Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM UROLOGA ZA POMOĆ
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 9:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BiH
Pozdrav,

Nadam se da cete me uspjeti barem malo usmjeriti kuda dalje,

naime imao sam jednu noc napad mokrenja, koje je trajalo oko pola sata, uz jako pecenje, to se smirilo ali mi je ustala iziritiranost mokracne cijevi , pa ima vec 3 mjeseca.

simpomi su: pecenje(srednje jačine) za vrijeme i poslije mokrenja, osecaj topline izmedju analnog otvora i testisa,bol u preponama povremeno. Mokrenje nije ucestalo osim "napada manjih kolicina mokrenja" jednom u 10 dana

radio sam ultrazvuk u pokazao je navodno upalu dijela prostate i sjemene kesice
1. bris uretre pokazao je stapyilococcus epidermidis,hlamidija(negativna), dobio sam therapiju doxycyclinum 100mg 2x1, 7 dana.
stanje bez promjene

- nakon toga mi je doktor propisao 7 dana 2x dnevno garamicin+ceporex

stanje bez promjene ali sam ponovo kod drugog ljekara uradio ultrazvuk (trus) i nalaz uzv je uredan ali simptomi su ostali isti, pecenje za vrijeme i poslije mokrenja

radio sam ponovo bris uretre i spermokulturu-ista bakterija staphylococcus epidermidis-ali doktor kaze da ona ne moze uzrokovati moje probleme, i rekao mi je da jedino preostaje da radimo uretrocistoskopiju.

odlucio sam da promjenim ljekara i on mi je ponovo radio TRUS i manualno dirao prostatu koja je osjetljiva na dodir i izlazi tecnost:
rekao je iako nema bakterja da je ipak upala vjerovatno, uzv bubrega je pokazao malo pijeska ali kaze da je zanemarivo.nalaz urina i krvi uredni

th: ciprofloksacin 500mg 14 dana,metrodinazol 5 dana, prosta-metto(biljni) i E-vitamin,

evo nakon 7 dana nema promjene, smiri mi se sve 2 dana i onda se ujutro probudim i i nakon mokrenja przenje, mlaz je normalan ali uz osjecaj suzenosti kanala.

PITANJE ZA VAS:
1.dali da se ipak odlucim za cistoskopiju i dali je mnogo bolno?
2. zasto nema odgovora na terapije?
3. zasto je i dalje staphylococcus epidermidis jos tu nakon silnih antibiotika i dal bi ipak on mogao biti uzrocnik??

inace moje opste stanje je odlicno, osim psihickog zamora zbog svega ovoga koje me dovodi i do depresije

Bio bih Vam mnogo zahvalan kada bih mogao barem malo uputa dobiti,

hvala i molim vas za savjete ured sam izludio za ova tri jeseca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Zato sto je najverovatnije ipak u pitanju pesak.
To ces proveriti na sledeci nacin : 24 casa mokri u neku posudu i ostavi to da odstoji.Ako se na dnu posude stvori talog,u pitanu je pesak.
Pesak je odlicna podloga za bakterije.
Ako nije,onda ti antibiotik nisu pogodili.
Kad kazes TRUS na sta tacno mislis?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Valjda je mislio na TransRektalnu UltraSonografiju a sa takvim nalazom najverovatnije se radi o hronicnom prostatisu.Sto se tice bakterija prica je malo malo komplikovanija S.epidermidis je multirezistentan pa je preporuka sto se tice njega Oxacilin/nafcilin,cefazolin ili klindamicin a sto se tice MRSE za tretman se preporucuje vankomicin sa ili bez rifampicina ,tako da odredjivanje antibiograma treba shvatiti ozbiljno i eventualno definitivno iskljuciti hlamidiju/mikoplazmu ponovo jer nijedan od navedenih antibiotika ne deluje na nju.Da je G-flora u pitanju (u 80% uzrocnik prostatisa) hinoloni bi delovali .Hronicni prostatis jeste komplikovan za lecenje i sklon recidiviranju.Vi postupite po savetu urologa ,jer ce cistoskopija pokazati da li postoji neka organska promena u uretri/besici.Da li imate mozda uz prostitis i neki poremecaj imuniteta ili ste dugo nosili kateter??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 9:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BiH
trus koriste za naziv kada se sa sondom ulazi na analni otvor i gleda prostata,

a "manualno" je moj naziv za stavljanje kaziprsta nazad :oops:



hvala na savjetu,pijeska mi je malo vidio u oba bubrega i dva mala kamencica ali nije pridodao nikakvu vaznost tome, zbog male kolicine, ali probacu t sto kazes, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Naravno o terapiji cete opet morati da se dogovorite sa urologom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 9:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BiH
nije mi samo jasno, koliko sam shvatio upala je uvijek uzrokovana baktrijama?? a kako odna u 3 brisa kod mene nepa patogenih bakterija kao ni u spermokulturi??


p.s.

ZNA LI NEKO KOLIKO JE URETROCISTOSKOPIJA BOLNA?? doktor kaze da se daje lokalna anestezija i da uopste nije nista strašno!

a doktor kod kojeg sad sada trenutno, koji je navodno priznat kao vrski urolog , kaze da je veoma opasno raditi cistoskopiju za vrijeme akutne upale jer moze doci do jos vecih infekcije, nego da prvo treba smiriti pa onda ako bude potrebe raditi!!

p.s. problemi sa napadima mokrenja me prate vec 10 godina ali ubijek buide uvece napad uz mokrenje i ujutro sve ok, al ovaj puttraje vec 3 mjeseca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
damir08 je napisao:
a "manualno" je moj naziv za stavljanje kaziprsta nazad :oops:


Nema tu nista :oops: . :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 9:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BiH
hehe, ma manualno nije ni malo ugodno:(

sve briseve i kulture sam radio 5 dana nakon terapije, pijeska na uzv bubrega ima ali malo(kako doktor kaze),
1. TRUS je bio upalne promjene sjemene kesice i dijela prostate

nakon terapije

2. TRUS= UREDAN

ali ostaje pečenje, problem je sto nije kontinuirano, budem 2-3 dana bez ikakvih tegoba, onda se naglo pogorsa itd 3 mjeseca,,

malo sam se okrenuo i bilju, pijem: brusnicu, peršun, ulje bundeve, smrekine bobice.

primjetio sam nakon velike kolicine tecnosti idem mokriti, i nakon praznjenja mjehura dolazi do jakog pečenja i onda se sve smiri.

ukratko: ako ne mokrim i ne pijem vodu cijeli dan nemam simptoma,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2008 9:56 pm
Postovi: 5
Lokacija: BiH
severus je napisao:
Nikada mi nisu radili cistoskopiju pa ne znam da li je bolna ,naravno da se ni jedan endoskopski pregled ne radi pod akutnom infekcijom da se ne bi prosirila descedentno/ascedentno.Ako su vec odlucili da je rade sigurno ovo imaju u vidu osim toga .Upala moze biti iz razlicitih razloga generalno ne samo mikrobioloskih .Sto se tice te polakizurije koju navodis jesi li ti uopste pored spermokulture i uretralnog brisa radio i urinokulturu i pregled urina ili su odmah posumnjali na prostatu??Inace ako si rezultate radio pod terapijom onda nikakve koriste jer zbog prisustva antibiotika u uzorku nista nece da poraste.Dakle bez lekova tri dana pa urinokultura,spermokultura i pregled urina i kultura eksprimata prostate,KKS,biohemija i CRP pa tek onda da se vidi koji je uzrocnik i ponovo EHO bubrega za procenu peska jer kako Amfibija lepo kaze proteinsko/polisaharidni film koji obavija zrnca peska je odlicna podloga za odrzavanje bakterija.


kaze bivsi doktor meni ljutito, kako ti nije nista bolje poslije injekcija, ja ne znam sta ti je vise, dodji mi za 7 dana na cistoskopiju i reci med. sestri nek ti da jedan garamicin,........i sad zamisli kako je meni stanje otici,
da me je pitao bilo kakav detalj vezano za moje stanje,isl... razocarao sam se totalno da moram ici u drugi grad i placati ogromne novce za lijecenje a osiguran sam i odvaja mi 100 evra mjesecno za zdravstveno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
severus,izvini,greskom sa obrisala tvoj zadnji post umestonekih dupliranih,ali vidi se u ovom iznad sta si pisao.Takodje,da li mislis da te ovaj momak razume kad kazes polakizurija,proteinsko bla bla film i slicno?Naravno da ne razume.Tako da ako vec zelis da pomognes nekom laiku,koristi se izrazima koji su njemu poznati.To je moj savet.
Hvala.



damire,
poslusaj doktora kod kog se lecis.mi ti ovde mozemo davati savete,zbunjivati te i stvarati negativno raspolozenje prama ordinirajucem lekaru.Ali ipak,ti nisi u nasoj ordinaciji.Zato,uradi sve sto ti tvoj lekar kaze i ne brini.O bolnosti cistokopije mozes da pronadjes ovde na forumu razlicita iskustva,cak ima i tema o tome.Cistoskopija je kod tebe INDIKOVANA.To znaci da je treba uraditi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: