Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zapušene nozdrve
PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2015 1:12 am
Pozdrav nisam siguran da sam dobro objavvio post ali je ovo bila jedna jedina opcija... sry ako sam nekome upao na post...
.
.
.
Pa da krenem sa mojom...
Od kad znam za sebe jedna nozdrva mi je makar delimicno ili skroz zapušena i gotovo stalno me je sprecavala u nekim duzim kardio aktivnostima,,, Dobar deo dana su cak obe nozdrve delimicno zapusene i ja sam taj deo vremena umoran/umorniji nego sto bih realno trebao da budem. Tek kad krenem da disem na usta vidim kolika je razlika u protoku vazduha ( i koliko mi treba da udahnem/izdahnem) i mojoj energiji. Ako to radim duze vreme ili u toku neke aktivnosti, trcanja itd, grlo se vrlo brzo osusi i nisam ni za sta.
Retki su dani kada su obe nozdrve skroz otpusene i tada odradim 3 puta vise stvari i na kraju imam energije za jos..
Do sad nisam provalio neki sablon kako sta i kad utice na zapusenja nozdrva. Skroz je random, bilo leto, zima, toplo, hladno, ja bolestan ili ne...
Mama ima neku ,,devijaciju,, u nosu i pricali su mi da mozda i ja imam to, ali kod nje je konstantno samo jedna ista nozdrva delimicno zapusena....
.
.
.
Da li neko od vas ima neki predlog, tj. da li mogu nesto sam da uradim (uzmite u obzir da su lekari rekli da ,,nisam sigurna sta moze da bude,,), da koristim manje neke prehrambene proizvode ili cak vise... neke masti ili tako nesto,
Hvala unapred.

Vrh

Tema posta: Re: Zapušene nozdrve
PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
И сам си закључио да девијација није у питању.

Код мене је исти случај и никада нисам успео да установим шта је у питању. Знам једну особу која је имала исти проблем и онда је отишла у иностранство на десетак дана и неколико хиљада километара растојања. Када се вратила нос је престао да јој се запушава и била је мирна око две године када је поново почео да се запушава. Ето.

Због тога пред спавање сипам спреј само у једну ноздрву тако да мирно спавам, а ни преко дана није лоше: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/nos_zapusen

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata