Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: raspored obroka
PostPoslato: Uto Dec 13, 2005 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2005 4:23 pm
Postovi: 5
Molim vas recite mi kakav je vas raspored oboka za bebe od 6, 7 i 8 meseci. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
E pa ovako...Odmah da ti kazem da ja mog sina hranim na dva ili dva i po sata,i to otprilike ovim redom.Prvi obrok obavezno mleko,potom za dorucak kasa od zitarica ili plazma,potom opet mleko,pa za rucak povrce sa mesom.Kasno popodne vocna kasa i sokic {sokic dajes preko dana i izmedju obroka} i pred spavanje opet mleko.Napominjem da moj sin im sedam meseci i da zaspi uvece oko osam a budi se ujutru nikad pre osam tako da je silom prilika ovaj raspored malo "zgusnut".Nije moglo drugacije...Napominjem ti da svaka beba ima neki svoj ritam i dok ga ne otkrijes naoruzaj se strpljenjem!Nadam se da sam ti bar malo pomogla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 2:26 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Evo ovako: Moja Tara ima skoro devet meseci i jedva je pocela da jede i prihvata hranu sa 5,5 meseci. Tada j e imala 4 obroka a sada vec 5. Cim se probudi dobije mleko, pa kroz, recimo, 3-4 sata voce, opet kroz isto vreme slani obrok, kasno popodne zitarice ili zitne kasice i pred spavanje, tj, posle kupanja, mleko. Mi smo i dalje na adaptiranom mleku Aptamilu 3. Tako izgleda nasa klopa za dan!

_________________
Mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 15, 2005 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
ja mislim da su tri glavna tj dorucak pa za tri sata uzina(sok ili voce ili grickalice ili vec nesto ) pa za tri sata rucak pa opet uzina pa za jos tri sata vecera i pred spavanje mleko sasvim dovoljni.....dete lepo izgladni i ne mrljavi hranu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Sto se tice rasporeda manje vise izgleda ovako (Vule ima 7 meseci i 9,2kg). Ujutro obavezno mleko a zatim na svaka 3 sata - prvo mlecna kasica sa Milupinim pahuljicama, rucak meso i povrce, zatim voce kuhano ili peceno, zatim opet mlecna kasica sa Keksolinom i uvece mleko. :o
Mi izbegavamo sokice jer imamo vec dva zuba. Bitan je unos tecnosti sto je u pocetku bio problem. Pogotovo sa vodom ali treba je davati u toku obroka sto mu se svidelo.

Slazem se da je svaka beba svet za sebe i sama odredjuje pravila. Tako da ovo je samo nekakav okvir.

Pozdrav!

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: