Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje hitno
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 3:38 pm
Postovi: 5
Postovanje,pre gotovo sedam meseci pao sam svom tezinom na trticnu kost i od tada pa sve do danas imam bolove u tom predelu,nekada vece nekada manje.Nisam isao da snimam nego sam samo nekoliko dana isao na fizikalnu terapiju gde mi je pustana neka struja u tom predelu i od koje mi je narednih dve nedelje bilo bolje.Posto sam radnik ZTP u BGD bih mogao da idem na snimanje u nasoj zdravstvenoj ustanovi koja poseduje magnetnu rezonansu,ako nije kasno za to s obzirom na vreme povrede ili postoji neka mast ili lek koja bi pomogla da bol prestane.Bol se javlja samo prilikom sedenja na samu kost.Pozdrav Neso iz Kraljeva



Poslusao sam vas i otisao na magnetnu koju sam juce obavio u BGD-u.Bio bih malo slobodan da mi samo neki deo rastumacite iz izvestaja posto je on strasno stur a imam neki strah da mi nije snimana trticna kost vec donji deo ledja ,iznad trticne kosti jer doktor tvrdi da nikakvih znakova loma nema a mene i dalje boli prilikom sedenja na nju.Zato bih vas zamolio da mi samo protumacite dali se u izvestaju uopste pominje taj repni deo ,tj trticna kost

U izvestaju pise ovako


Pregled je uradjen sagitalno u T1FSE i T2 FSE sekvencama u lumbosakralnom delu,ali i aksijalno u T2FSE sekvenci kroz iv prostore od L3 do L5
Ocuvana je fizioloska lordoza i postoji incipijentna spondilartroza slabinske kicme sa znacima pocetne degeneracije iv diska L5 uz ovuvan visinski promer
nema znakova traumatske lezije aksijalnog skeleta LS kicme
Ni u jednom od eksplorisanih iv prostora nisu vidjene diskus hernije
Konus medularis i ostali sadrzaj vertebralnog kanala u granicama normale


To pise u izvestaju ,pa bih vas molio za jedan kratak komentar


Hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
U izvestaju se nigde ne spominje trticna kost, tako da najverovatnije nije ni snimljena.
S obzirom da povrede trticne kosti mogu da daju tegobe koje traju i mesecima posle povrede, misim da bi bilo uputno da napravite snimak trticne kosti (ne mora magnetna rezonanca, dovoljan je obican rentgen) pa ce se videti da li je ona na svom normalnom mestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 216 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: