Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: velika minus dioptrija-saveti
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2011 4:27 pm
Postovi: 1
E ovako: imam 14 godina i dioptriju od -5.25 i -5.50 na drugom oku. Dioptrija mi je dijagnostikovana pre otprilike 3 godine i mislim da je bila oko -2 ili -3. Nisam nosila naocare (niti sam isla na kontrole) i evo pre pet meseci odem na kontrolu i zaprepastim se. Nije mi jasno kako sam po ulici hodala :) Od tada nosim meka kontaktna sociva -5.25 na oba oka. Sociva nosim svaki dan po 12 sati otrilike. Naocare su mi manje dioptrije i veoma neugodne za nosenje pa ih skoro ni ne nosim. Sociva mi uopste ne smetaju, nosim ona tromesecna. I, da, dijagnostikovan mi je astigmatizam i nosim sociva bas za astigmatizam. E sad, pitanje je da li ce se meni ova dioptrija ikad smanjiti ako redovno nosim sociva? I da li postoje neke lose strane dugogodisnjeg nosenja sociva? Meni ona ne smetaju osim povremenoh ,,suvog,, osecaja ako dugo vremena provedem gledajuci u racunar. Bojim se da nekako ne oslepim ili da mi dioptrija ne poraste uzasno mnogo posto sam u pubertetu a negde sam procitala da se dioptrija smanjuje samo do puberteta. I jos nesto: da li su gas propusna sociva bolja od mekih? I koje je vase misljenje o operaciji? (naravno, posle 18 godina)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: