Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Imam 40 godina,zdravu ćerku od 14 godina iz prvog braka.Nikada nisam imala ni spontani,ni namerni prekid trudnoće do sada.Ostala sam trudna iz prve,čim smo se odlučili za bebu,jer moj drugi suprug nema dece,a ja sam oduvek htela bar još jedno.Odmah na prvom pregledu,dobila utrogestan da koristim do daljnjeg,verovatno zbog mojih godina,preventivno...nisam imala nikajva krvarenja,malo bolova u stomaku samo u početku,posle su me samo bolele grudi.Mučnine nisam imala uopšte.Takođe,dva mioma u materici,ali bili su prisutni i u prvoj trudnoći i nisu smetali porođaju,koji je bio normalan.Nađene su mi neke bakterije u brisu cerviksa i mokraći i pila sam eritromicin za to.Od drugih lekova ništa,samo folnu kiselinu.Pošto se do 8. nedelje nije nazirao embrion,tako da nije bilo ni eha,rečeno mi je da sačekam još malo...ali ništa,tako da sam dobila dijagnozu blighted ovum i uput ne kiretažu.Posle toga krvarenje je trajalo oko pet dana,prvu menstruaciju posle 30 dana sam dobila i bila je normalna.E sad,uzela sam PH nalaz koji je u međuvremenu urađen i otišla kod svoje doktorke,koja mi je rekla da dođem po uput za urinokulturu i da se dogovirimo za briseve...i onda kada je videla nalaz,ništa mi konkretno nije rekla osim da nije DOBAR i dala mi je uput da uradim betu!Evo citiram nalaz onako kako piše i MOLIM nekoga da mi protumači što pre,jer me je doktorka em uplašila,em ništa nije rekla,a ko da nije ni umela da protumači?!
Nalaz je sledeći:
MA:Obilan kiretažni materijal sunđerastog izgleda.
RESIDUA POST ABORTUM.
DEGENERATIO HYDROPICA VILLI PLACENTALIS
Molim nekoga da mi objasni šta znači to otprilike,da li je normalno ili ne...planirali smo čim uradim sve analize i kad budu uredni nalazi da pokušamo opet s bebom,jer nismo mladi toliko...
Da napomenem da nemam nikakvih hroničnih bolesti ni zdravstvenih problema osim nižeg krvnog pritiska i blage anemije...kilaža mi je normalna.Izvinjavam se zbog podužeg teksta i molim nekog za odgovor,očajna sam...hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Ima li neko da mi odgovori o se razume...ObGyn? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Jesi uradila betu?
Ne znam sta znaci ovaj nalaz ali me bas interesuje zasto trazi ponovo betu, da ne sumnja na vanmatericnu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Nisam još,dala mi je uput,a inače nije mi uopšte tražila betu od početka trudnoće i nisam je radila do sada...a i posle kiretaže nije mi rađena beta,tek sad mi je dala uput...mislim,da je vanmaterična,valjda bi se videlo ili bih imala neke simptome?Menstruaciju sam dobila posle mesec dana od kiretaže,a odnose imam isključivo sa kondomom...Zato bih volela da mi neko bar nešto protumači iz PH nalaza...a i ta beta me buni,jer sam sigurna da nije ništa ostalo posle kiretaže,a dala mi je uput tek kad je videla PH nalaz...i ništa konkretno nije rekla ni objasnila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 8:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Evo sad sam nasla na jednom drugom forumu dr.sc. Erden Radončić kaze za identicno pitanje ovo:
Hidropsna degeneracija resica naprosto znači da je stupanj poremećejaja u posteljici takav, da nije sasvim zadovoljio molarnu trudnoću, iako ima elemanata za to.
Svejedno, takav nalaz nema puno značaja za slijedeću trudnoću budući da je svaka za sebe posebna, no ukoliko se ponavlja, uputnoje učiniti akriograme kako ploda, tako i partnera, jer se najčešće stvari dešavaju već od same oplodnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Nalaz nije za tumacenje,to vam je trebala vasa doktorica rastumaciti.
Takodjer nalaz nije u cjelosti prezentovan ili vama nisu dali puni naziv dijagnoze.

____________________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovorima,puno.Nalaz sam prepisala kako je napisan,nista vise tu nema da pise,a moja doktorka mi nista konkretno nije rekla,inace je dobra,ali stura u odgovorima,a i bila je gadno prehladjena tada,tako da sam odmah videla da nema svrhe traziti detaljnije odgovore.Sad me strah od mogucnosti da je bila molarna trudnoca,ali valjda bi napisali tako nesto,videli po sadrzaju kiretiranog materijala?Znam da po PH nalazu ne moze da se otkrije uzrok spontanog,a to je sad sve iza mene i pokusavam da ne mislim na to,ali samo se nadam da mogu ponovo da planiram bebu,bez obzira na moje godine i sve,ne zelim da odustanem!Sada samo da proverim tu betu,nisam je do sad radila i da se nadam da je opala... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Pon Feb 29, 2016 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Evo danas sam uzela rezultate bete,iznosi 4.40!Znaci,test je radjen tacno 40 dana od kiretaze!Na nalazu pise da su granicne vrednosti ispo 1,ali negde sam citala da se tolerise do 5...Betu nisam vadila uopste ni u toku trudnoce,ni posle kiretaze mi nisu trazili,tako da ne znam kolika je bila i da li je ovo dobar rezultat?!Doktorka mi je na bolovanju trenutno,nemam koga da pitam :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Sub Mar 05, 2016 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Malena75 je napisao:
Evo danas sam uzela rezultate bete,iznosi 4.40!Znaci,test je radjen tacno 40 dana od kiretaze!Na nalazu pise da su granicne vrednosti ispo 1,ali negde sam citala da se tolerise do 5...Betu nisam vadila uopste ni u toku trudnoce,ni posle kiretaze mi nisu trazili,tako da ne znam kolika je bila i da li je ovo dobar rezultat?!Doktorka mi je na bolovanju trenutno,nemam koga da pitam :(

Sve je u redu... normalno je da vam bude tolika beta
Sačekajte sledecu menstruaciju pa krenite polako ponovo u "nove radne pobede" ;)
Veliki pozdrav
P.S. Proverite TSH, FT4, Anti TPO At, Anti TG At i naravno ako niste skoro uradite bris na hlamidiju mikoplazmu i ureaplazmu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Zli doktor je napisao:
Malena75 je napisao:
Evo danas sam uzela rezultate bete,iznosi 4.40!Znaci,test je radjen tacno 40 dana od kiretaze!Na nalazu pise da su granicne vrednosti ispo 1,ali negde sam citala da se tolerise do 5...Betu nisam vadila uopste ni u toku trudnoce,ni posle kiretaze mi nisu trazili,tako da ne znam kolika je bila i da li je ovo dobar rezultat?!Doktorka mi je na bolovanju trenutno,nemam koga da pitam :(

Sve je u redu... normalno je da vam bude tolika beta
Sačekajte sledecu menstruaciju pa krenite polako ponovo u "nove radne pobede" ;)
Veliki pozdrav
P.S. Proverite TSH, FT4, Anti TPO At, Anti TG At i naravno ako niste skoro uradite bris na hlamidiju mikoplazmu i ureaplazmu...

Hvala puno!U medjuvremenu sam uspela da dodjem do doktora koji mi je radio intervenciju i on mi je rekao da nije bila mola,ali da mi savetuje da ipak kontrolisem betu svaki mesec sledecih godinu dana i da u tom periodu ne ostajem trudna?!E sad,ako nije bila mola,zasto toliko?Ne znam sad sta,opet sam zbunjena...imam zakazano kod moje dr za nekih cetiri dana,pa cu da vidim i s njom...Stvarno bih zelela da mogu brze da planiram trudnocu,jer nisam mlada i nemam puno vremena.U svakom slucaju hvala vam na misljenju,Zli doktor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Jos da kazem,ureaplazma mi je nadjena u cerv.brisu u trudnoci,a u mokraci jos dve,pila sam antibiotike i posle kiretaze sam koristila macmiror vaginalete.Urinokultura je sad sterilna,a za ureaplazmu idem sledeci put za bris,pa cemo da vidimo...Iako sam uporedo pila i probiotik,sad imam jos i problem peckanja dole i nekih belih naslaga,tako da sam izgleda zaradila i kandidu!Ovo je da poludis... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Čet Mar 10, 2016 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Bila sam danas kod moje dr...briseve mi nije radila,nema trenutno reagenasa-katastrofa!A za ostalo kaze da je beta ok,ali ipak mora da se prati jednom mesecno godinu dana i u medjuvremenu bez zatrudnjivanja!Nije mola,blighted ovum je,ali to dvoje je usko povezano!A znam za neke zene koje su bas molu imale,pa su im davali samo 6 meseci pauzu...to je predugo za mene,stvarno...stari se.Nadam se da ce ako beta bude i dalje ok,da mi ipak malo skrati to cekanje :( Za dve nedelje idem opet,za te briseve i uput za betu...ovo je da poludis,pa i da sam mladja,puno je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Čet Mar 10, 2016 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 9
Zli doktor je napisao:
Malena75 je napisao:
Evo danas sam uzela rezultate bete,iznosi 4.40!Znaci,test je radjen tacno 40 dana od kiretaze!Na nalazu pise da su granicne vrednosti ispo 1,ali negde sam citala da se tolerise do 5...Betu nisam vadila uopste ni u toku trudnoce,ni posle kiretaze mi nisu trazili,tako da ne znam kolika je bila i da li je ovo dobar rezultat?!Doktorka mi je na bolovanju trenutno,nemam koga da pitam :(

Sve je u redu... normalno je da vam bude tolika beta
Sačekajte sledecu menstruaciju pa krenite polako ponovo u "nove radne pobede" ;)
Veliki pozdrav
P.S. Proverite TSH, FT4, Anti TPO At, Anti TG At i naravno ako niste skoro uradite bris na hlamidiju mikoplazmu i ureaplazmu...

Za ove ostale pretrage je rekla da nema potrebe,jer je prvi spontani...samo ce da uradi bris na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu kad stignu reagensi,jer sam ureaplazmu imala dok sam bila trudna...nadam se da je sad nema,jer su se od terapija izgubile bakterije u urinu,a videcemo dal je delovala terapija za ureaplazmu,pila sam dva antibiotika za to i plus macmiror...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH nalaz-molim za tumačenje,što pre!!!
PostPoslato: Čet Mar 17, 2016 2:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Malena75 je napisao:
Zli doktor je napisao:
Malena75 je napisao:
Evo danas sam uzela rezultate bete,iznosi 4.40!Znaci,test je radjen tacno 40 dana od kiretaze!Na nalazu pise da su granicne vrednosti ispo 1,ali negde sam citala da se tolerise do 5...Betu nisam vadila uopste ni u toku trudnoce,ni posle kiretaze mi nisu trazili,tako da ne znam kolika je bila i da li je ovo dobar rezultat?!Doktorka mi je na bolovanju trenutno,nemam koga da pitam :(

Sve je u redu... normalno je da vam bude tolika beta
Sačekajte sledecu menstruaciju pa krenite polako ponovo u "nove radne pobede" ;)
Veliki pozdrav
P.S. Proverite TSH, FT4, Anti TPO At, Anti TG At i naravno ako niste skoro uradite bris na hlamidiju mikoplazmu i ureaplazmu...

Za ove ostale pretrage je rekla da nema potrebe,jer je prvi spontani...samo ce da uradi bris na hlamidiju,mikoplazmu i ureaplazmu kad stignu reagensi,jer sam ureaplazmu imala dok sam bila trudna...nadam se da je sad nema,jer su se od terapija izgubile bakterije u urinu,a videcemo dal je delovala terapija za ureaplazmu,pila sam dva antibiotika za to i plus macmiror...

Proverite obavezno i štitastu žlezdu, makar uradili privatno... pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 181 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: