Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
@ Garfield
Postavila sam temu i na "Opstim i srucnim diskusijama", ali ovde je vise diskutanata.
Nazalost, u nasim apotekama u prvoj smeni radi diplomirani farmaceut, a u drugoj tehnicar, zato sto pre podne moze doci inspekcija, a vlasnik manje placa tehnicara nego farmaceuta i stvar je jasna :evil: .
Meni pljuste ponude da radim, ali shvatite da ne znam da da provucem onu kutijicu tj. bar kod kroz citac, da otvorim kasu i sl. :-? , a nema ko da mi pokaze, nema slobodnih farmaceuta, svi bi da pocnem sutra da radim u njihovoj novootvorenoj apoteci.
Lekovi se mogu nauciti iz registra i to stoji, ali kao sto sam vec pisala pacijenti pitaju jedno te isto, a tih odgovora po pravilu nema u knjigama.
U doba mog volontiranja, posto sam zavrsila fakultet i polozila strucni ispit meni je suflirala CISTACICA :o , kada sam posle mesec - dva sama stala za recepturu i nisam znala neki odgovor.
Zena je imala osnovu skolu i bila iz Vranica, ali posle 30 godina brisanja apoteke mogla je da prodaje lekove, da je zamenila zeleni mantil belim niko je ne bi provalio ( dobro, mozda po naglasku, al super je bila zena, hvala joj :D )
To dokazuje da je farmacija zanat, volela bih da se ukljuci neki farmaceut u diskusiju, mi ucimo farmeceutsku hemiju - formule SVIH registrovanih lekova napamet, a onda polzaemo ispit, sa aspekta organske hemije, da ne tupim, to je neka vrsta primenjene organske hemije.
Ali ko ce da me pita da mu crtam molekulu aspirina ?
Tupi se 5 godina, a gomila znanje moze odmah da se baci u vodu.
Posao se ne moze nauciti za 2 meseca, ostace neke rupe, ali i dovoljno prostora da se krene, pa onda polako.
Ne mogu da skacem u bazen iz koga je potpuno ispraznjena voda :roll: i plivam "k'o riba na suvom".
A i nisam vise drcna devojcica od 25 godina, mozda bih tad i plivala na suvom, sad imam osecaj odgovornisti koji se stice godinama, a pre svega princip - ne nauditi drugom.
OK priznajem i da se bojim i da se ne bih osecala dobro sama sa pacijentima, lekovima, telefonima, narucivanjem robe, primanjem robe, kasom, novcem, pri cemu pacijenti za razliku od lekara kod koga uredno cekaju satima, nama lupaju u staklo i ocekuju da radimo kao roboti.
Garfield je napisao:
Zaposlite se i radite - kao sto se plivanje ne moze nauciti na obali, tako ni posao necete nauciti za dva meseca volontiranja: to je samo izgovor za strah. Udjite u vodu i plivajte. POmoc ce Vam uvek biti dostupna, ako je budete trazili. Trazite je, i sve ce biti u najboljem redu. Pozdrav

Ovo sam vdela naknadno, koja pomoc i od koga, kad radite sami ?
Drugo su lekari po DZ, bolnicama i sl., tu su kolege da im izadju u susret u privatnim apotekama u vecini slucajeva radite sami.
@deki
Ne znam, nisam pravnik ( ocito :lol: ), na drugom mestu sam postavila pitanje koji zakon definise volontiranje.
Ocekujem da mi se javi neki lekar - volonter.
@Jefimija
odgovor Vama je otpriike isti kao Garfildu, ali ocito da ste upuceniji u to sta se radi. Tehnicar ne sme izdavati, ni prodavati lek.
Na kraju mi ostaju "prijateljske varijante", naci nekoga ko ce me primiti, da budem "levo smetalo" i slusam i gledam kolegu koji nije imao osmogodisnji diskontinuitet u radu.
Mnogo je to vremena, cula sam od zubara da posle godisnjeg odmora od 15 dana treba nekoliko dana da im se ruka privikne na instrumente. Mozda nije pravo poredjenje, ali jeste neka paralela.
Hvala svima, pisite jos, a ako je neko iz struke, molim vas da se javi na "Opstim i strucnim" diskusijama, narocito ako ima ideju.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
dekii je napisao:
goki je napisao:
Sta treba prema Vama da rade lekari koji su zavrsili fakultet, polozili zakletvu, vole svoj poziv, zele da uce i napreduju, ali eto nisu imali srece, citaj veze, da se zaposle i da rade ono sto vole ?
Zar bi trebali da se razocaraju , a recite koje je vece razocarenje od ovoga, pa da napuste sve ono sto zele da rade i odu u prodavce, poduzetnike, da rade u kaficima itd.
A oni sigurno vole svoj poziv kad ga rade a nisu zaposleni i jos uvek traze novac od roditelja.


A je l' ti radis za dzabe?


Da ti odgovorim: Ne radim za dzabe jer sam zaposlena u vremena kad je to bilo moguce, a veoma mi je zao sto se danasnji mladi lekari suocavaju sa svim tim problemima oko zaposljavanja, uostalom kao i svi mladi ljudi razlicitih zanimanja.

Inace pitanje ti je bilo u vezi odgovornosti.
Zasto si onda na lep i iscrpan odgovor Garfielda odgovorio na taj nekulturan nacin ?
I jos ako si dobro pratio forum video bi da je ona lekar specijalista neuropsihijatrije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Padme, naučiće Vas na poslu rad za kasom, a na pitanja pacijenata ni ne treba da odgovarate, jer niste lekar! Vi ne treba da govorite koji lek ko da pije za šta, već samo da po doktorskoj recepturi napravite ili mnogo češće izdate gotov lek. Čak šta više lekarima bi bilo najlepše kada farmaceuti ne bi radili njihov posao i odmagali im pogrešnim obaveštavanjem pacijenata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Jefimija je napisao:
Padme, naučiće Vas na poslu rad za kasom, a na pitanja pacijenata ni ne treba da odgovarate, jer niste lekar! Vi ne treba da govorite koji lek ko da pije za šta, već samo da po doktorskoj recepturi napravite ili mnogo češće izdate gotov lek. Čak šta više lekarima bi bilo najlepše kada farmaceuti ne bi radili njihov posao i odmagali im pogrešnim obaveštavanjem pacijenata.


Jefimija,
procitali sam da ste psihijatar, da odem kod stotinu vasih kolega i postavim isto pitanje, svi bi mi odgovorili kao i Vi : "Skoci i plivaj.
Ako ne zaplivas nikad neces znati kako je to, pa makar se razbila o dno praznog bazena ili stenu u plicaku. Idi sa strahom na posao, ali idi. Padni, ustani."
Vi ne znate sta pacijenti rade u apotekama, imala sam slucaj da je jedna zena dosla i rekla da je boli tu i tu ( predeo stomaka), nije htela da se makne dok joj ne prodam lek. Naravno, ja to nisam htela, slala sam je kod doktora, na kraju mi je stvorila red insistirajuci da joj prodam "nesto".
To je bilo u drzavnoj apoteci i imala sam, kao stazerka zastitu starijih kolega, tako a je sve proslo OK.
Mojoj koleginici se zena bukvalno skinula u sred apoteke da bi joj pokazala promenu na kozi :o :oops: .
Nase ljude mrzi da idu kod lekara, jednosavnije im je da udju u apoteku i uzmu "nesto" sto ce im preporuciti farmaceut.
Farmaceuti se zbog profita apoteke, bilo da je njihova ili pod pritiskom vlasnika igraju lekara, palamude i vunovlacare, sve da bi uvalili/uvaljali lek, ili pomocno lekovito sredstvo pacijentu.
Sto skuplje, to bolje.
Proslog leta sam u apoteci u susedstvu kupila kineski lek protiv glavobolje, kolginica se klela da je imala glavobolje zbog kojih je stizala u hitnu pomoc, od kad ga uzima super joj je.
Meni nije pomogao, sad zaklucite da li je ona prva trebala da ode kod neurologa i ispita glavobolje ili se koka kineskim lekovima ( priznajem da ni ja nisam bolja od nje :oops: , ko ce da ide npr. u Palmoticevu i drzi one elektrode na glavi, kad moze da pita farmaceuta :-? .)
Tako se pravi taj nezdrav odnos da pacijentie mrzi da idu lekaru, a farmeceuti zbog alavosti na pare i drcnosti za istim, ako je apoteka njihova ili pritiska gazde koji forsira promet glume lekare.
Apoeke otvaraju ljudi koji nemaju veze sa strukom, juce me zvao jedna covek,zvuci kao sofer, otvara apoteku i treba mu farmaceut, objasnite njemu da razliku izmedju lekara i farmaceuta i to kako ja ne znam da prodam lek za "nesto" :roll: .
Zato ne volim apoteku.
Videla sam jedna konkurs za rad u veleprodaji, pa cu poslati CV i nadam se da ce me primiti.
Ja ne znam da mlatim praznu slamu, za to treba poseban talenat, ne volim da uvaljujem ni lekove ni bilo sta drugo ( lakovi za nokte, ruzeve, papuce, igracke ), a sve to imate u apotekama i cini bitan deo zarade.
Apoteke su, na kraju trgovine, i ako zarade ne bude dovoljna mozete da se pozdravite sa poslom.
Stvari nisu takve kakve spolja izgledaju, ovo sto pisem je vrh ledenog brega.
Zao mi je sto se ni jedan farmaceut ne javlja na diskusiju :cry:
Malo je zbrkano, jer ni stalno nadolaze nove misli, pa sam ubacivala delove.
Vama jos jednom hvala na podrsci :wink:
Nije mi jasno ko je psihijatar Jefimija ili Garfield, izvinite obe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 11:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Padmé je napisao:
Nije mi jasno ko je psihijatar Jefimija ili Garfield, izvinite obe.


:lol: Garfield je. :wink:

Pa možete sa njom nastaviti.

Citiraj:
Zao mi je sto se ni jedan farmaceut ne javlja na diskusiju


I meni je. Evo jedino što sam našla je forum studenata farmacije. Možda tamo svraća i neki 'sveži' farmaceut.

http://www..com/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
Jefimija je napisao:
:lol: Garfield je. :wink:
Pa možete sa njom nastaviti.


Rado cu diskutovati sa obe i jos jednom izvinite ( obe, naravno ).
Hvala na linku znam za taj sajt 8) .
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Padmé je napisao:
Jefimija je napisao:
Padme, naučiće Vas na poslu rad za kasom, a na pitanja pacijenata ni ne treba da odgovarate, jer niste lekar! Vi ne treba da govorite koji lek ko da pije za šta, već samo da po doktorskoj recepturi napravite ili mnogo češće izdate gotov lek. Čak šta više lekarima bi bilo najlepše kada farmaceuti ne bi radili njihov posao i odmagali im pogrešnim obaveštavanjem pacijenata.


Jefimija,
procitali sam da ste psihijatar, da odem kod stotinu vasih kolega i postavim isto pitanje, svi bi mi odgovorili kao i Vi : "Skoci i plivaj.
Ako ne zaplivas nikad neces znati kako je to, pa makar se razbila o dno praznog bazena ili stenu u plicaku. Idi sa strahom na posao, ali idi. Padni, ustani."
Vi ne znate sta pacijenti rade u apotekama, imala sam slucaj da je jedna zena dosla i rekla da je boli tu i tu ( predeo stomaka), nije htela da se makne dok joj ne prodam lek. Naravno, ja to nisam htela, slala sam je kod doktora, na kraju mi je stvorila red insistirajuci da joj prodam "nesto".
To je bilo u drzavnoj apoteci i imala sam, kao stazerka zastitu starijih kolega, tako a je sve proslo OK.
Mojoj koleginici se zena bukvalno skinula u sred apoteke da bi joj pokazala promenu na kozi :o :oops: .
Nase ljude mrzi da idu kod lekara, jednosavnije im je da udju u apoteku i uzmu "nesto" sto ce im preporuciti farmaceut.

Padme', Samo Vi slobodno zaplivajte.

Nikad nije isto dok se osecate "sigurni" kao stazant ili volonder i momenta kad prvi put uradite nesto sasvim samostojno.
Svi moraju sami proci svoje krstenje da bi mogli da idu dalje samostojno. A koliko manje cekate da proplivate to lakse cete nauciti da plivate (da se i ja pridruzim plivackom fazonu :wink: :D ).

A ono o tome sta sve treba da trpite od pacijenata koji su naumili nesto a ne znaju sta i traze nesto sto jos manje znaju, nemojte da brinete, uopste im ne trebate popustati vec raditi svoj rad profesionalno i odgovorno.
Tacno je da svakakvi soferi, preduzetnici imaju pare da otvaraju i apoteke i ambulante pa i poliklinike i daju sebi za pravo da sugeriraju i naredjuju kako treba da se radi, ali im covek ne treba dozvoliti da to ide i u okvire nasih struka za kojih nimalo nisu pozvani da usmeravaju i naredjuju.
Kad bi i mene kao lekara na ulici neko pitao sta da pije zbog toga i toga ne bih mu rekla bez pregleda, jer mi ipak nismo vracevi pa da samo gledamo u oci i dlan i lecimo.
Sve ovo i zbog moralnosti i profesionalnosti, ali bogami i zbog zakona.
Jer nijedan gazda Vas nece zastititi, naprotiv oprace ruke od Vas, ako uradite neku gresku koja bi dovela do posledice.

Nemojte se plasiti, pocnite da radite.

I recite sta ste odlucili.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 10:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Ups !!
Izvinite sto sam prvi dio posta samo prekopirala, trebalo je biti citirano. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tele
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 11:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
goki je napisao:

Nikad nije isto dok se osecate "sigurni" kao stazant ili volonder i momenta kad prvi put uradite nesto sasvim samostojno.
Svi moraju sami proci svoje krstenje da bi mogli da idu dalje samostojno. A koliko manje cekate da proplivate to lakse cete nauciti da plivate (da se i ja pridruzim plivackom fazonu :wink: :D ).


Hvala i vama na podrsci goki. Znam da se ne moze dva puta krstiti, npr. ako osoba prelazi iz pavoslavlja u katolicanstvo i obrnuto ( sad malo religijski fazoni :wink: ) samo se pokrsti.
Tako bih i ja volela :wink: . Jos malo obuke mi ne bi bilo na odmet.
Sta cu, ako ne bude prilike, zactrala sam datum, krecem sa predajom CV-a i plivanjem, pa kako mi bude :-? .
"Neka bude borba nepestana
Neka bude sto biti ne moze"

Nadam se da ce u mom slucaju moci :) , ali rad u apoteci vam je vrsta borbe i protv alavog gazde i protiv navalentnih pacijenata, borba sa neobrazovanjem, gluposcu, pokondirenoscu, nazalost i nasilnistvom, bas juce citam u "Politici" da je na Novom Bg. opljackana apoteka, a apotekarica zakljucana u wc :evil: . Tu ste, goki, u pravu sto vise odlazem taj skok, sve cu vise da mislim i citam novine, nalzim ovakve primere :roll: .
Pomenula sam i rad u veleprodaji, koji bi meni vise odogovarao, mozda me i tamo prime. Meni je ideal bolnicka apoteka, ujutro ti sa odeljenja posalju trebovanja, stavis lekove na kolica i zavrsis. Mojoj drugarici je bilo dosadno :roll: , nije joj bilo dinamicno i dala je otkaz da bi radila u apoteci, jedna je iz predsavnistva firme, o cemu svi sanjaju, zbog visokih plata presla da predaje u medicinskoj, jer je tamo mirnije i krace joj je radno vreme.
Odoh predaleko, ali samo da ukazem na moguca mesta na kojim farmeceut moze da radi i moje afinitete, ja kao osoba uvek tezim ka mirnijem, sredjenijim i manje stresnim stvarima.
Stepljen - spasen.
Ko je letio vrat slomio.
Na idi k'o tele pred rudu.
Pozuri polako.
...
( Da peoziji dodamo i malo narodih mudrosti :P , koje bi tesko mogli negirati )
Javicu se, svakako.
Garfield, Jefimija, goki hvala vam svima pojedinacno, jos jednom, nadam se da cemo jos pisati, na moje, a nadam se i obostrano, zadovoljstvo.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 4:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
goki je napisao:
dekii je napisao:
goki je napisao:
Sta treba prema Vama da rade lekari koji su zavrsili fakultet, polozili zakletvu, vole svoj poziv, zele da uce i napreduju, ali eto nisu imali srece, citaj veze, da se zaposle i da rade ono sto vole ?
Zar bi trebali da se razocaraju , a recite koje je vece razocarenje od ovoga, pa da napuste sve ono sto zele da rade i odu u prodavce, poduzetnike, da rade u kaficima itd.
A oni sigurno vole svoj poziv kad ga rade a nisu zaposleni i jos uvek traze novac od roditelja.


A je l' ti radis za dzabe?


Da ti odgovorim: Ne radim za dzabe jer sam zaposlena u vremena kad je to bilo moguce, a veoma mi je zao sto se danasnji mladi lekari suocavaju sa svim tim problemima oko zaposljavanja, uostalom kao i svi mladi ljudi razlicitih zanimanja.

Inace pitanje ti je bilo u vezi odgovornosti.
Zasto si onda na lep i iscrpan odgovor Garfielda odgovorio na taj nekulturan nacin ?
I jos ako si dobro pratio forum video bi da je ona lekar specijalista neuropsihijatrije.


Izvinjavam se i Vama i Garfildu zbog grubosti ali cinjenica da vi "zaposleni lekari" svoje kolege volontere iskoriscavate na tako ruzan nacin i u moralu i etici nalazite izgovor za situaciju u kojoj se trenutno nalaze, me je prilicno uznemirila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Padmé je napisao:
@deki
Ne znam, nisam pravnik ( ocito :lol: ), na drugom mestu sam postavila pitanje koji zakon definise volontiranje.
Ocekujem da mi se javi neki lekar - volonter.


I ja bih voleo da se javi neki lekar volonter i da kaze svoje misljenje, medjutim sumnjam da ce se to desiti. Svi oni imaju preveliki strah da ce neko procitati njihov komentar i "provaliti" ko je u pitanju.

Posto i ja nisam pravnik, postavicu jos dva pravna pitanja... Da li volonter, posto to u stvari ne moze da bude, ima osnova da podnese tuzbu protiv zdravstvene ustanove u kojoj radi? Da li lekari i ostali zaposleni u zdravstvenim organizacijama imaju svoj sindikat ili nesto slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plivanje u praznom bazenu
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
dekii je napisao:
Da li lekari i ostali zaposleni u zdravstvenim organizacijama imaju svoj sindikat ili nesto slicno?


Imaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
dekii je napisao:

Izvinjavam se i Vama i Garfildu zbog grubosti ali cinjenica da vi "zaposleni lekari" svoje kolege volontere iskoriscavate na tako ruzan nacin i u moralu i etici nalazite izgovor za situaciju u kojoj se trenutno nalaze, me je prilicno uznemirila.


Cuj MI zaposleni lekari, To valjda goki i ja, iskoriscavamp na ruzan nacin kolege volontere?! Stvarno, mislila sam da ne odgovaram na gluposti, ali ne mogu da odolim ovolikoj! Prvo, pun si neznanja, drugo pun si predrasuda. Lekar volonter koji dolazi u zdravstvenu ustanovu POTPISUJE UGOVOR O VOLONTIRANJU covece boziji, sa direktoroim ustanove! Ne iskoriscavam ga ni ja ni ustanova ni direktor, ako ga neko iskoriscava to je drzava koja mu ne da posao a skolovala ga je! A sta vise, direktor koji mu uopste ponudi volonterski posao cini mu OGROMNU uslugu: ne moze d aga zaposli jer nema zakonsko pravo d ato ucini (zna se po sistematizaciji kolkio lekara moze da zaposli) ali mu daje SANSU da ostane u kontaktu sa svojom profesijom, da uci, da stice iskustvo, d ane gubi vreme i d abude na licu mesta ako se otvori slobodno mesto - naravno da ce pre primiti nekoga ko tu volontira 6 meseci ili godinu dana nego nekog tek izaslog sa staza!

I najzad, covece boziji: JA JESAM VOLONTER bila 4 godine, tako da nemas pojma o cemu govoris i ne mozes svakako samnom govoriti o tome niti znati vise o tome nego ja....

Mislim - potresna glupost....!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 7:10 pm
Postovi: 9
Garfield je napisao:
dekii je napisao:

Izvinjavam se i Vama i Garfildu zbog grubosti ali cinjenica da vi "zaposleni lekari" svoje kolege volontere iskoriscavate na tako ruzan nacin i u moralu i etici nalazite izgovor za situaciju u kojoj se trenutno nalaze, me je prilicno uznemirila.


Cuj MI zaposleni lekari, To valjda goki i ja, iskoriscavamp na ruzan nacin kolege volontere?! Stvarno, mislila sam da ne odgovaram na gluposti, ali ne mogu da odolim ovolikoj! Prvo, pun si neznanja, drugo pun si predrasuda. Lekar volonter koji dolazi u zdravstvenu ustanovu POTPISUJE UGOVOR O VOLONTIRANJU covece boziji, sa direktoroim ustanove! Ne iskoriscavam ga ni ja ni ustanova ni direktor, ako ga neko iskoriscava to je drzava koja mu ne da posao a skolovala ga je! A sta vise, direktor koji mu uopste ponudi volonterski posao cini mu OGROMNU uslugu: ne moze d aga zaposli jer nema zakonsko pravo d ato ucini (zna se po sistematizaciji kolkio lekara moze da zaposli) ali mu daje SANSU da ostane u kontaktu sa svojom profesijom, da uci, da stice iskustvo, d ane gubi vreme i d abude na licu mesta ako se otvori slobodno mesto - naravno da ce pre primiti nekoga ko tu volontira 6 meseci ili godinu dana nego nekog tek izaslog sa staza!

I najzad, covece boziji: JA JESAM VOLONTER bila 4 godine, tako da nemas pojma o cemu govoris i ne mozes svakako samnom govoriti o tome niti znati vise o tome nego ja....

Mislim - potresna glupost....!


NE POTPISUJU!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Potpisuju. Ako negde ne potpisuju onda ih ustanova nje zvanicno primila na volontiranje. U Domovima Zdravlja u kojojse primaju volonteri i u zdravstvenim ustanovama gde se primaju volonteri, oni potpisuju ugopvor. Tako je bilo u ustanovi u kojoj sam ja volontirala, tako je i u ustanovi u kojoj sada radim. Dakle, odgovorno tvrdim da potpisuju. A kriminal postoji svuda, pa se mozda negde ne potpisuje - ne mogu bas da garantujem za svakog direktora u gradu (kao ni z amnoge druge stvari koje se rade).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: