Pojedi", dok su ljubitelji povrca vise socijalni hedonisti jer je spremanje povrca "zametniji" posao, ali pruza mnogo vise varjacija i kombinacija. Korist od dobro slozenog povrca je znacajna, a od voca samo "dijabeticka steta".

Ad. dobri "UH". Hmm? UH tretiram kao nuzno zlo uz namirnice kojima obezbedjujem fito aktivne suspstance kao sto su sargarepa, cvekla, beli i crni luk, paradajz, celer i jos ponesto. Ukupna kolicina UH pokriva mi dnevne potrebe u ovim naminicama, ali ne prelazi 50 gr dnevno; ostalo videti pod Low Carb


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
UH su za diabeticare nesto osnovno,a kolicinu UH unetih u organizam svako odredjuje prema svojoj potrebi!
Veliku ulogu ima i kolicina insulina koja je individualna za svakog.

Sto sa tice mesa...ono je najvece zlo za coveciji organizam :-?
Prvo sto lekar kaze kad dijagnostikuje diabetes je izbegavanje masne hrane,a meso je bogato masnocama,stoga se i ne preporucuje!

Cenim soju kao zamenu za meso!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 2:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Low carb princip je isproban kao prvi "intuitivni" nacin za lecenje dijabetesa jos pre nekih 80 godina, i dao je dobre rezultate. Kasnije pocinje prica (neargumentovana??) da otsustvo UH u ishrani dijabeticara dovodi do ostecenja cirkulacije (ne postoji ni jedna korektna studija koja bi ovo podrzala), i pocinje era "uravnotezavanja unosa UH insulinom", od cega najvise (jedine?) koristi imaju proizvodjaci insulina.

Od tog vremena potice i savremena teorija lecenja dijabetesa: bar 40% dnevnih energetskih potreba iz UH, nije nego.

Danas je LC ponovo in zahvaljajuci "jereteckim" (ne-korumpiranim) lekarima koji nisu ni na koji nacin na listama farmaceuta.

Nase dijeteticarske doktrine kasne pola veka za svetskim. Interesantno je moje zapazanje dok sam lezao u nasoj "savremenoj" bolnici. Vrednosti glikemije od 9 do 10 se smatraju "prihvatljivim" za starije dijabeticare. Mogu da se poseru, bas da se poseru, u svoju doktrinu, nauku i praksu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
Nemam nameru da polemisem posto ni ti ni ja nemamo naucni background da bi isli daleko u ovome, samo mogu da ponovim svoje misljenje

LOW CARB - DA!
POWER PROTEIN - NIPOSTO!


Power protein je zasnovan na proteinima zivotinjskog porekla, a zaista je suvisno da ovde izlazem naucne studije o tome da je ishrana koja se bazira na 10% UH, 40-50% biljnih vlakana i 40-50% proteina zivotinjskog porekla (meso, sir), dobra za bilo koga na duge staze.

O tome koja ce farmaceutska mafija da se okoristi, sve zavisi. Power protein sigurno radi za proizvodjace statina i slicnih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
odnosno, kad sam vec krenuo po ovoj nutricionistickoj liniji, u srbiji postoje mladi i vrlo obrazovani nutricionisti koji su potpuno na svetskom nivou i koju kapiraju da se dijabetes ne moze tretirati dijetetskim principima od pre 80 godina. vecina od njih radi u institutu u batutovoj i bogu hvala nemaju veze sa doktrinama koje i dalje vladaju u bolnicama. svi sa kojima sam komunicirao se slazu da se ishrana dijabeticara mora bazirati na jako ogranicenom unosu i proteina i ugljenih hidrata i biti zasnovana na namirnicama biljnog porekla bogatim vlaknima.
varijacije postoje u zavisnosti od tezine bolesti i zelje volje i discipline samog pacijenta da se podvrgne asketskom rezimu bolesti. ko misli da moze da izdrzi dan na 200-300 grama zelenisa bez UH, 20-30 grama zitarica i par malih jabuka, samo napred. ja sam na tome bio mesec dana i nervni sistem mi zamalo nije otisao dodjavola. ali to jeste apsolutno idealna varijanta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Pravilna i adekvatna ishrana je individualna za svakog,ali osnovni ciljevi dijetetske terapije u dijabetesu je da se obezbedi adekvatna kolicina i raznovrsnost hranljivih sastojaka,kao i odgovarajuci energetski unos.

Dijetetske potrebe treba prilagoditi specijalnim stanjima kao sto su hipertenzija,kongestivno srcano popustanje, osteopenija i bubrezna insuficijencija.

UH treba da obezbede 55-60% energetskog unosa,od cega 2/3 treba da cine slozeni UH.Prema American Diabetes Assotiation proteini treba da obezbede 12-20%energetskog unosa.Ne vise jer moze da dovede do nefropatije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Slazem se da je OK da se diskusija prekine i da je stvar vrlo individualna. Mislim da cu se lakse sporazumeti sa Eskimima i Massai crncima. Obe grupe zive u sasvim razlicitim okruzenjima, a hrane se skoro iskljucivo zivotnjskim proteinima i mastima. Kod Massai-ja su obeljenja krvotoka i srca NEPOZNATA, a Eskimi imaju veoma nisku stopu ovih oboljenja. Ni jedni ni drugi nemaju nikakva specificna bubrezna oboljenja.

Cvrc.

Da, ima jedna kvaka, Massai love, uglavnom antilope, na tradicionalni nacin, kopljima, tako da ceo dan jurcaju za lovinom. Ne znam da li je ovo u funkciji ocuvanja krvotoka, ali je zabavno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Necu da se ukljucujem u diskusiju, moje pitanje je bilo za "slatku malu":odakle joj da svi mi imamo super secere osim nje, kako je napisala. Izvini Brko zbog nesporazuma :) samo nastavite...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Nadam se da je tako.Ali cinjenica je ta da koga god da pitam koliko mu je trebalo da regulise glikemije odgovor je bio oko 6 meseci,a moj problem traje vec 1,5 god.

P.S. Brko,nemoj pogresno da me razumes,nije mi cilj da se raspravljam sa bilo kim o nacinu na koji regulise svoje glikemije.Na pocetku sam rekla da nije lose pokusati bilo sta zarad svog zdravlja,ali sam malo ne sigurna oko te ishrane zasnovane na mesu!

Ljudi smo i treba da se razumemo,a ne prepiremo,uostalom,nadam se da smo(i ako zivimo u Srbiji) napredniji i od Eskima,a i od tih crnaca! :wink: :P :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
32 godine sam dijabeticar i jos se nisam sredila, to je kod tipa 1 gotovo nemoguce,od petka mi je konstantna glikemija od 16 min. do 22, a izazvana je stresom, sad je spustam bensedinom a ne insulinom.Zato ne ocajavaj 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 9:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
slatka_mala je napisao:
... lecim se u KBC"Zvezdara" a za tu bolnicu se vezuje i prica da imaju stvarno odlicne specijaliste,bar sto se diabetesa tice.Imala sam tu srecu da sam pripala osobi koja stvarno odlicno radi svoj posao i za to nemam primedbi.

Neko moje slobodno misljenje,je da je mozda greska u meni! :wink:


Svi su pametni, dobri i rade svoj posao, jedino sto nema rezultata; valjda nismo sitnicari pa da trazimo jos i rezultate kada je ocigledno greska u nama. "Establishment uzvraca udarac", videti pod SF; treba pogledati klasiku od filma "Let iznad kukavicijeg knezda", Hmm?

Glikemija moze i MORA da se regulise. Znanjem, trudom i disciplinom. Citaj i trazi sve dok ne nadjes resenje koje IMA rezultate. Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2005 1:05 am
Postovi: 22
Pa da li ti bensedini imaju ikakvog efekta?To je pitanje,jer stvarno ne znam.I meni su na pocetku davali dijazepan,ali on na mene definitivno nije delovao,mozda zato sto sam bila u tom periodu isuvise nervozna.Sa druge strane,lekar mi je rekao da nije za to,da mi daje lekove za smirenje jer sam suvise mlada!

Zato pitam,imali efekta bensedin!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: