Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 10:51 pm
Postovi: 10
Radio sam ga u klinickom centru u Podgorici,s obzirom da sam trenutno na privremenom radu u Budvi i nisam platio nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 12:45 pm
Postovi: 3
Drugari pozdrav. Meni je hbv utvrdjen krajem maja, mada me je strah da ga nosim mnogo duze...
Rezultati koji nisu u granicama su:

ALT 68 (granice: <41)
AST 33 (granice: <37)

S-Ukupni proteini 81 (granice: 62-81)
Trombociti 125 (granice: 158-424)
Protrombinsko vreme 86.1%

Na ultrazvuku jetra mi je bila blago uvecana, homogena, bez fokalnih promena.

Sve ostalo je u granicama normale.

Iskreno da vam kazem, meni se zivot obrnuo naglavacke posle dijagnoze, tim pre sto mi deluje da moji rezultati nisu bas najbolji i da verovatno nisam 'zdrav nosilac'. Doktorka na infektivnoj je preporucila biosiju i terapiju bez dodatnih analiza(HbeAg,...), mada mi je tek na kraju razgovora dala da ih vadim.

Sobzirom da sam u ranim dvadesetim, ovo me je jako omelo i sto se tice fakulteta i zivota uopste. Dosta sam citao pre ovog mog prvog posta i znam da se sa ovim moze ziveti normalno, ali me moji inicijalni rezultati jako brinu i plase.

Voleo bih ako bi mogli da prokomentarisete moje rezultate. Takodje me interesuje da li je iko imao uvecanu jetru na UZ-u. Pretrazivao sam ceo forum i video sam da je samo jedan clan sa Hepatitisom C imao uvecanu jetru bez znakova ostecenja nakon biopsije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 14, 2009 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Pozdrav svima!
Milice - termin mi je pocetkom maja i nadam se da ce sve biti ok! Ja se odlicno osecam i uzivam u trudnoci! Naravno da imam mali strah da se beba ne zarazi u toku trudnoce (sto je jako retko - ali imajuci u vidu kakav sam baksuz vise nista ne iskljucujem), ali se trudim da ne mislim na to. Prosle nedelje sam ponovo radila PCR (kod mene je to na svakih 6 meseci jer mi je prosli put bio na granicnim vrednostima) i za 2 nedelje cu imati rezultate.
Ako nekog zanima, pitala sam svoju doktorku da li mi hronicni nosioci hep b spadamo u grupu hronicnih bolesnika koji su dosta ugrozeni od ovog novog, svinjskog gripa i rekla mi je da nismo i da vakcinacija nije neophodna. Verujem da svako od vas ima svoje misljenje o ovoj temi - ja vam samo prenosim sta mi je receno!
Bato - verujem da si do sada vec dobio odgovor svog lekara. Moje misljenje je da bi trebalo uraditi biopsiju obavezno i PCR i na osnovu toga ce sa sigurnoscu moci da ti kazu koliko je aktivan tvoj virus i da li da eventualno krenes da se lecis. Aktivnost sigurno postoji s obzirom na transaminaze i uvecanost jetre, ali u kojoj meri tesko je reci samo na osnovu toga! Kad budes imao novosti javi nam i ne sekiraj se previse, sve ce doci na svoje mesto!
Cekamo i od rabina da nam javi rezultate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 12:45 pm
Postovi: 3
Draganagr, pre svega hvala na odgovoru... Drago mi je da je kod tebe sve ok i da si pozitivna... To mnogo znaci.

Kod mene je situacija jos uvek ne utvrdjena. Naime, u vreme kada sam poslao prethodni post, isao sam na kontrolu. Od dijagnoze(maj 2009) pa do kontrole sam malo popravio ishranu, pio surutku i popio pola bocice liv52 vitamina. Takodje sam smanjio kilazu, mada verujem vise od nerviranja nego od ishrane. Na kontroli sredinom oktorbra, rezultati su bili sledeci:

ALT 36(granice: <41)
AST 24(granice: <37)

Trombociti 125 (granice: 158-424)
Povecana alkalna fosfataza.

HbeAg negativan, anti Hbe pozitivan.

Doktorka je rekla da je virus neaktivan i da za sada ne treba biopsija...

Medjutim.... Kako sam dosta procitao o nasem problemu saznao sam da HbeAg negativan nalaz ne mora da znaci da je virus neaktivan. Plasi me da je liv52 doprineo smanjenju transaminaza i da mozda pruza 'laznu sliku' o stanju moje jetre. U prilog mojim strahovima idu i smanjeni trombociti i blago povisena alkalna fosfataza.

Sa druge strane, doktorka je rekla da trombociti nisu smanjeni zbog ostecenja jetre i da mi je jetra mozda prirodno veceg promera... Iskreno, mislim da sam zapao kod jako loseg dijagnosticara... Jedna od stvari koja me plasi je precore mutacija hbv virusa koja je jako zastupljena kod genotipa D, a taj genotip je dominantan na podruciju Srbije(85%).

Dakle, za sada, nema biopsije ni PCR-a vec cekam kraj februara za novu kontrolu.

Pitanja:

Da li je neko od vas koristio liv52 i kako deluje? Da li je moguce da mi je liv smanjio transaminaze posle sedam dana uzimanja?

Kako i gde se radi PCR analiza? Da li se nesto placa? Jel to neinvazivna metoda(bes busenja, seckanja i sl.)?

Da li je neko radio test na mutacije virusa tj. da li je nekom utvrdjen HbeAg negativan hronican hbv i kako ga leci kod nas?

--

Na kraju, jos jednom zelim da ti se zahvalim draganagr na odgovoru. Meni dosta tesko pada sve ovo i znace mi reci podrske. Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
Bato, drago mi je da su ti rezultati bolji (pre svega transaminaze).
Verujem da tvoja doktorka zna svoj posao, ali ja bih probala jos negde drugde. Na osnovu rezultata koje si nam naveo (transaminaze, trombociti, alkalna fosfataza, HbeAg negativan, anti Hbe pozitivan i jedan ultrazvuk) ne znam kako iko moze zakljuciti da li je virus aktivan ili ne. Povlacim sve ovo naravno ukoliko si radio jos analiza na osnovu kojih je eventualno tvoja doktorka dosla do zakljucka da ti je virus neaktivan. Meni su transaminaze normalne od pocetka saznanja da nosim hepatitis (nekih godinu i po dana), i takodje je HbeAg negativan a anti Hbe pozitivan - dijagnoza mi je niska aktivnost virusa bez terapije za sada, ali sve su to zakljucili na osnovu transaminaza + PCR + biopsija. Videces na forumu da vecina lekara koji nas lece imaju neke svoje "kriterijume", na pr. mnogi su krenuli sa terapijom bez uradjenog PCR-a ili biopsije, ali su po pravilu imali visoke transaminaze sto ej nekima dovoljan pokazatelj da je terapija neophodna.

Da ti odgovroim na pitanja..
1) Liv52 licno nisam koristila niti koristim bilo sta od vitamina, alternativne medicine i sl. Meni je receno da nista od toga ne suzbija hepatitis i da je dovoljna zdrava ishrana i to samo u cilju odrzavanja organizma u zdravom stanju. Za Liv52 konkretno sam procitala dosta losih kritika na internetu ali koliko je sta tacno od toga - ne bih znala da ti kazem. "Izgooglaj" malo i sam pa ces videti.

2) PCR je test za utvrdjivanje replikacije virusa. Uzmu ti krv iz vene i to je to! :))) Ja ga ne radim u Srbiji, ali koliko vidim rade ga u Vinci i jos na par mesta u Bg-u. Placa se ali ne znam koliko i da li ga placaju i oni sa zdravstvenim osiguranjem.

3) Taj test na mutaciju nisam radila i niko mi ga nije pominjao. I ja sam se svojevremeno bavila tom temom ali mi niko nije dao konkretan odgovor. Jednom prilikom mi je doktorka rekla da tome ne pridajem znacaj vec cemo redovno pratiti transaminaze i PCR i bar jedna biopsija.

Na kraju, ne moras da se zahvaljujes ni na cemu, svi smo ovde da bi smo pomogli jedni drugima i podelili lepe i ruzne stvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 04, 2009 12:45 pm
Postovi: 3
Malo sam i ja u afektu napisao da je doktorka losa... Mislim, ja nisam doktor tako da ne mogu da sudim o njoj, ali se i ja pitam kako je zakljucila da je virus neaktivan tj. da ima nisku replikaciju. Bar je mogla da me posalje na PCR. To je bar 'bezbolna' analiza koja bi mnogo rekla(da ne kazem sve). Tako da mi nije bas jasno zasto sad cekam do februara, ali ok.

Ja sam shvatio da je ona, videvsi normalne transaminaze i HbeAg negativan nalaz, zakljucila da spadam u grupu neaktivnih nosilaca, za sad. Naravno, ovi parametri koje sam naveo je ono sto je van granica... Radio sam jos dosta onih standardnih testova, tipa protrombinsko vreme, imunoglobulin (g,a,m), albumin, ukupni protein, gama-gt, gvozdje itd. itd... I to je sve ok, u granicama.

Jedino je utvrdjena trombocitopenija od pocetka analiza. Medjutim video sam da cak i neki neaktivni nosioci imaju smanjene trombocite usled prisustva virusa(to je sa pozitivne strane). Sa druge strane trombocitopenija se javlja kod ljudi sa ostecenjima jetre(to je sa negativne strane). Takodje, alkalna fosfataza kao indikator ostecenja jetre je uglavnom pracena povecanjem gama-gt enzima. Ma mislim, hiljadu kombinacija i opcija, kao sto su mnogi napisali vec, sve je individualno. Verujem da ce mene, kao i mnoge vas ovde, u jednom trenutku popustiti ta manija google-ovanja, kopanja, citanja... Iskreno i sad mi je muka kad vidim ove infektologe na tv-u.... A sad ih je ko za inat milion :)

Ono sto me mozda i najvise brine je blago uvecanje jetre na ultrazvuku u oktobru. Posto nikada ranije nisam radio ultrazvuk, ne znam kakva je ona bila ranije npr. u maju kada mi je hvb utvrdjen. Ja sam vodio sportski nacin zivota i ranije, ali sam se bavio dizanjem tegova i kilaza mi je bila oko 95kg-100kg na 185cm visine. Verovali ili ne od maja, do oktobra ja sam oslabio 10kg.
Dosta sam redukovao ishranu, jedem manje mesa, vise voca itd. itd, pa mi je neka uteha da mi je mozda jetra malo trpela u tom periodu pre nego sto je utvrdjen hbv. A bojim se da hbv nosim nekoliko godina.

Otkud znam. I ja sam vise postao umoran od svega. Prosto pozelim da se vratim knjizi i da zavrsim taj faks. A razlog sto sam ti se zahvalio draganagr je sto mi je post camio mesec dana pa sam se obradovao kada sam video da je neko odgovorio, a i zaista mi znaci da prodiskutujem sa nekim o ovome. Drago mi je da je kod tebe virus ok, i tu nece biti nikakvih problema. Iskreno, ne znam sta drugo da radim pa cu verovatno sacekati februar i verujem konacno znati na cemu sam. Valjda ce sve biti ok, nemam pojma...

Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 12:31 am
Postovi: 155
Dragi moji evo i mene posle duzeg vremena...
Evo ovako, terapija Zeffixom jos uvek traje, produzena mi je na period od 6 meseci, nakon godinu dana uzimanja.
Radila sam PCR i moji rezultati su sledeci:180 kopija po ml...
Doktor kaze da je to sjajno.
Volela bih da cujem i vasa misljenja.
Kako ste svi ???
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Dec 31, 2009 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
drM je napisao:
Bitno je da li je u pitanju akutni ili hronični hepatitis.
Akutni hepatitis B bude i prodje i ne dovede do hroničnog oštećenja jetre, može biti i klinički neispoljen, a hronični hepatitis je prolongiran i kod njega postoji oštećenje jetre (transaminaze visoke ALT AST itd).
Akutni traje do 6 meseci razvije se imunitet, hronični traje duže od 6 meseci i postoji oštećenje jetre.
Ako imate prepišite nalaz vašeg dečka da bi doktori na forumu mogli bilo šta blize da vam kažu. HBsAg? Anti HBs antitela? itd...



Odlični rezultati su se pokazali sa tajnim MMS mineralom, o kome se puno ne prica, pogledajte na
www.mms-mineral.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jan 10, 2010 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:26 am
Postovi: 1
Meni je prosle godine u feb.otkriven akutni hepatitis B.Par dana pre te dijagnoze sam imao užasnu malaksalost,mucninu,gađenje na hranu,žutilo kože i beonjaca i ono sto je najizraženije tamnu mokraću i svetlu stolicu. Ležao sam pet meseci na infektivnom odelenju na VMA,svakodnevno primao infuzije i pio lekove za regeneraciju jetre. Izbacio sam virus iz organizma i stekao imunitet,ali sam naučio neke veoma važne stvari ,a to cu podeliti i sa vama.
Posto na VMA,infektivnom odelenju,su najbolji stručnjaci za hepatitis ( A,B i C. Mada sam saznao da pored hep.E koji je sličan hep.A,postoje i noviji oblici koji su opasniji od npr. hepatitisa C),rekli su mi da sam imao sreću jer sam imao simptome,uglavnom osoba nema nikakvih vidljivih reakcija organizma na ovu podmuklu bolest.Zato je opasan hepatitis,jer ako pređe u hronično stanje,kad tad izaziva cirozu i rak jetre.
Doktorka koja me je lečila mi je saopštila da samo u Beogradu hepatitisom B ili C zaražena TREĆINA ljudi,a da toga i nije svesno. I na taj način veoma lako mogu se zaraziti i njihovi ukućani ili osobe sa kojima su u bliskom kontaktu.Zato je od lekara traženo da se cela moja porodica (nisam oženjen) testiraju na hep.Naročito hep.B se veoma lako prenosi,može i pljuvačkom za razliku od C koji nije toliko zarazan ali je i opasniji . Znači ovo su neke informacije koji su mi lično doktori rekli,pa sam zato morao da koristim odvojen WC i kupatilo,neko vreme kada sam posle lečenja boravio kod kuće.SVAKE GODINE NA VMA SE OTKIJU DESETINE,UGLAVNOM MLADIH OSAOBA KOJE SU ZARAŽENE SA HEP.B ILI C,a kod polovine od njih virus je prešao u hronično stanje.Ne možete da verujete koliko ljudi se lecilo od ovog virusa kada sam ja dosao na VMA.
Takođe surutka je čista glupost,rečeno mi je da ni u ludili ne pijem tu tečnost.Već se lečenje sastoji isključivo u dijeti tipa: bez przene hrane ili korišćenja ulja i masti,sve mora biti kuvano ili jesti u sirovom stanju,izbegavati gazirano,sve sto sadrži koncetrate ili druge dodatke za hranu(ovo se odnosi i na hleb),izuzetno je zdrava PEČENA JABUKA (nju jesti svaki dan),takođe je dobar i SOK OD CVEKLE,naročito ujutru uz doručak,treba piti puno vode ,čajeva npr.kamilica,nana i jesti supe ali bistre bez dodatka testenina.
Dakle,poenta svega ovoga sto sam napisao je da ako primetite da imate tamnu mokraću OBAVEZNO iskontrolišete ALT,AST,bilirubine,jer je to siguran pokazatelj da li ste zaraženi nekim od virusa,uključujući i HIV.
Ja sam imao sreće jer sam imao i simptome,a mnogi ih nemaju.Tako da obavezno jednom godišnje se testirate na sve viruse,dok ne bude kasno i opasno za vas život.
Ovo sam napisao jer mnogi olako prihvataju neke stvari (tamna mokraca ne mora da bude uzrokovana nekim opasnim virusom,ali i može,šanse su 50:50),nemojte se kockati sa vašim zdravljem,jer ove stvari ako se otkriju na vreme mogu da se izleče a potom steknete imunitet,tako da se ne možete opet zaraziti (osim C jer on ima vise tipova i podvrsta).
Srećno svima!!!!!!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jun 21, 2010 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
Meni je takodje u septembru bio dijagnosticiran akutni hep b...Imala sam sve simptome malaksalost,mucninu,gađenje na hranu,tamnu mokraću i svetlu stolicu...Ja sam taj vrag zaradila kod stomatologa, 9 juna...Lezala sam na infektivnoj kliniku u Skopje (posto sam iz Makedonije), mesec dana i maksimalno sam se pridrzavala dijete (znaci, nista przeno, nikakve zacine, nikakve konzervanse, vestacke boje i sl...samo kuhano - pirinac, kompir, salate, pilece meso i sl, surutka nisam pila, ali sam jela mladi kravlji sir) a i na klinici, pa i kuci jos 2 meseci (mozda i vise) nisam imala nikakve fizicke aktivnosti, lezala sam 90% u toku dana...tako da sam vec kraja novembra bila negativna na hbsag, a u januar sam stvorila i anti tela...tako da sam izbacila virus iz organizma i stekla imunitet za relativno krace vreme :D
Rekli su mi da netrebam da drzim dijetu vise, ali ja je jos uvek drzim, jer mi se krvna slika poboljisala od kad sam bila na dijeti...Dijeta je zapravo zdrava i tako bi se svi trebali hraniti...
Moje je iskustvo hepatitom, zavrsilo najbolje sto je moglo i verujem da je tako jer sam se strogo pridrzavala dijeti i mirovala...
Kao sto je i roishin rekao, mnogi nemaju simptome..a ja bi dodala da cak i oni koji imaju simptome, posto su simptome iste kao i obicni stomacni virus (osim zutilo koze i beonjaca - koji nemora da se pojavi) ne predaju znacaj, a simptome se pojave i prodju za nedelju dve...budite oprezni..
Nadam se da ce se svi rese ovog virusa...
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 9:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
@DRAGANA GR
@MILICA

Ja sam u devetom mesecu trudnoce i od razl lekara dobijam razl odgovore u vezi sa tim smem li da dojim zbog hepB.

Oko jednog se slazu. Beba prima imunoglobulin hepB i vakcinu.
Kakva suvasa iskustva???
MOLIM VAs odgovorite sto pre.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
patricia je napisao:
eustar je napisao:
Hteo bih znati jedno,a to je! DALI SMEM DA KORISTIM JABUKOVO SIRCE,posto sam htonicni HBV,ustvari,koristim ga vec oko cetiri dana tako sto kad ustanem iz kreveta popijem dva deci vode sa jednom kasikom sirceta,a koristm ga jer cuo sam da je uopste dobar po pitanju zdravlja! posto svaki dan lek pijem pod imenom SEBIVO 600mg za smirivanje virusa,sad me zanima,smem li sirce koristiti kao hronicni bolesnik kojem je jetra do pre koristenja leka,ostecena 60%! pitam jer poceo sam da sumljam dal je to dobro koristiti,molim nekog malo strucnijeg da mi odgovori,unapred zahvaljujem! :o

Ja sam cula za mogucnost izlecenja hronicnoh hepatitisa B pomocu homeopatije. U svakom slucaju bih se pre odlucila za to nego za bilo kakve lekove.
A imam jedno pitanje. Moram da nadjem hiperimuni B imunoglobulin (HBIG) koga nema u nasoj zemlji. Vrlo je bitno da se u frizideru transportuje tako da bi mi neki pouzdani ljudi morali doneti iz inostranstva. Da li ga je neko narucivao,nabavljao na neki nacin i koliko kosta?Dete bi trebalo da ga primi na rodjenju zajedno sa vakcinom.


@PATRICIA
KAkvo je tvoje iskustvo sa porodjajem, imunoglobulinom, vkcinama, dojenjem i sl. Sta je sa bebicom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 9:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:28 pm
Postovi: 125
mustbetough: to su divne vesti!!!!!
Ja sam se porodila u aprilu, vakcinisali smo se u prvih 18 sati, pa jos jednom nakon mesec dana pa nas ceka jos jedna vakcina (ovo su samo one za hep b). Sto se tice dojenja- SLOBODNO! meni su svi lekari rekli da mogu slobodno da dojim, da je to inace jako redak nacin prenosenja - pa uzmi u obzir i to da je beba vakcinisana i time bila zasticena od mnogo gore situacije - svaki porodjaj je pracen krvarenjem... sve u svemu - dojenje je nesto najbolje sto mozes da uradis za svoje dete, imajuci u vidu koliko je zdravo i za njega a i za tebe! Ja sam se malo bojala sta i kako ako mi prokrvare bradavice, mada, srecom nisu! Ako naucis par osnovnih stvari o dojenju - nece ti se do desiti. Pa i ako prokrvare - stavices onu silikonsku dok ne zaraste ranica i to je to!
Toliko od mene, sta god te zanima slobodno me pitaj ovde ili preko privatnih poruka. Zelim ti lep i lak porodjaj i da uzivas maximalno u trenucima koji ti predstoje jer su zaista najlepsi trenuci u zivotu!! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 04, 2010 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 19, 2010 12:34 pm
Postovi: 3
zdravo svima vama
dali neko moze da mi pojasni ovaj nalaz..
(>1,0x109 kopieën/ml of >2,0 x108IE/ml)
inace rijec je o hepatitisu i broju kopija.. koliko je to zapravo kopija ili kako vec ide..

MOLIM VAS!!!!
HITNO JE!!!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 19, 2008 11:05 pm
Postovi: 118
Hvala Draganagr.
Porodila sam se, primila je vakcinice, sad dojimo, ucimo se :wink: .
Dr rekla da mogu da dojim. Pitala sam mogu li, kratko je odgovorila: Mozete.
NAdam se da ce sve biti dobro.
Kako je tvoja bebica :) ?

Hvala jos jednom.
Pozdrav.
P.S. Jesu li ti rekli lekari da pazis bradavice, posto ja vec imam probl sa njima :( ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 202 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: