Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 4:15 pm
Postovi: 25
Dalida je napisao:
Da li je pametno da ipak odem na policiju i da im napomenem da mogu imati problema u vezi sa curicom?


Normalno. Nek te posavetuju sta ti je najbolje da radis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
P.s. I u dodatku - da sam na Vasem mestu, NIKAD mu ne bih dala da dete odvede bilo gde i ostane nasamo sa detetom (posebno tako malim) a da znam da se drogira. Ne mislim da bi nesto on detetu mogao d auradi, ali sta ako ga uhvati kriza pa se nasmrce, razvali, predozira? Sta sve moze da se dogodi tako malom detetu u tom trenutku - ne zelim ni d anabrajam: od toga da joj ne da da jede, do toga da je prestravi svojom pojavom do toga da je - zaboravi negde! Niste valjda poludeli da dovodite dete u tu vrstu opasnosti - sa ili bez bochice i dojenja, sasvim je nevazno. MOrali bi ste biti odgovorni i reci mu da dete moze da vidja iskljucivo u vasem prisustvu (jer naprosto nije dovoljno odgovoran roditelj da mu se dete poveri drugacije!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Rasena je napisao:
Dalida je napisao:
Da li je pametno da ipak odem na policiju i da im napomenem da mogu imati problema u vezi sa curicom?


Normalno. Nek te posavetuju sta ti je najbolje da radis.


Posavetovace je da ode u Centar za socijalni rad. PItace je da li je razvedena. Tarzice joj adresu da odu da naprave raciju u stanu i privedu ga zbog posedovanja i koriscenja. I reci ce joj da je on otac deteta i da - dok ne napravi krivicno delo (sa detetom u vezi - oni su nemocni da bilo sta cine (jer on ikakvo krivicno delo nije pocinio vezano za dete - jos uvek).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Verujem Majo da ima i takvih slucajeva "samostalnog skidanja" a to sto sam rekao da se "sam niko nije skinuo" upravo sam mislio na to kako se "solo skidanjem" taj isti brzo vrati na staro jer se nije ni "skinuo". A doticni ne da ne moze sam da se "skine" vec nece ni da pomisli na bilo kakvu opciju lecenja, ni samostalnog, ni u spec. ustanovi!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako pomoci narkomanu koji ne prihvata pomoc?
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 17, 2012 3:03 pm
Postovi: 1
Moj rodzak je narkoman preko 15 godina,pokusao je sve komune,zavrsavao je na ulici,sve bolnice apsolutno sve.U zadnjoj komuni je bio 15 mjeseci zavrsio je program,potom je apstinirao mislim godinu dana,zapoceo novi zivot nasao posao lijecio se od hepatitisa,upisao skolu,gledao ma mnoge stvari na drugaciji nacin pomislili smo da je to to,da je razumio neke stvari,medutim ponovo je pao..Jedno veliko pitanje je sta dalje kako pomoci prvo roditeljima kako im vratiit snagu da se dalje bore ponovo i ponovo...ON je sada u kuci negira sve to ponovo bjezi od istine,i dalje radi izlazi iz kuce mislim njemu je"SUPER" svi znamo da se drogira ali niko nezna sta da se uradi...da li ponovo istjerati iz kuce i cekati to neko DNO PONOVO......kako pomoci vise kako ga natjerati da prizna da trazi pomoc...KAKO pomoci roditeljima imAm osjecaj da manipulise sa njima,ljudi su sve pokusali i neznaju kako sta dalje,ja razumijem da im je to dijete da ih to sve boli i na neki nacin pokusavaju pobjeci od toga kako ih vratiti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 257 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: