Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sistemski lupus
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2008 1:47 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Zdravo,mo;lim vas da mi pomognete ,bolujem vec duzi period od sistemskog lupusa i lijecena sam u Crnoj Gori medjutim ne vidi neko poboljsanje pa sam rijesila da dodjem u Beograd i treba mi pomoc da mi kazete kojem doktoru da se obratim biulo privatna ili drzavna klinika .Molim vas pomozite mi odgovorite mi sto prije .Pozdrav Tanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Koliko znam lekari ne mogu da pomognu, a jedina mogucnost je prirodnim putem! ne mogu da nadju UZROK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Nadam se da znate da je to hronicna i nazalost neizleciva bolest ,ali koja se moze staviti pod kontrolu.
Pomoc mozete potraziti na Institutu za alergologiju i imunologiju Klinickog centra Srbije, Institutu za reumatologiju,i najpre na Vojnomedicinskoj akademiji...... pogledajte: http://www.vma.mod.gov.yu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Za lekare neizleciva, ali prirodnim putem moze da se resi problem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 11:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
sistemski lupus je oboljenje koje se u velikom broju slucajeva drzi pod kontrolom adekvatnom terapijom, propisanom u jednoj od ustanova napred navedenih - a ne budalastinama sa sajta koji se nalazi u linku NikoleK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Nemoj tako "doco", ja sam vec mnogim ljudima pomogao i nije u redu da tako pises o necemu sto nemas pojma a mrzelo te da pogledas i procitas!! reci mi molim te kako se pomaze tim jadnim ljudima i kako se to "drzi pod kontrolom" bolest kad NEMATE POJMA STA JE UZROK?? sta onda drzite pod kontrolom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Dragi Gospodine Nikola K nemogu da se suzdrzim vise a da Vam ne kazem svoje misljenje u vezi vasih cudotvornih proizvoda. Nije me mrzelo da procitam sve stranice vaseg sajta i jedinu istinitu rec koju on sadrzi je "Business".
Pominjete francusku firmu, Arkofarma (njene preparate poznajem na prste), zasto se takvi preparati ne nalaze na Francuskom trzistu, posto su tako efikasni? Nemojte samo reci da je razlog sto "oni" toliko vole nas narod, i zele im toliko dobro da se samo nama prodaju preparati sa ludom efikasnoscu!!!
Odgovor: zato sto nema sanse da prodju neophodne kontrole, a trgovinski argumenti koje vi iznosite bi prosle kao difamacija, i lazna reklama.

Navedite mi jos u kojim se zemljama distribuisu ti ISTI "lekovi".

Smatram da je zaista neodgovorno da svaki Vas post na ovom forumu navodi ljude koji traze pomoc, da posete upravo vas sajt, i da cete im vi doneti resenje, izlecenje, itd....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
To da poznajete preparate u prste, cisto sumnjam, ali nije bitno. naravno da se prodaju i u Francuskoj, to je zemlja u kojoj se vodi racuna o zdravlju nacije, oni su br.1!! osim u Francuskoj isto tako i u Italiji, Nemackoj, mislis da bi ih pustili tek tako u zemlju? da li si cuo za GMP standard koji proizvodi poseduju? kazes da si sve procitao a to nisi video. smeta ti rec biznis ili nemas pojma ni o cemu osim apoteke koju imas bukvalno na svakom cosku. oces mi reci da farmakoloska mafija nije najveca na svetu? nikoga ja ne silim ninasta samo im dajem informaciju da ima sanse da im se pomogne kad vec lekari ne mogu da im pomognu vec samo distribuiraju lekove. razmisli malo i o tome, nije hriscanski da se ne pomogne ljudima ako moze!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 4:15 am
Postovi: 22
A kako to moze da se izleci lupus? I da li to znaci da vi mozda znate uzrok? Ja bih bas volela (a pretpostavljam da nisam jedina) da upoznam nekog ko je izlecio lupus i to vasim proizvodima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 4:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nikolaK,
nemam nije mi namera da se ovde razvije kilometarska polemika, ali na neke opaske moram da odgovorim!
to sto medicina ne zna odgovor na pitanje zasto su neke bolesti nastale ne znaci da ih nije moguce drzati pod kontrolom. ova formulacija ("drzati pod kontrolom") znaci da su delovi mehanizama u patofiziologiji poznati, i da se delovanjem na njih u kombinaciji sa simptomatskkim lecenjem dolazi do znacajnog usporavanja toka bolesti i povecanja kvaliteta zivota.
kada govorimo konkretno o lupusu, primenom kinina tokom 30-tih godina 20. veka u antimalarijske svrhe slucajno je primeceno poboljsanje kod obolelih od lupusa. to je kasnije usmerilo tok ispitivanja bolesti........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 1:49 am
Postovi: 120
Imate pravo da sumnjate!!!
Ovde nije problem metoda fabrikacije preparata, nemojte da se zaklanjate i kacite za to. Problem je marketing i informacije vezane za efikasnost lecenja dodatcima u ishrani.

Arkofarma kao firma, i direktorka Gdja Colette Robert, koja predsedava Sindikat Dietetike i Dodataka uz hranu, su angazovani izmedju ostalog da postuju veliki nivo transparencije i preciznosti u davanju informacija korisnicima njihovih preparata.
Pogledajte link:

http://www.arkopharma.fr/produits/medic ... ortie.html

Kao sto vidite objasnjenja su sazeta, zato sto bilo koja suvisna rec, koja moze da prouzrokuje konfuziju, moze da dovede do zabrane reklame ovog istog preparata.
Ako uporedimo sa bilo kojim vasim preparatom, naprimer Lajfpak, pacijenti mogu pomisliti da tradicionalna medicina i lekari tako sebicno operisu ljude, ugradjuju im tamo neke metalne prsljenove, a Vi imate tako jednostavnu soluciju u kapsulama.

Pricate o farmakoloskoj mafiji, a i sami ucestvujete u njoj!!!

Citat: "nije hriscanski da se ne pomogne ljudima ako moze"
naravno da nije, ali ako moze i koji dinar uzgred da im se izvuce iz dzepa..... e tek onda je hriscanski.

Nije mi zaista cilj da se prepirem sa vama, ali zalosno je sve sto vidim da se nudi na nasem trzistu, uz argumente tako je to u Evropi, standardi su to Nemci, Francuzi, moramo i mi tako. Zasto se onda ne postuju SVI Evropski standardi, po kojim ni Vi gospodine bez adekvatne formacije nebiste mogli distribuirati farmaceutske preparate. A da zaboravila sam, Vi to radite iz hriscanskog sazaljenja a ne zbog profita!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 19, 2008 9:37 pm
Postovi: 10
LUPUS JE NEIZLJECIV. neka mi neko dokaze suprotno i cijepam diplomu. to je autoimuna bolest, tj. imuni sistem svoja tkiva prepoznaje kao strana i na njih stvara odbranu, odnosno celije koje to tkivo uklanjaju. dalja matematika je svakom jasna.
prilikom ovog procesa u napadnutim tkivima nastaje zapaljenski proces koji je neposredni uzrok unistavanja tkiva.
osnova terapije ovog oboljenja je sprecavanje nastanka upale cime se usporava progresija boelsti. Pravo izljecenje bi bilo da zamjenimo imuni sistem ili ga naucimo koje tkivo je njegovo, ali bi onda vjerovato lijecili i karcinome, leukemije, hepatitise i sl.
dobra strana je sto je napredak medicine takav da ovi bolesnici imaju sve duzi i sve bolji zivot.
samo hrabro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Ako ste u Beogradu mogu vam pokazati zenu koja je imala lupus, da li bi vam to bilo interesantno? pusti to cepanje diplome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 11:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
boskosic, gospodine, slobodno iscepajte svoju diplomu. Ne zbog polemike izlecivosti/neizlecivosti, pa sta ako je neizleciv? Jel to treba tako reci? Jel to treba reci nekome ko boluje od toga? I to velikim slovima? Gospodine mozda imate diplomu, ali vi niste doktor, te slobodno iscepajte taj papir.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 216 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: