Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: imam ili nemam ????
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 7:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
E ovako.Ja radila nekada u bolnici kao pripravnik i puno se zezala tj. nisam marila puno a nisam ni ucila.Nakon nekoliko godina sjednem za kompjuter i naletim na sve one silne bolesti koje se mogu dobiti putem krvi.Sledila sam se a i pocele su da dolaze slike kada sam se znala ubosti slucajno na neki instrument ili iglu.A da ne pominjem brdo zanoktica koje sam imala na rukama jer sam ih grizla.Elem pocnem ja da se pipam po desnoj strani i **** pocne da boli.Svako jutro ja pipam dok nesto ne napipam ili neisprovociram da zaboli.Kod doktora on se samo smije kaze transaminaze su ti kao kod djeteta a i ultrazvuk odlican.Kaze da dolazim svakih pola godine da vadim te transaminaze jer kako kaze pokazace ako ima sta.Evo proslo je cetiri i po godine mene svaki dan boli ako ne boli ja pipam pa me zaboli i tako svaki dan.Kad na internetu procitam simptome silnih hepatitisa imam osjecaj da ih sve imam.Sve simptome.....doduse sjecam se jednom potpuno bijele stolice koju sam imala pola dana kada sam doruckovala jogurt samo ali sam se nesto nanervirala a kada se to desi odmah moram na wc.Eto neki dan sam citala simptome ciroze i ma naravno ja ih sve imam i trk kod doktora nalazi i ultrazvuk ALT 13 AST 17 bilirubin isto normalan ultrazvuk ok,ali mene boli sa desne strane nekada ispod rebarnog luka nekada pecka nekada sijeva iza ledja i najvise u sredini stomaka.Doktor napisao jos i hipohondrija.Jel moguce da se umisle toliki simptomi????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:27 pm
Postovi: 198
Lokacija: novi beograd
nemoj da se opterecujes tim stvarima, stvarno ces postati hipohondar i upropastiti sebi zivot....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Hvala na savjetu ......ma da je hipohondrija u pitanju bila bi ok.....nego kada procitam kako su ljudi oboljevali od hepatitisa a moje ruke bile u kontaktu sa masama kolicine tudje krvi onda pomislim....ma ja sam ssigurno zarazena
Sad sam procitala da i ove transaminaze nisu siguran znak koji pokazuje zarazu...e je... ga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 8:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Uradite HBsAg i anti-HCV pa mirno spavajte.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 8:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Pozdrav svima i hvala dr.Ivici na savjetu.Ma znam sve o tim transaminazama i to da mogu da budu sve ok al virus da postoji.Cak sam negdje procitala da sa urednim transaminazama cesce ljudi imaju cirozu nego ljudi sa povecanim.Joj koji sam panicar ali sta cu.Uradila bi sada taj test ali me strah rezultata proslo je pet godina i sinoc nisam oka sklopila.Na kraju sam htjela da iskocim iz vlatite koze kad mi je palo na pamet da mozda imam i B i C zajedno.Ma vjerovatno bi se transaminaze jeb... malo pomakle od te zlatne sredine pa i meni Bog dao znak.Pa onda sam se sjetila sve one djece sa kojom sam se igrala u komsiluku koja su gurala moje ruke i prste kada bi im nicali zubici i koji bi be nekada ugruzli ili moj momak sa kojim sam u vezi sedam godina,pa roditelji pogotovo mama koja obavezno uzima moje britvice kada ih se ja zasitim.Naravno ja napravim odmah skandal ali ona kaze "Ti si moje dijet,meni se nista ne gadi od tebe.Vjerovatno oko mene hoda sada kordon zarazenih ljudi i familije!!!!I to sam za sve ja kriva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 9:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
I jos jedno pitanje za dr.Ivicu.Da li je moguce imati ovako bajne nalaze godinama a da bude jetra jako ostecena.Ja svaki put na anlizi krvi dobijem ovakve rezultate ALT nikad veci od 15 a tako i AST???Bilirubin nikada nije bio povecan vec sredna vrijednost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 10:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Zasto sebe toliko mucite?
Pa vi ste godinama optereceni svakodnevnim samoposmatranjem a sve to mozete razresiti savetom koji ste vec dobili od Dr Ivice!

Uradite te testove i konacno se opustite!

Inace, u akutnoj fazi hepatitisa transaminaze su vrlo povecane. Kod kasnijih tj hronicnih stanja su obicno nesto iznad granice, tj 'talasajuce' (bas kao sto je moja mama godinama imala umereno povecane transaminaze i ne znajuci da ima hepatitis C kao ni cirozu i..... nikad joj transaminaze nisu bile OK, ali uvek ili na samoj granici ili nesto malo iznad.

Tako da vi verovatno nemate nikakav hepatitis, ali uradite te testove i bicete sasvim opusteni.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 11:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
A da Vi posetite lepo psihijatra? Cini se da je problem vec zasao u njegovo polje ekspertize i delovanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 6:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Draga moja,
I sama sam prosla nedavno kroz pakao jer nisam znala jesam li ili nisam zarazena hepatitisom C i verujem da vam nije lako. Medjutim, moji rezultati nisu bili idealni kao vasi, bili su na granici izmedju pozitivnog i negativnog i mogu reci da sam zaista tesko podnela tih 6 meseci dok nisu zavrsena sva ispitivanja i hvala Bogu ustanovljeno da sam negativna ! :D
Medjutim, ovo sto vi sebi radite prelazi granice normalne zabrinutosti i pocinje stvarno da lici na hipohondriju (ne bih da koristim prejake reci, ali sama cinjenica da to vec toliko dugo traje je alarmantna !). Predlazem da posto ste vec sebe toliko opteretili (sigurna sam bezrazlozno), lepo odradite sve analize i kada se pokaze da niste bolesni ni od cega prestanete potpuno da pomisljate vise na to i da dalje tragate !
Cuvajte se, poznajem ljude koji su na taj nacin postali stvarno bolesnici. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imam ili nemam ????
PostPoslato: Pon Jun 30, 2008 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
waltera je napisao:
E ovako.Ja radila nekada u bolnici kao pripravnik i puno se zezala tj. nisam marila puno a nisam ni ucila.Nakon nekoliko godina sjednem za kompjuter i naletim na sve one silne bolesti koje se mogu dobiti putem krvi.Sledila sam se a i pocele su da dolaze slike kada sam se znala ubosti slucajno na neki instrument ili iglu.A da ne pominjem brdo zanoktica koje sam imala na rukama jer sam ih grizla.Elem pocnem ja da se pipam po desnoj strani i **** pocne da boli.Svako jutro ja pipam dok nesto ne napipam ili neisprovociram da zaboli.Kod doktora on se samo smije kaze transaminaze su ti kao kod djeteta a i ultrazvuk odlican.Kaze da dolazim svakih pola godine da vadim te transaminaze jer kako kaze pokazace ako ima sta.Evo proslo je cetiri i po godine mene svaki dan boli ako ne boli ja pipam pa me zaboli i tako svaki dan.Kad na internetu procitam simptome silnih hepatitisa imam osjecaj da ih sve imam.Sve simptome.....doduse sjecam se jednom potpuno bijele stolice koju sam imala pola dana kada sam doruckovala jogurt samo ali sam se nesto nanervirala a kada se to desi odmah moram na wc.Eto neki dan sam citala simptome ciroze i ma naravno ja ih sve imam i trk kod doktora nalazi i ultrazvuk ALT 13 AST 17 bilirubin isto normalan ultrazvuk ok,ali mene boli sa desne strane nekada ispod rebarnog luka nekada pecka nekada sijeva iza ledja i najvise u sredini stomaka.Doktor napisao jos i hipohondrija.Jel moguce da se umisle toliki simptomi????

Nije da nisi hipohondar, ali ja sam bila zdrava, humana i otisla da dam krv, jer je to humano, a i da mi se proveri krv, da mi se potvrdi da sam zdrava, jer sam cula da su neki na taj nacin otkrili sve i svasta.
Stigne mi za par meseci da sam HBV+. I ja i porodica ocajni. U pitanju je hronicna varijanta, bez simptoma bolesti.
A ti, ili proveri to, ili se skini sa foruma i ne opterecuj se jer ces nacisto posasaviti.
I ja sam hipohondar bila za sve i svasta. Svaka bradavica me ispameti i masa raznih oboljenja kojke sam umisljala. Plus sto patim od pedanterije i sto sam perfekcionista.
E pa ista ja kad sam saznala sta imam, prestala sam da umisljam da imam ono sto nemam, nego sam se bacila na borbu sa onim sto je otkriveno.
A ti razmisli u kom pravcu da delujes.
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:35 pm
Postovi: 133
a sta pipash dok te ne zaboli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 2:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
waltera je napisao:
Da li je moguce imati ovako bajne nalaze godinama a da bude jetra jako ostecena.Ja svaki put na anlizi krvi dobijem ovakve rezultate ALT nikad veci od 15 a tako i AST???Bilirubin nikada nije bio povecan vec sredna vrijednost.


Moguće je. Čak i da su niže vrednosti transaminaza a da virus postoji.

Testiraj se i razreši dilemu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 8:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Jao Majo :D Ja stvarno jesam hipohondar ali i tebi se izgleda citav svijet vrti oko hepatitisa :o
Ja znam isto dosta ljudi koji su bolesni od hepatitisa pa mi kazu budalo jedna niko nema tako niske transaminaze ko ga ima(hepatitis) ......ja vjerujem da postoji kada je virus jos NEAKTIVAN znaci nije jos u punom svom djelovanju tako da se nadam da je jetra u redu do sada.
A to da neko ima cirozu sa niskim transaminazama ,to se moze desiti samo u sapunici nekoj kojoj treba zaplet :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 333 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: