Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Sep 16, 2015 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
20 dana sam pio Tribestan i nije doslo do nekog ozbiljnijeg pomaka u vezi jacanja erekcije, a sada ima vec par dana kako jedem mlevene semenke lana i kako sam izbacio veliku kolicinu izmeta sa nesvarenim semenkama suncokreta i erekcija je bas mnogo pojacana.

Vise nemam erektilnu disfunkciju kao pre, sada imam bas jaku erekciju, ali realno moze jos bolje, nemam bilo kakve bolove tokom mokrenja, krv nakon ejakulacije i mokrenja itd.

Nastavicu da pijem Tribestan ili neki drugi preparat za povecanje testosterona.

Mislim da sam onolike leukocite u mokraci i spermi imao zbog toga sto je prepuno debelo crevo ili divertikulum u crevu pritiskao besiku i prostatu sto je izazvalo tu takozvanu sterilnu infekciju sto je kasnije dovelo i do snizavanja testosterona.

Mislim da u roku od par meseci bi i testosteron trebao da se vrati u normalu te bih trebao da imam erekciju koju sam imao pre.:)

Sexual life, here I come. :lol: :D

Sve u svemu, zdravstveni probleme sve manje imam, ali to ne znaci da sam izlecen sto znaci da cu dalje morati kod gastroenterologa. Svi simptomi i izlecenje upucuju na to da imam neki problem u debelom crevu, a nadam se da nije nista ozbiljnije, ali mora da se proveri.

Necu vise pisati ovde vec idem na deo foruma posvecen gastroenterologiji.

Hvala svima na podrsci i savetima.:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Sep 18, 2015 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да си ових месеци свакодневно појео по три кувана кукуруза прилично би решио проблем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Jeo sam kukuruz ali ne toliko cesto. Na 3 dana po 3 klipa kukuruza otprilike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То није довољно за мекану столицу. Само буди упоран. Добро је што проучаваш ситуацију. Ако сами себи не помогнемо, други ће нам тешко помоћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Dec 31, 2015 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 1:29 pm
Postovi: 20
Zdravo svima ja imam 27 godina. i hronicnu upalu prostate i kalcifikat na prostati,radio sam sve testove na polne bolesti i bakerije nema nista.
1. Prostatitis i kalcifikat na prostati
2.Podignut vrat besike
3.Ucestalo mokrenje nocu ustajem 6x
4.Ucestalo mokrenje danju 15x
5.Pijem mnogo vode nemogu da mokrim,izbacujem veoma malo mokracu.
6.Veoma tanak mlaz kao igla
7.Koliko god da trpim i da mi besika bude puna ja pisam tanko kao igla sa veoma malo mokrace.
8.Nocu ne pijem vodu a ustajem cesto da mokrim tanko kao igla sa mlitavim mlazem sa veoma malo mokrace pada ispred moje noge
9.Osecam kad ustajem ili lezim grcenje mokracne cevi kao neko stezanje
10.Osecam da nemogu da se ispraznim uvek mi stoji mokraca u besiku i mokracne cevi.
11. Kad god zavrsim sa mokrenjem meni mokraca sama curi,ja iscedim mokracu. Ali odmah nakon sto iscedim mokracu meni mokraca sama curi u gace,izgledam kao da sam se upisao
12.Nagon za mokrenjem uvek imam ali ako ne idem odmah u WC meni se izgubi mokraca kao da sam bio u WC.
13.Osecam da besika nemoze da zadrzi veliku kolicinu mokrace moram odmah u WC
14.Ja takodje imam impotenciju,nisam zainteresovan za zene.
Molim ljude koji imaju vise iskustva u lecenju prostatitisa i koji su izlecili,da podele samnom kako i na koji nacin su izlecili svoju bolest prostatitis.
Ja stvarno neznam sta dalje da radim...?
Hvala puno svima na pomoci !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Jan 02, 2016 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
Pozdrav ljudi !
Ja sam sa istom mukom kao neki na ovom forumu pa sam hteo da se javim.

Prvo, hvala DO NEBA svim clanovima koji dele iskustva i savete, pazljivo citam sve strane pa nisam jos prelistao sve, ali vec sada imam spisak nekih lekova i preparata koje nisam probao, pa se nadam najboljem :)

Ja sam dobio upalu jos u maju ove godine, i stalno mi se vrte 3 bakterije u spremogramu (eserihija, enterococus i klebsiela). Nemam problema sa prostatom ali je dijagnostifikovana kalcifikacija prostate i hronicni prostatitis.
Meni se to odrazava bolovima u levom testisu i upalom epididima (izvodni kanal testisa).

Malo se sredi pa se vrati...a trudim se da pratim sve sta kazu doktori, nakon cega sam krenuo i sa nekim alternativnim lekovima tj ulje origana, seme bundeve, cajevi od koprive...

Mare88
Nisam imao te simptome, ali najbitnije je da ne ocajavas :) Ja sam imao vrlo jake bolove i nisam spavao par noci, ali ako se psihicki sredis i krenes u napad, moze sve da se resi tj dovede do tog nivoa da jedva imas simptome.
Procesljaj forum detaljno, videces neke lekove i savete koji mnogo pomazu i koji su meni pomogli. Sa mokrenjem nisam imao problema pa ne bih da nagadjam. Ono sta sam ja koristio pored prepisanih antibiotika je:

- Prostamol uno
- cink
- badem, lesnici
- ulje origana (obavezno)
- caj od koprive

Ono sta sam do sad pohvatao po forumu a nisam probao
- amer car protiv upale besike (nisam )
- Furolin 100mg
- caj od mlecike
- polen
- lugolol rastvor
- maslacak u kapsulama

Svi znamo kako psihicki ume da ubije ta upala, ali zaista je dosta bitno da se covek psihicki pomiri sa tim i ne dozvoli da sedi u kuci po ceo dan i ocajava. Kada izadjem napolje ili ako se bavim necim, skroz zaboravim na bol i uopste ga ne osecam...znaci fizicka aktivnost mnogo znaci i sigurno nije na odmet :)

pozdrav i hvala svima jos jednom !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Jan 03, 2016 8:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Mare88, на форуму имаш пуно о успешном лечењу простате. Између осталог користио се Луголов раствор, чај од млечике, грејање задњице и стопала, Простатексел таблете итд.

Лечење такве упале траје годинама и зато мораш да будеш упоран.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Jan 14, 2016 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
E ovako uradio sam IVU i Citologiju .

Citologija:
Nalaz: U sedimentu urina (centrifuga, mgg) nadjeni su eritrociti, neutrofili, po koji spermatozoid i celije urotela

Zakljucak Maligne celije nisu nadjene
I tako sva 3 dana s tim sto su druga 2 dana eritrociti bili retki.


IVU

Gas iz creva delimico prepokriva obe bubrezne loze i malu karlicu. (iako sam pio Fortrans i Espumisan)

Senke oba m. iliopsoa se prate i diferenciraju citavom duzinom.
Oba bubrega normalnog poloaja, oblika i velicine

Pri davanju i-v kontrastnog sredstva oba bubrega luce kontrastno sredstvo, pravovremeno, istovremeno i u dobroj koncentraciji.

PK sistem oba bubrega pravilan

Oba uretera se prate i diferenciraju citavom duzinom do usca u mokracnu besiku bez znakova stenoze i dilatacije.

Mokracna besika ispunjena za pregled, trabekulizovanog zida, bez defekata u punjenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Kada apstiniram 2-3 ili 4 dana i nakon toga ejakuliram, tada je ejakulacija bolna.
Sta to treba da znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Jan 19, 2016 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Danasnji pregled urina


Pregled urina
Izgled slabo zamućen
Boja žuta
pH (urina) 5 (4,6-8,0)
Specifična težina 1010 (1001-1035)
Hemoglobin +/- trag
Proteini +/- slab trag
Glukoza /
Ketoni /
Askorbinska kiselina /
Urobilinogen /
Bilirubin /
Nitriti /
Leukociti 2-4
Sveži eritrociti 6-8
Bledi eritrociti 4-5
Smežurani eritrociti 5-7
Pločaste ćelije malo
Okrugle ćelije /
Bakterije malo
Kristali malo Ca-oxalata
Sluzi malo
Ostalo /
Ostalo /
Leukocitna esteraza /


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Apr 23, 2016 9:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2016 7:28 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Gde su svi nestali sa teme? Nadam se da im je bolje pa ih zato nema ☺


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Apr 24, 2016 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Харбард је ту негде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Avg 25, 2016 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 12:49 pm
Postovi: 1
Dragi moji.

Bakterijski prostatitis imam nekih godinu ipo dana. Sve je počelo sa enterokokusom spp koji je bio najčešći u analizama. Uz nju se jednom ili dva puta događalo da su mi pronašli u spermokulturi i ešerihiju coli i enterobakter. Urinokultura je uvek bila negativna a radio sam i dva puta bris uretre na hlamidiju, to je isto bilo negativno. Dakle pomenute bakterije su bile u spermi.

Od tada sam išao kod tri različita vrhunska urologa (dva od njih profesori na novosadskom Medicinskom fakultetu) koji su mi svi skupa prepisali toliko lekova da kada bi se sve sesije terapija poslagale, bio sam kontstantno na antibioticima 3,4 meseca računajući i 10 dana najjače moguće doze inekcija u venu dva puta na dan (dakle 20 doza inekcja).

Sve to skupa .... nije mi pomoglo NI MALO. Bakterije su bil prisutne gotovo uvek! Posle će se pokazati da sam od svega toga jedino dobio kandidu sa kojom se drndam i danas. Od tada sam rešio da sam sa klasičnom medicinom (kada su lekovi u pitanju) završio. Sve u svemu .... jako loše. O psihičkom stanju da ne govorim.

E SADA RAZLOG ZAŠTO SAM IMAO VELIKU ŽELJU DA U KRATKIM CRTAMA NAPIŠEM MOJE ISKUSTVO JE SLEDEĆE:

Igrom slučaja sam počeo da konzumiram čenove BELOG LUKA svaki dan. Kupovao sam najmanje moguće glavice da ne bih morao da ih žvaćem. Dakle samo sam ih gutao. Pronašao sam na nekom sajtu da kolika je maksimalna doza belog luka koja je preporučena. Mislim da je bilo tipa 20gr ali nisam sada već 100% siguran. U suštini svak put sam izmerio toliko i svako jutro na prazan stomak sam ih gutao. Kako sam u narednim danima u gasovima osetio oštar miris koji potiče upravo od belog luka predpostavio sam da se apsorbovao u organizmu. Ovo sam radio mesec dana dok jednom prilikom nisam primetio u „stolici“ par čenova belog luka koji nisu ni okrznuti a kamoli da se neki njihov de zadržao u organizmu. Dakle nije ostavarivan dovoljan efekat gutanjem. Od tada sam ih sitno seckao i gutao sa velikom količinom vode. Posle par nedelja i posle svakodnevnog konzumiranja luka na ovaj način moja SPERMOKULTURA JE BILA NEGATIVNA! Nisam želeo da pravim euforuju već sam ponovio analize. Nalazi su ponovo bili negativni. Pa treći put......i nalazi su ponovo bili NEGATINI! E tada sam počeo da „slavim“. U međuvremenu sam posle mesec ili dva ponovo davao spermokultu i nalaz je bio ponovo negativan. Dakle bakterija se nije vratila. Bio sam čist što je bio i najbitniji deo priče.

Na moju veliku žalost to nije bilo dovoljno da simptomi nestanu i da se vratim u regularno stanje. Bakterija se dovoljno dugo verovatno zadržala u prostati da je ona bila dovoljno iziritirana da je iz bakterijkog moj problem samo prešao u ne-bakterijski hronični prostatitis. Tu sam i danas.

Poenta je da se nadam da među vama postoji neko ko će na ovako jednostavan način umeti da istera bakteriju iz prostate ali da mu do tada ona neće već biti dovoljno iziritirana da se samo nastavi u nebakterijski oblik.

DAKLE AKO IMATE BAKTERIJU U PROSTATI JEDITE B.E.L.I. L.U.K. ! ! !

Miris belog luka se ne može u potpunosti eliminisati. Ovako sam ja maksimalno sanirao ovu problematiku:
- Nisam žvakao beli luk već sam ga sitno seckanog gutao sa puno vode.
- Posle konzumiranja bućkao sam u ustima 1dl vode sa 1 kašikicom sode bikarbone ponekad sam dodavao i malo alkohola
- Obavezno operem zube sodom bikarbonom ili samo pastom i
- Pojedem npr. jabuku

Mislim da je sve ovo za 80-90% smanjilo smrad koji bi se u redovnoj situaciji osetio.

Sada radim to sve skoro isto ali zbog kandide.

Želim vam svima mnogo sreće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Sep 06, 2016 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 17, 2014 10:41 pm
Postovi: 19
Ma kavi ja se mucim vec dvije ipo godine sa hronicnim postatitisom.uveo sam neku terapiju ima 20 dana i prije nekolika dana i origano strong zele tablete od ribljeg zelatina miksujem ujutru caj od sito cvjetne mljecike i uvece pijem uvin caj sa brzim cajem od sjemenki bundeve...To je neka terapija za nesto vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Okt 18, 2016 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 18, 2016 11:17 am
Postovi: 1
Ovde sam bio pre 10 meseci u potrazi za nekim odgovorima u vezi ne bakterijskog prostatitisa, bio sam poprilicno ocajan jer sve studije pokazuju kako je ovo ne izlecivo, no nisam odustao jer se bavim alternativnom medicinom i ucim od najboljih a pored toga jos dosta stvari koje se bas ne mogu videti u svakodnevnom zivotu i imam tu srecu tako da se izrazim da sam to sve prilozio za ovo oboljenje koje je za nas muskarce teska muka, jako iritantno i iscrpljujuce.. ne mogu da kazem da do sada nije ostala neka vrsta traume kad mi je tipa hladno jer sam tada pod upalom bio kao prekidac za svetlo, samo jedan dodir hladnoce je bio dovoljan da krenu zestoke upale a taman se stisa na nekih sat dva ali dobro sve je to do glave trenutno.. posto znam sebe mogu sada pisati poprilicno dugo ali ovim putem sam hteo da kazem da terapiju koju sam primenio delom najvise sam, je uspesna i ne mozete verovati tu kolicinu srece, a usput posle svega toga je neverovatno jaci orgazam i sam start pred pumpanje ejakulata u prostatu, teski sam analiticar pa pratim sve :D inace tako bih svi trebali...

Inace posedujem fantastican aparat uz kojeg sam mogao da pratim moje stanje, to bi islo uz terapiju, i jedan unikatan proizvod koji je jedini na planeti, globalan proizvod koji treba svima, sto se tice aparata, zove se biowell mozete pogledati na sajtu, zaista veliki pokazatelj i mnogo se moze iz njega izvaditi informacija i protumaciti za dalje bitne procese..


Radim korektno, odgovorno, od srca i samo tako umem, iza sebe imam dvoje uspesno isceljenih ljudi i ovo nisam hteo da pokrenem dok nisam bio ubedjen da je rezultat pozitivan, jer sta vise krenuo sam od sebe jer uvek tako radim, drugacije se ne bi usudio da radim, jer u zdravlju smatram sebe za najbolji test i znanje za dalji tok a tu smo da prenosimo informacije..

Terapija traje 3 meseca i sve sto kazem mora striktno da se radi, budite spremni da se odreknete nekih svakodnevnih navika u tom periodu i da se susretnete sa ne svakidasnjim radom na sebi kako fizicki tako i psihicki i plus jednim prozivodom koji sam spomenuo u ranijem tekstu..

Sto se tice finansijskog dela potrebno je da izdvojite oko 1150e za sva tri meseca, u startu 450e sa tim sto nista ne naplacujem sve dok vi ne kazete da pristajete posle moje price ukratko kako ce sve to da izgleda, osim putne troskove..

Da se razumemo, samo NE bakterijski prostatitis i sve sto je u okviru prostate sa upalnim procesom..

Kontakt za pocetak [email protected]

Zivi i zdravi bili


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: