Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Pon Mar 27, 2017 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Pozdrav, imam 22 godine i prije 2 godine jedan dan iznenada sam osjetio jaku mucninu i slabost. Od tog dana imam razne simptome. Vadio sam krv i krvna slika je bez greske,sve normalno, crp normalan,nedavno sam vadio i nalaze stitnjace i tsh je 4.6 medjutim isao sam na ultrazvuk stitnjace i stitnjaca je zdrava. Ima dana osjecam se super i odjednom jedan dan iz stomaka mi krece kiselina neka, pritisak u grlu i traje dan dva kako kada i tada sam neraspolozen iscrpljen. Ponekad me i glava zaboli, probadajuca bol, stezajuca pa tako nekad bude i vrtiglavice koja traje par sati i tad osjecam neki nemir i strah. Znaci konkrentno simptomi su na glavi i stomaku, stomak najvise kiselina i grcevi a glava stezanje i probadanje i rijetko vrtoglavica. I svi simptomi mogu doci odvojeno a postoji situacija ksd sve zajedno desi se. Desavalo se i da ujutru probudim se sa bolovima u misicima ili da mi je hladno, jeza prolazi kroz mene. Inace kao osoba jako sam osjetljiv i sve mora biti kako treba.

Znaci svako malo imam te simptome, nekada ima perioda 7 dana sve ok ali rijetko bas.
Isao sam doktoru i navodno zdrav sam i osjetljiv i dao mi je eglonyl 1 tableta 50mg uvece 3 mjeseca. Tablete pijem 1 mjesec i u pocetku sam stvarno dosta bolji bio ali opet simptomi se vracaju i to najjacim intezitetom


Takodjer ponekad osjecam trnce u vratu i ramenima ali to se desi nakon dugog sjedenja za pc-om
Da li trebam napraviti jos neke pretrage ili sta li vec


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Sre Mar 29, 2017 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да промениш исхрану и да се бавиш спортом или бар да радиш основне гимнастичке вежбе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Kad se dobro osjecam imam ja volje za sve to ali iznenada desi mi se odjednom se lose osjecam,vrtoglavica, grcevi u stomaku i mucnina i onda me bude strah krenuti nesto da radim da mi se ne bi upravo to bas tad desilo

Doktor mi je ukunio eglonyl i dao mi bromazempan ujutru pola tablete od 1.5 mg i drugu polu navece i tako mjesec dana

Da li je to velika doza posto bas i nije da sam svaki dan lose, vec mozda 3 dana sedmicno osjecam tako vrtoglavicu mucninu i to

Je li bolja opcija piti po potrebi pola tablete ili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Hvala puno na odgovoru. znaci nije problem uzimati 1.5mg dnevno mjesec dana?, strah me zbog ovisnosti pa onda jos veci belaj. Nekako vise idem da uzmem pola tablete dnevno i ako osjetim potrebu popijem i drugu polu, da li bi to OK bilo posto nemam svakodnevno smetnje

Kompa se ne mogu bas bataliti, studiram informaticki fakultet i bez njega ne mogu mada koristim ga samo koliko mi je potrebno, ne igram igrice i tako to

Imam u planu poceti voznju bicikla rekreativno malo i postepeno povecavati dnevno kilometrazu mislim da bi to dovoljno bilo, naravno kad se dobro osjecam vozio bih, inace kad imam vrtoglavicu i mucninu to je nemoguce.

Eto samo me strah lexiliuma da ne bi postao ovisan nakon mjesec dana i sta ce biti kada ga prestanem koristiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Inostranstvo je napisao:
Bromazepan je najbolji ja sam ga koristio mesec dana pa se nisam navukao ha,ha,ne brini za to to je nemoguce! Komp smanji na minimum,samo za potrebe ucenja koristi!
A sto se tice sporta nemoj nista rekreativno pa da ti odlucis kad je dosta nego kreni na grupni sport koji traje minimum 45 min. a i kad pomislis da ce ti biti lose ti malo sedi pa nastavi sve dok ne prevazidjes taj osecaj! Znas koliko sam puta ja povratio na treningu,pa sta, umijem se pa nastavim,to je kad sam umoran a trening izuzetno naporan ili pojedem nesto sto ne treba pre treninga!



U kojoj dozi si ga ti pio i da li ti je pomogao i kako si se osjecao nakon sto si ga prestao piti? Jesi li poceo bavit se sportom dok si ga pio ili poslije . Da li si imao simptome slicne mojima i kako se sad osjecas i da li sad nesto pijes.
Izvini na ovoliko pitanja :)

Mene je strah sta ce se desiti kad prestanem piti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
hvala puno na iscrpnom odgovoru.

Prvenstveno me zanima ova terapija 1.5mg u mjesec dana hoce li samo ublaziti simptome ili ce pomoci da se izlijecim i kad ih prestanem piti trenutni simptomi se nece vratiti( naravno to opet i do mene zavisi najvise)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 09, 2017 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
I jos nesto,posto sam pio eglonyl 2 mjeseca 50mg dnevno i sad naglo prestajem sa njim,da li da ocekujem neke smetnje ili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Sre Apr 12, 2017 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Inostranstvo je napisao:
Znam za sta je namenjen taj lek,ali ga nikad nisam koristio,pitaj svog doktora.

Jos nesto,posto kazes da si ga pio da te smiri, naravno tada ti je pomogao a sta se desilo nakon sto si ga prestao piti,jesi li ostao "smiren" ili su ti se vratili simptomi od prije nego si ga krenuo piti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
http://lekoviza.com/eglonyl-lek-protiv- ... a-zelucem/

Ne boj se za nagli prestanak uzimanja leka jer je zamenjen drugim. Bromazepan kod dugotrajnog lecenja izaziva zavisnost, ne pravi te zavisnikom ili narkomanom i o tome ne trebas razmisljati. Problem nastaje kod naglog prestanka uzimanja leka, tako da ne radi nista na svoju ruku i slusaj doktora. Kad dodje vreme smanjice ti dozu.

Radi se o anksioznosti i ne maltretiraj se ispitivanjima na svoju ruku. Prosto imas nisku toleranciju na stres, na tome se treba raditi i to moze potrajati. Hoce li ti lekovi pomoci? Da na kratke staze i mozda na duze. Hoce li se simptomi vratiti? Verovatno. Lekovi sluze da te naprave funkcionalnim, ali ne resavaju problem. Ne postoji covek koji nema tvoje probleme ali je svako od nas drugaciji.

Pusis li?
Pijes li kafu?
Konzumiras li alkohol ili narkotike?
Hranis li se redovno i normalno?
Imas li redovan san?
Imas li hobije?
Bilo koja fizicka aktivnost?
Imas li drugove sa kojima se vidjas svakodnevno?
Jesi li vikendas? Klubovi, splavovi, buran zivot vikendom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Nambr1 je napisao:
http://lekoviza.com/eglonyl-lek-protiv-anksioznosti-i-problema-sa-zelucem/

Ne boj se za nagli prestanak uzimanja leka jer je zamenjen drugim. Bromazepan kod dugotrajnog lecenja izaziva zavisnost, ne pravi te zavisnikom ili narkomanom i o tome ne trebas razmisljati. Problem nastaje kod naglog prestanka uzimanja leka, tako da ne radi nista na svoju ruku i slusaj doktora. Kad dodje vreme smanjice ti dozu.

Radi se o anksioznosti i ne maltretiraj se ispitivanjima na svoju ruku. Prosto imas nisku toleranciju na stres, na tome se treba raditi i to moze potrajati. Hoce li ti lekovi pomoci? Da na kratke staze i mozda na duze. Hoce li se simptomi vratiti? Verovatno. Lekovi sluze da te naprave funkcionalnim, ali ne resavaju problem. Ne postoji covek koji nema tvoje probleme ali je svako od nas drugaciji.

Pusis li?
Pijes li kafu?
Konzumiras li alkohol ili narkotike?
Hranis li se redovno i normalno?
Imas li redovan san?
Imas li hobije?
Bilo koja fizicka aktivnost?
Imas li drugove sa kojima se vidjas svakodnevno?
Jesi li vikendas? Klubovi, splavovi, buran zivot vikendom?

Moj problem generalno je sto nisam odma prihvatio bromazepan,iako je to vrlo mala doza, ja mislim unaprijed sta ce biti. Bolje sam se osjecao prije jer ima perioda stvarno super se osjecam. Npr otkad sam dobio da pijem bromazepan osjecam se ono bas aniksiozno u najjacoj mjeri sto sam osjecao ikada jer sama cinjenicA da ga pijem izaziva strah u meni mada postaje bi malo bolje.
Mene kopka cinjenica sto sam bas njega dobio da pijem je li sve ok samnom i sta ce biti kasnije hoce li mi trebati vise doze ili cu ga za mjesec prestati piti.

Ne pijem, ne pusim, ne konzumiram narkotike niti alkohol, imam redovan san. Hranim se normalno mada sam mrsaviji dosta, hobije neke sitnice nista posebno, fizicke aktivnosti slabo ,bude perioda imam volje za sve pa krenem sa biciklom ali onda stanem.
Sa drugovim se povremeno vidjam najvise na faksu

Mirne sam prirode i takve stvari vikendon me ne zanimaju, i takodjer dosta vremena sa djevojkom provodim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Sve je ok sa tobom, upao si u paniku. Meni je licno posle prepisivanja leka koji je odmah poceo da deluje i sredio sve probleme koje sam imao trebalo izmedju mesec i mesec i po dana da izadjem iz panike tipa sta mi je, oce biti ok i tih stvari. Ovo oko hobija ti moze pomoci dosta, slusaj muziku koja ti prija (radio 202 preporuka), radi u slobodno vreme ono sto te pokrece, ispuni slobodno vreme tako da se osecas zadovoljno. Ne dozvoli da ti ta razmisljanja postanu hobi ... od toga nema nista.

Sto se lekova tice, postoje stariji i noviji ali ne postoji najbolji. Onp sto obavlja posao kod mene ne mora obaviti posao kod tebe. Znaci cinjenice ... dobio si lek, ako radi posao super, ako ne radi idi kod lekara i reci mu to. Jer je cilj da ti se nadje prava terapija i da se ona posle nekog vremena ukine. Nije cilj kljukanje lekovima. Ne znam kod kog lekara ides, ali ako je to opsta praksa, ja bi na tom mestu trazio uput za psihijatra da se ne bi mnogo maltretirao sa ovaj lek mi radi onako, ovaj ne. Ipak je to njihova specijalnost. Izbaci sve negativne misli iz glave i razmisljaj ovako. Veruj doktoru, veruj da dobro radi svoj posao, da sve ide pravim tokom, da nema nista za dan dva i da ce ti biti sve bolje. I uzivaj u stvarima koje volis. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Nambr1 je napisao:
Sve je ok sa tobom, upao si u paniku. Meni je licno posle prepisivanja leka koji je odmah poceo da deluje i sredio sve probleme koje sam imao trebalo izmedju mesec i mesec i po dana da izadjem iz panike tipa sta mi je, oce biti ok i tih stvari. Ovo oko hobija ti moze pomoci dosta, slusaj muziku koja ti prija (radio 202 preporuka), radi u slobodno vreme ono sto te pokrece, ispuni slobodno vreme tako da se osecas zadovoljno. Ne dozvoli da ti ta razmisljanja postanu hobi ... od toga nema nista.

Sto se lekova tice, postoje stariji i noviji ali ne postoji najbolji. Onp sto obavlja posao kod mene ne mora obaviti posao kod tebe. Znaci cinjenice ... dobio si lek, ako radi posao super, ako ne radi idi kod lekara i reci mu to. Jer je cilj da ti se nadje prava terapija i da se ona posle nekog vremena ukine. Nije cilj kljukanje lekovima. Ne znam kod kog lekara ides, ali ako je to opsta praksa, ja bi na tom mestu trazio uput za psihijatra da se ne bi mnogo maltretirao sa ovaj lek mi radi onako, ovaj ne. Ipak je to njihova specijalnost. Izbaci sve negativne misli iz glave i razmisljaj ovako. Veruj doktoru, veruj da dobro radi svoj posao, da sve ide pravim tokom, da nema nista za dan dva i da ce ti biti sve bolje. I uzivaj u stvarima koje volis. :D


Hvala puno na odgovoru odma mi je lakse, ja sam prvu godinu bez ikakvih tableta pa sam nekako izdrzao, bude perioda losih pa zareda par dana super i onda kad sam poceo piti eglonyl prvih 20 dana sam bio extra i opet povremeno se pocelo desavati losi periodi, grcevi u stomaku, mucnina, vrtoglavica i sad kad sam dobio bromazempan kao da sam upao u rupu straha, samo sam o tome razmisljao medjutim kako dani odmicu bolje mi je, prihvacam ga.
Studiram tezak fakultet i polazem sve u roku pa me vjerovatno i ti iscrpi. Generalno moj strah je kad trebam negdje na novo mjesto uhvati me panika kako cu se tada osjecati i bas se onda lose tada i osjecam kada razmisljam o tome, a prvi takav 'strah' je poceo iz cista mira jedan dan.
A po prirodi sam veoma osjeljiva osoba i mirna

Da li si i ti pio bromazepan i koji je tvoj problem bio i da li si ga rijesio i nakon koliko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
Znam sve je to do mene, nemam problema u zivotu niti ista ali jednostavno nekad me spuca osjecaj brige, straha. Pogodovo sad kad sam dobio bromazepan, iako je samo 1.5mg dnevno ja sam se toliko zabrinuo pa umjesto da mi bude bolje bilo me strah piti ga ali sad sam se malo pomirio sa tim
Da,mrsav sam, 176cm i 63KG samo, prirodno imam brz metabolizam i znam da mi treba dosta kila da bi to bilo to


tablete jedino sto sam pio je eglonyl 2 mjeseca i acipan isto toliko ( radi zeluca ) i sad par dana bromazepan.

Problem mi je da se ne znam nositi sa stresom, kad sam prvi ispit radio ja sam sav utrnuo bio i imao veliku vrtoglavicu, sad ispite podnosim kao nesto normalno ali problem je ostao opcenito u mojoj glavi sa stresnim situacijam pogotovo stvari koji prvi put radim.


Definitivno ovih par dana bromazepan me izbacio iz takta i on mi je samo u glavi i koliko razmisljam o njemu ja sam se doveo u situaciju da sam pomislio da cu ga uvijek morati piti, da ce me moje stanje u svemu ogranicavati pa tako sve u krug i konstantno imam osjecaj straha.

Volim da je sve perfektno, ispiti su dokaz za to, fakultet je tezi a ja iako znam da ima rokova moram sve iz prve poloziti. Takodjer nestrpljiv sam dosta, i da kad pricam brzo pricam pogotovo kad je napeto pa nekad i nerazumljivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Pet Apr 14, 2017 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
mm24 je napisao:
Nambr1 je napisao:
Sve je ok sa tobom, upao si u paniku. Meni je licno posle prepisivanja leka koji je odmah poceo da deluje i sredio sve probleme koje sam imao trebalo izmedju mesec i mesec i po dana da izadjem iz panike tipa sta mi je, oce biti ok i tih stvari. Ovo oko hobija ti moze pomoci dosta, slusaj muziku koja ti prija (radio 202 preporuka), radi u slobodno vreme ono sto te pokrece, ispuni slobodno vreme tako da se osecas zadovoljno. Ne dozvoli da ti ta razmisljanja postanu hobi ... od toga nema nista.

Sto se lekova tice, postoje stariji i noviji ali ne postoji najbolji. Onp sto obavlja posao kod mene ne mora obaviti posao kod tebe. Znaci cinjenice ... dobio si lek, ako radi posao super, ako ne radi idi kod lekara i reci mu to. Jer je cilj da ti se nadje prava terapija i da se ona posle nekog vremena ukine. Nije cilj kljukanje lekovima. Ne znam kod kog lekara ides, ali ako je to opsta praksa, ja bi na tom mestu trazio uput za psihijatra da se ne bi mnogo maltretirao sa ovaj lek mi radi onako, ovaj ne. Ipak je to njihova specijalnost. Izbaci sve negativne misli iz glave i razmisljaj ovako. Veruj doktoru, veruj da dobro radi svoj posao, da sve ide pravim tokom, da nema nista za dan dva i da ce ti biti sve bolje. I uzivaj u stvarima koje volis. :D


Hvala puno na odgovoru odma mi je lakse, ja sam prvu godinu bez ikakvih tableta pa sam nekako izdrzao, bude perioda losih pa zareda par dana super i onda kad sam poceo piti eglonyl prvih 20 dana sam bio extra i opet povremeno se pocelo desavati losi periodi, grcevi u stomaku, mucnina, vrtoglavica i sad kad sam dobio bromazempan kao da sam upao u rupu straha, samo sam o tome razmisljao medjutim kako dani odmicu bolje mi je, prihvacam ga.
Studiram tezak fakultet i polazem sve u roku pa me vjerovatno i ti iscrpi. Generalno moj strah je kad trebam negdje na novo mjesto uhvati me panika kako cu se tada osjecati i bas se onda lose tada i osjecam kada razmisljam o tome, a prvi takav 'strah' je poceo iz cista mira jedan dan.
A po prirodi sam veoma osjeljiva osoba i mirna

Da li si i ti pio bromazepan i koji je tvoj problem bio i da li si ga rijesio i nakon koliko



Ja sam pre 15 godina doziveo opasne vrtoglavice, po mom subjektivnom neracionalnom misljenju jer su mi bile prve vrtoglavice u zivotu. Obrtala mi se soba, uzas zivi, hitna me prevela u KCS i neurolog mi prepisao antidepresiv Ksalol koji je sve brzo stabilizovao. Tu sam ispao magare prvi put jer nisam otisao na kontrolu niti kod psihijatra za kog sam dobio uput. Magare sam ispao i drugi put jer sam 15 god konstantno pio Ksalol bez povecanja doze, smatrao sam ih smajli bombonicama koje resavaju problem koji godinama nije ni postojao. Nisam radio na tome da psihicki prihvatim vrtoglavicu kao normalnu pojavu koja se desi ponekad, kao ni da naucim da razmisljam racionalno.

Vrtoglavica se naravno vratila skoro ali u veoma manjem obliku jer sam nekako mogao kontrolisati paniku i izbegao sam efekat da napravim sebi stanje 10 puta gore od postojeceg. Opet neurolog, sve i redu i psihijatar mi je pored leka koji pijem 15 godina prepisao jos jedan antidepresiv i kontrola za 6 meseci. Zaboravi na mojih 6 meseci, stanja su nam drugacija ... ako si ti na skali jedinica, ja sam petica. Onda sam upoznao funkcionalne ljude koji su na skali desetka i ciji su problemi meni bili smesni koliko su banalni. Sve u svemu imamo nisku toleranciju na stres, na stvari koje ne mozemo kontrolisati i razmisljamo iracionalno. To se moze popraviti edukacijom ali i pogorsati googlovanjem tudjih stanja i problema. Nesto ti se desava, ti ne znas sta, neznanje stvara strah i paniku a recimo cinjenica da neko uzima antideprsive 15 god ili da neko drugi uzima terapiju koja mu ne deluje stvara jos veci strah. To neznanje je normalno, med fakultet traje dugo, pa specijalizacija, pa iskustvo .... to se ne moze nauciti preko gugla za 2 dana.

Preporucujem ti sledece 3 knjige koje su lake za citanje i koje ce ti mnogo pomoci (mozda ce ti resiti problem potpuno).

1. Vladan Starčević - Bez straha o strahu, panici i fobiji
http://depositfiles.com/files/gqqwq6xm0

2. Joe Barry - Zbogom panici
https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwiswo7E3aTTAhXSJlAKHakLCxAQFgghMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.alternativa-forum.com%2Fattachments%2Fanksioznost%2F7466d1355167330-anksioznost-joe-barry-zbogom-panici.pdf&usg=AFQjCNGxO7CH6EuOPE7G2SpXhdblxGNN6Q&sig2=OgzpBSc-sNYBG3lYwOw8Dg&cad=rja

3. REBT terapija
http://www.orderoflove.com/docs/42_RACIONALNO_EMOCIONALNA_BIHEJVIORALNA_TERAPIJA_Ilinka_Miletic.pdf


Uzivaj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnja na anksioznost?
PostPoslato: Ned Apr 16, 2017 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 27, 2017 8:39 pm
Postovi: 33
hvala puno na podijeljenom iskustvu i prijedlogu

zadnja 2 dana nema 'crne' misli ali danas zeludac me dokrajcio, konstantno mi je neki pritisak u grlu i kao kiselina i sta god pojedem smeta mi, to mi se povremeno i prije desavalo, i da, radi toga pijem acipan ali kao da ne djeluje bas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 251 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: