Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tigrica ili Nimfa?
PostPoslato: Sub Avg 04, 2018 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 04, 2018 7:13 pm
Postovi: 1
Zanima me da li da uzmem tigricu ili nimfu? Koja ptica je pametnija? Ja sam u skoli od 8:00 do 13:00! Da li one to mogu izdrzati ? Koja vise voli da se mazi? Koja je bolja za neke trikove i sve ostalo? :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tigrica ili Nimfa?
PostPoslato: Sub Avg 04, 2018 11:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Где ти залута? Зар не постоји неки адекватан форум?

Тигрице тешко могу да се припитоме, а нимфе могу. Мада мислим да су најбољи розеколиси али они не воле да буду сами. Питомост највише зависи од тога колико младу птицу су набавио. Птичице треба да буду на слободи а не цео дан у кавезу и то је додатна обавеза. Мораћеш много боље да проучиш литературу из те области пре него што се одлучиш на тај корак.

Искрено, није ти потребна таква обавеза.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tigrica ili Nimfa?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2018 12:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Gde ti zaluta ovde sa tim pitanje.

Posto vec neko vreme skupljam informacije o papagajima, a ove godine pocinjem da ih odgajam, mogu ti dati savet.
Prvo sta treba da uradis je, da nabavis sto veci kavez (mozes i da ga napravis sam od letve i zice ali gledaj da zica bude sa unutrasnje strane kako ptica ne bi izgrizla drvo skroz) i u njega stavis dosta igracaka kako ptici ne bi bilo dosadno kad je sama, pogotovo ako je prica pitoma (ima na jutubu dosta klipova kako mozes sam napraviti igracke). Ako kupis dve ptice ili par, onda nemoras previse da ubacujes igracaka u kavez, vijace se one izmedju sebe, ljubakati i naci zabavu.
Druga stvar je, da li zelis kupiti pitomu rucno hranjenu pticu ili divlju. Divlje ptice su dosta jeftinije, njihovo pripitomljavanje zahteva dosta vremena i rada sa pticom, dok kod rucno hranjenih ptica dobijas vec pitomu i maznu pticu koja ce ti slecati na rame, glavu, ruku itd... ali su dosta skuplje. Rucno hranjena ptica zahteva svakodnevno pustanje iz kaveza i mazenje kako ne bi upala u depresiju.
Pitome tigrice se krecu oko 1500 dinara, a pitome nimfe 3000 dinara, dok su divlje tri puta jeftinije.

Ako nisi u mogucnosti da pruzis ptici nista od navedenog nemoj je kupovati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 238 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: