Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: idealna temperatura u stanu u kom zivi beba- molim pedijatra
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 7:30 am
Postovi: 18
Ovih dana imam mnogo nedoumica oko toga da li je u nasem stanu temperatura taman ilije isuvise toplo za nasu bebu od 2 meseca. Naime, zivimo na Novom Beogradu i imamo dobro centralno grejanje sto znaci da je temperatura kod nas 25-26 stepeni celzijusovih uz otvoren prozor. Meni to sasvim odgovara, a mislim i bebi, ali babe i dede se neprestano zale na vrucinu kod nas i govore da ce beba dobiti toplotni udar (bukvalno, ne figurativno). Oni kazu da je za bebu idealno od 18 do 22 stepena, a kada se kupa 24. Meni ovo deluje kao Causeskuov sistem grejanja.
Zelela bih da cujem vasa misljenja, a narocito misljenje nekog pedijatra.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
I ova tema se pojavljivala na forumu, ali ajde da je obnovimo. Ja cu vam reci, kao i vecina mladih roditelja da potpuno ignorisete savete baka i deka. Temperatura je odgovarajuca onog momenta kada je vama prijatno. Ako se beba ne znoji, nije joj vruca glavica na potiljku, nije nervozna bez razloga, onda je to i za nju idealna temperatura i tu se zavrsava svaka dilema. Ja nikada nisam zaboravila situaciju kada mi je svekar uvek pricao kako su oni cuvali decu na 18 stepeni, a onda je jednog dana izjavio kako mu je mnogo hladno i da nismo dobro zalozili, cak se i u cebe uvio, a ja sam mu onda pokazala termometar na kome je stajalo 19 stepeni! Mislim, takodje da je neka idealna temp. 22 stepena, ali to ipak zavisi od kuce, da li je hladnija i od prelaznog perioda. Ipak, ono sto vi kao roditelji odlucite, najbolje je za vase dete.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: