Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 12:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Ne znam za radiolosku. Tvrdim na osnovu ispitivanja kompanije "Nobel". Necu da se pametujem, samo sam iznela cinjenice koje znam. Ja sinu dajem Rosu vodu, a znam da je mnogi daju. Kada prokuvam cesmusu u elektricnom bokalu, vrlo dobro vidim sta sve ima na filteru, a kada je duze ostavim u casi, na dnu case je mutan talog. Neki kazu, da je to organizmu "potrebno" :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Kathy je napisao:
Kakva masna laz. U porodilistu ne preporucuju vodu uopste. Do sestog meseca. Preporucuju samo dojenje, bez vode, cajeva, bilo cega. Voda se bebama daje tek kad pocnu da uzimaju cvrstu hranu. I to preporucuju Svetska zdravstevan organizacija i pedijatri u Srbiji. Lekar koji je U PORODILISTU majci preporucio bilo koju vodu je za prijavu etickoj komisiji.


Ovde je stav: Ako dete hoće vodu, davati mu koliko hoće, prokuvanu naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
dimedej je napisao:
Ne znam za radiolosku. Tvrdim na osnovu ispitivanja kompanije "Nobel". Necu da se pametujem, samo sam iznela cinjenice koje znam. Ja sinu dajem Rosu vodu, a znam da je mnogi daju. Kada prokuvam cesmusu u elektricnom bokalu, vrlo dobro vidim sta sve ima na filteru, a kada je duze ostavim u casi, na dnu case je mutan talog. Neki kazu, da je to organizmu "potrebno" :roll:



O kompaniji koju si navela na Internetu postoje podaci samo kao kompaniji koja se bavi stomatoloskim preparatima? Daj precizne podatke o kompaniji na cije se istrazivanje pozivas. I mene zanima, ali ne vrujem u sve sto procitam. I prodavci filtera za vodu imaju svoj interes u celoj prici, zar ne?
Inace, u mojoj porodici svi, osim bebe piju vodu sa cesme. O toj vodi i njenom kvalitetu vodi racuna Institut za javno zdravlje, a ne sumnjive kompanije i narucena istrazivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Znam da je Nobel i da proizvodi aparate za prociscavanje vode, i to je sve. Mada ima gomila takvih firmi, ali ovu sam navela jer sam se srela sa njom. Obavezno cu saznati nesto vise, pa javljam. I da, naravno da imaju svoj interes da bi tako prezentovali vodu koju pijemo, ali treba da se zapitamo koliko drzava u Evropi pije vodu iz cesme. Ja je pijem, kao i vi, kao i verovatno svi u Srbiji, ali bebi ne dajem.
A sto se tice kvaliteta nase vode, vec sam navela ono sto vidim u njoj i to mi je dovoljno.... A da, u Vojvodini(gde i zivim) najvise ljudi ima problema sa kamenom u bubregu.
Iskreno se nadam za dobro svih da Institut za javno zdravlje vodi racuna o nasoj vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Problem sa česmovačom je u tome što nadležne institucije ne jave uvek odmah kada nešto nije u redu.
Ovde gde ja žvim, pre dve godine bilo je objavljeno da je voda neispravna za piće, tek posle dve nedelje kada su domovi zdravlja bili puni "problematičnih stomaka", a voda za piće je dovožena u cisternama iz susednog grada, a o njihovoj vodi je izlišno raspravljati.
U Srbiji kvalitetna voda može se jedino naći u brdsko-planinskim područjima daleko od bilo koje industrije. Poznato je da gotovo ni jedna fabrika nema adekvatne prečišćivače vode. I, zbog toga treba da budemo srećni. Jer, i ovakva voda kakvu pijemo po gradovima je mnogo zdravija od vode koja se pije u čuvenoj Evropi. Jeste da je njima dostupnija flaširana voda, ali i tamo je velikom broju ljudi dostupna jedino česmovača.
I, Srpski sokovi su zdraviji. Ne verujem reklamama, ali kod nas se na svemu fušeriše (zakida) pa i na hemikalijama. Zdravije voće+zdravija voda = zdraviji sokovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 11, 2009 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Ni u Subotici nista bolje.

Koji dan smo kupali sina i sipamo ti mi vodu u kadicu i hvala bogu kadica nam je bela posto smo primetili voda je bila zuta. Mozda zuta i nije najbolje objasnjenje oker oker je bolje mi inace koristimo rosa vodu za sina a i mi je pijemo ranije smo vrnjci ali njemu se svidela rosa i sada je redovno pije.

Sto se tice nobela moja drugarica ga ima i kaze da je ok samo sto su filteri za preciscavanje dosta skupi ona kaze da se isplati i onda.



Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 8:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Bakarne cevi su krivac za tu boju, ili nakupljen kamenac u bojleru.
Kod mene kad nestane voda, posle kada dođe pola sata treba da prođe pre nego što se izbistri voda.
Svako naseljeno mesto još uvek ima makar jednu glavnu bakarnu cev.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
I mi smo mislili da je do bojlera pa smo ga ocistili po ko zna koji put ali ne.

Majstor koji je bio rekao je da je do vodovoda jer s vremena na vreme ciste cevi sto je ok ali nikoga neupozore na to sto nije ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 11:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Evo da se prikljucim i ja ovoj temi. Imam dvoje dece i oboje prvih 6 meseci nisu hteli ni da okuse vodu. Dojila sam oboje (tj.sina od 10 meseci jos uvek dojim). Starije dete je prihvatilo vodu sa 8 meseci i to iskljucivo vlasinsku rosu. A mladje tek od pre par dana pije vodu i to prokuvanu cesmusu. Dakle, kao sto pedijatri kazu, ne treba davati bebi nista na silu. Mozete detetu ponuditi vodu, ono najbolje zna da li mu je potrebna. A sto se flasiranih voda tice navescu vam savet doktorke koja nam je drzala predavanja u skoli roditeljstva, a koji sam ja dobro zapamtila. Ako detetu dajete flasiranu tj. mineralnu (naravno ne gaziranu) vodu NIKAKO JE NE SMETE PROKUVAVATI. Zaboravila sam puno objasnjenje ali pojednostavljeno, ako se minerali koji se nalaze u toj vodi prokuvaju dobijaju stetno dejstvo. Secam se samo da je rekla daje to isto kao da detetu dajete otrov. Dakle, PROKUVAVA SE SAMO VODA SA CESME. Vas je izbor da li cete detetu dati bebi vodu, prokuvanu cesmovacu ili neku od flasiranih voda, a dete ce samo odluciti koja mu odgovara. Nadam se da sam vam bar malo pomogla...

_________________
moja dva sunasca - LENA 15.08.2006. u 15:10 i VASILIJE 10.04.2008. u 02:15


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Kamo srece da hoce prokuvanu vodu ali nista od toga pa bar mogu biti zahvalna sto pije rosu!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 12:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Moj bebac nije ni hteo prokuvanu cesmovacu kad se rodio, sad ima skoro 8 meseci i pije rosu.Takodje, treba da budem srecna sto hoce i rosu, leti mu je stalno upadala fontanela, nije hteo cesmovacu ni da okusi,onda smo poceli rosu, nju kao nesto pije, malo bolje pije kad ubacim malo cedjene mandarine u nju.Inace, sad je uhvatio foru, stavim mu kasicicom u usta vodu i on je ispljune,uradi brrrrrrrrrrrrr i voda napolje.Smesni su skroz, kupila sam mu casu sa kljunom, i sad kao nesto pje, samo grgloce u ustima vodu i igra se. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZDRAVO
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
JA SAM SVOM BEBCU I DALJE PROKUHAVAM VODU JER KOD NAS JE KVALITET VODE NA NAJNIZEM NIVOU,ILI FLASIRANU BEZ PROKUHAVANJA.A I FLASIRANIH IMA NA PRETEK PA SVAKAKVE PRICE DA JE TO OBICNA VODA.MISLIM DA JE NAJBOLJE PROKUHAVATI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne znam sta da vam kazem , ni cesmovaca nije za pohvalu.Ko zna sta mi danas jedemo i pijemo, ako krenemo od toga nista danas nije zdravo.Moja beba pije rosu, ali prvih mesec dana sam mu davala prokuvanu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 23, 2009 7:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Ja sam prvih sedam meseci davala prokuvanu a sada rosu i sad smo ok pijemo vodu redovno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rosa voda
PostPoslato: Uto Maj 17, 2022 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 17, 2022 11:20 am
Postovi: 1
Pozdrav svima, naša beba takođe nikako nije htela da pije vodu, pokušali smo da joj dajemo kašikom ali je samo bljuckala i rosu, a o aqua vivi da ne govorimo. Zbog toga što živimo u mestu u Vojvodini koje ima katastrofa nekvalitetnu vodu instalirali smo filter za vodu ispod sudopere. Ukus vode je sličan kao prolom voda, a voda je dobrog kvaliteta i što je najzanimljivije tek tu vodu je beba htela da pije :D Uglavnom ako nekog zanima ovde na internetu sam našao zanimljiv članak o tome https://aquafiltersrbija.rs/o-vodi/voda-za-bebe/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: