Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:50 pm
Postovi: 5
Mom sinu od 5 god.je pronadjena kandida spp u crevima tj.u stolici. Pio je nistatin kapi 4-5 nedelja i na dijeti je bio (bez secera, belog brasna, kvasca) ali i dalje ima kandidu. Sta dalje? Razmisljam o homeopatiji. Ima li neko iskustva o lecenju kandide bilo kako i bilo cime.
Kupili smo i ulje origana, ali je bas jakog ukusa. Pocecemo i sa time da probamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Nastavite sa strogom dijetom. Obavezno nabavite dobre probiotike. Ništa ne vredi ubijati gljivice ako se crevna flora ne obnovi. Dobar probiotik je, na primer, onaj koji na 1g preparata (prah, kapsule...) sadrži nekoliko milijardi kolonijskih jedinica i naravno nekoliko sojeva bakterija a ne samo jedan ili dva.

Homeopatija ne može tu mnogo da pomogne. Problem je hemijski i ne energijski.

Dobar prirodan antimikotik je ekstrakt ulja iz košpica grejpfruta. Ali kao i svi antimikotici, naglo tamanjenje gljivica veoma opterećuje telo (afla toksini) pa treba paziti i na to da mu se pomogne pri čišćenju (prva pomoć: velike količine vode).

Rešavanje problema može da traje od 6 do 12 meseci. Dobra strana je da dijeta posle postane način života :) Ionako isključuje samo ono što i sami znamo da nije zdravo.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Candisept kapi i Candida caj, prirodno, biljno i 100% efikasno, ja sam moje dete sa tim izlecila posto je alergican na nistatin. Ovo sam nabavila u Subotici u jednoj apoteci, ali ukucajte na google, pa vidite sta ima o tim preparatima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Maj 27, 2010 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
moj sincic je takodje imao candidu u stolici. nistatin nam nije bas pomogao ali smo zato koristili probiotike vsoke koncentracije i ekstrakt semena grejfruta-citricidal. i pokazalo se kao sjajno, vrlo brzo je problem resen :D . sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:50 pm
Postovi: 5
Divni ste sto ste podelili sa mnom ove informacije :D
Moze li mi neko reci koje tacno probiotike da uzmemo i da li neko zna da li ima efekta da se kapsula probiotika otvara i pije samo prah (kao cula sam da tada pra ne dospe do creva).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Imas kapsule probiotika, ne smeta da je otvoris detetu. Ali imas i kesice Probiotik Imuno Kid, isti je proizvodjac, Ivancic i ...
Jogurt sa probiotskim kulturama, pise na svakom pakovanju koji je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Jun 02, 2010 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
kapsula se mora otvoriti za malu decu. mi smo uzeli liobif on ima vise probiotika.i probaj da nabavis taj citricidal on je cudo a prirodno je tj nije hemijski lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:50 pm
Postovi: 5
zaza-ns je napisao:
kapsula se mora otvoriti za malu decu. mi smo uzeli liobif on ima vise probiotika.i probaj da nabavis taj citricidal on je cudo a prirodno je tj nije hemijski lek.

Moj kolega kaze da mu je citricidal ostetio zeludac, da su jake, a on ima 100kg i 30-tak godina. Ne znam kako ce dete reagovat na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:50 pm
Postovi: 5
Mi smo naravno pili probiotik, otvarali kapsule. Jogurt sa probiotskim kulturama pije redovno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
prvi put cujem da je seme grejfruta nekome ostetilo zeludac :o ? sve je moguce...ja imam 50kg pa nikada nije i deci dajem i sve je apsolutno ok. nije mi logicno da nesto sto je biological moze biti stetno? mi smo citricidal nabavljali u cikagu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 10:44 am
Postovi: 2
Da li mi mozete reci nesto vise o ovome, ovo je nalaz koji sam vadila za sekret - izolovano je =streptococcus ß haemoiyucus (grupa B), mali broj,candida spp je nadjena...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: