Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 12:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Ha!
Ona je mislila na žaru tj. koprivu... :D :D :D
I ja sam nekad čula da je kopriva odlična. Ali ništa ne znam više o tome.

Borovnica - pa kupovna a ako imaš mogućnosti kupi borovnice pa od njih pravi sok. Samo ja ne znam gde kupiti borovnice.

Što se preparata tiče, SVI, ali SVI preparati koji sadrže gvožđe oštećuju želudac, neki manje neki više ali efekat je isti. KAD baš mora onda mora. Uzimaj ti njih neko vreme, ali čims e malo popravi a ti pojačaj ovu "zdravu" hranu.

Džigerica.. MMMMMMMMMMMMMMMM
Ja je obožavam.
Inače, da, potopiš u mleko, i onda bude mekana.
Možeš i da je dinstaš na crnom luku

Ako imaš vatrostalnu činiju, onda uzmeš džigericu, pa je ređaš u redovima zaliješ vodom i uljem a između svakog reda džigerice pospeš seckanim crnim lukom io staviš bibera u zrnu. Naravno, osoliš po ukusu.
Kao dobar prilog je pire krompir jer ej džigerica suva.
I salata uz to CVEKLA.

Kud ćeš bolje?

Recept 2:
Isto opet potopiš džigu u mleko, pa je onda osoliš i prepržiš u tiganju na ulju, naravno, gledaj da komadi ne budu previše tanki jer onda bude tvrda i neukusna. Uvek komadi treba da budu srednje debljine, da bi iznutra ostala sočna.

I onda kad je tako ispečeš, uzmeš seckanog belog luka i pospeš preko džigerice, i tako serviraš. NAravno, so i biber po volji.


U krajnjem ako to ne voliš, kupi džigericu i nađi neki recept da praviš paštetu od toga, verujem da jei to dobra zamena ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 5:17 pm
Postovi: 37
Lokacija: SRB-bg
На крају ћу да спремим џигерицу!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 21, 2006 10:25 pm
Postovi: 17
VEC SI DOBILA ODGOVOR "ZARA" JE KOPRIVA.A SA TABLETAMA PAZI JER NE SAMO DA OSTECUJU ZELUDAC NEGO I DOSLOVNO POJEDOSE ZUBE.ZATO OPREZ SVE JE BOLJE STO JE NA BILJNOJ BAZI.SRETNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 05, 2006 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
dundica je napisao:
Izvini "majja", stvarno, nisam htela da to postignem, nego mi se cisto omaklo, onako principijelno nisam mogla da ne napomenem!
Nego mi puko film i od doktora koji su tolike godine lecili sa tim cim su lecili, a sad su naprasno svi navalili na konjsko meso! Ma, ajde molim te!
Nego , izvini jos jednom i da se drzimo mi kopriva, soka od kupine i dzige!




:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 31, 2006 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Pitanje za ninu: Jesi li uspela da popravis gvozdje?
Meni je 5,3, sutra idem do doktora pa cu videti sta ce mi propisati.
Inace pre par meseci mi je bilo 8,5 pa mi je doktorka rekla da pijem Feofol kapsule. Sad me buni da mi je i pored toga sto sam ih pila, gvozdje jos nize nego sto je bilo.
Cula sam da je nekima pomogla Revita Fe, da li si ti probala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: MOŽE LI SOKOVNIK DA SAMELJE SIROVU CVEKLU I ŠARGAREPU?
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Planiram da kupim sokovnik, ali su mi mnogi rekli da sokovnik ne može da melje tako tvrdo povrće ili voće kao što su šargarepa ili cvekla. Jedan prodavac je rekao da bi jedan Philips blender sa cediljkom od 800W koji košta 12.000 din. trebalo da može da obavi taj posao. Za one na pijaci govore da počnu da smrde ako duže praviš sok i da je kvalitet nula.
Da li neko ima iskustva sa sokovnicima, kupila bih ga samo zbog cvekle i šargarepe jer mi je dosadilo da ih prvo rendišem pa cedim rukama, a i ruke se oboje.
Hvala unapred na svakom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Odgovor Hristini:
Pila sam TOTHEME ampule 20 komada, pojačala sam unos mesa jer sam ga baš slabo jela i to junetinu na prženu ulju a ne kuvanu jer su mi objasnili da kuvanjem sve ode. Bila sam kod mojih u gostima pa mi je tata pravio skoro svaki dan roštilj. Posle toga sam se vratila u Bg, počela da pijem kupinovo vino po 1 dl svaki dan. Zatim sam u HEXOLAB privatnoj klinici ili laboratoriji uradila test za gvoždje, košta oko 200 din. i rezultati su bili dobri, gvožđe je bilo 19,1.
Dalje ću videti, jer su na rezultate sigurno uticale i te TOTHEME ampule mada sam test radila posle mesec dana od kako sam prestala da ih pijem.
I dalje pijem kupinovo vino (ono sa 4% alkohola, košta 255 din. u C marketu). Počela sam i sa sokom od cvekle, jabuke i limuna. Sada trenutno želim da kupim sokovnik i kao što vidiš gore raspitujem se o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nina, kazi mi molim te, ko ti je preporucio da je bilo sta bolje przeno nego kuvano??!! Jeste istina da se kuvanjem ubijaju uglavnom sve hranljive materije, ali ipak nesto i ostane, a przenjem (bez obzira sto traje krace) em unistis sve em uneses ogromnu kolicinu losih masnoca u organizam... :cry:


Znas li samo koliko pate tvoji unutrasnji organi (svi kompletno) kada u organizam uneses przenu hranu na ulju??!! :o


A krvnu sliku ces najbolje popraviti "zrnevljem", koprivom, borovnicom, cveklom, kupinom.....Sada su ti pijace pune toga..... :D


Pliiiz, napisi mi ko te je savetovao za przenu hranu??!! Mislim, ne treba mi ime, nego da li strucno lice ili neki stariji clan koji i dalje ima parolu: "svako jutro jedno sveze jaje snagu daje" (nebitno sto termicki neobradjena ne bi trebalo jesti), pa onda, slaninica, przena jaja, kobaje i sl......... :lol: :lol:


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
To mi je licno rekla doktorka, dom zdravlja Vracar. Takodje, to je preporucila i apotekarka u apoteci kod Djeram pijace. Bas su naglasili: nikako kuvano, samo przeno. Stvarno se misljenja neverovatno razlikuju.

Usput, da li znas nesto u vezi sokovnika, pitanje koje sam gore postavila?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 5:17 pm
Postovi: 37
Lokacija: SRB-bg
Ne hvali sokovniku ništa ni sa pijace, ako imaš stručne ruke jer su zahtevni, smaraju malo, treba ih prati, budžiti, nezgrapni su, ali pored svega efikasni i ipak zahvalni.

Bitno je da ne uzmeš ispod jačine 450 wati, a taj kojeg ja imam, odlično recka i pravi sok od šangarepe, osim što malo više ostavlja ostatak materije, a to samo oni ekstra jaki sokovnici uspevaju da iskoriste maksimum i da svedu ostatak materije na minimum, sa time se oprosti. Jer razlike su u ceni neverovatne.

Ja ću kadtad kupiti neki od najjačih.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
A koji sokovnik ti imas?
I sta preporucujes da kupim? Ima varijanta sokovnik i blender itd. DA li tvoj sokovnik uspesno iscedi sok iz sirove sargarepe i cvekle?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 2:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
nina.bgd je napisao:
To mi je licno rekla doktorka, dom zdravlja Vracar. Takodje, to je preporucila i apotekarka u apoteci kod Djeram pijace. Bas su naglasili: nikako kuvano, samo przeno. Stvarno se misljenja neverovatno razlikuju.

Usput, da li znas nesto u vezi sokovnika, pitanje koje sam gore postavila?
Pozdrav!



Pa odgovorila sam ti..........cek da vidim, nemoguce da nisi dobila odg!!

Ajao, pa to je moj DZ, koja li je to pametna doktorka????!!! Jel si na Krstu ili u D.Bogdanovica, tj. sada u I. Milutinovica??

A o apotekarkama novije generacije nemam komentar-promasene investicije!! Na koju god da naletim, nema pojma sta sadrze vitamini Pikovit, nego otvara pa cita predamnom :evil: ............ijao ko nas sve leci??!! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 2:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Odgovorila sam ti tamo,a ovde cu samo da dodam, da kolicina soka zavisi i od svezine voca ili povrca, i naravno, sigurno ces dobiti vise soka kad u njemu cedis pomorandzu nego jabuku na primer. Tako ti isto vazi i za cveklu u odnosu na krastavac npr. :wink:


A da smaraju oko odrzavanja, ziva je istina........ja ga vise ne upotrebljavam bez da imam na gomili bar 5 kg necega, jer ovako poludim.........vise mi vremena treba da ga operem posle nego sto mi treba da napravim i popijem sok!! :lol: :lol: :lol: Prvo dok ga sastavim, pa dok ga rastavim,pa dok ga operem.........prodje citava vecnost!! :cry:


P.S. I nemoj da jedes przenu hranu molim te....... , unistices jetru i sve ostalo........ :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 5:17 pm
Postovi: 37
Lokacija: SRB-bg
To što imam je Multiple, blender, sokovnik, mlin. Marke je KENO.

Cena je valjda ako se dobro sećam par hiljada dinara.

Uloži, i isplatiće ti se sigurno; uzmi taj što si spomenula od 800 wati.
Na kraju kada sabereš posle nekoliko meseci, na ne efikasnom sokovniku više potrošiš para na povrću, jer uvek gubiš na desetak procenata, a možda i pola od onog što će ti pravi sokovnik dati.

Dvadeset po trideset dinara nije mala razlika, nakupi se, ali pre svega održavanje i ugodnost kod pravog sokovnika čini to što čini.

Ipak i uvek je bolje da se ne baca namirnica koja se može iskoristiti. Bolje je da platiš sada keš za dobar sokovnik, nego da sa jeftinim gubiš i bacaš uvek po 30% i više od povrća i voća.

Ako ti treba na duže staze i ako nameravaš da se ozbiljno pozabaviš zdravom ishranom, planiraj da uzmeš što bolju stvar. Ako ti treba što pre radi trenutnog zdravstvenog stanja, kupi bilo šta što pravi sok.
Tako sam ja morao.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Hvala svima na odgovorima (sa zakasnjenjem).
Kupila sam PHILIPS, sokovnik i blender.
Takodje, sto se tice przene hrane, jos nisam sigurna jer nisam bas informisana o stetnosti... ali, dobila sam savet za elektricni rostilj, to i nije lose...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 292 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: