Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol jedne tacke na grudnom kosu
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 7:30 pm
Postovi: 31
Lokacija: beograd
molim za pomoc,imam zatezanje vrata,tj.vratnih zila,osecaj da je vrat naduven,knedla u grlu,isla sam kod orl kaze sve je u redu.sad idem kod endokrinologa da vidim i to,ali ono sto me najvise muci je to sto kasljem od marta meseca sa pauzama od dva meseca.Na infektivnoj su mi ustanovili mycoplazmu pneumonie i od toga me lece,ali mene boli jedna tacka na grudnom kosu i ispod kljucne tacke misici desne strane,bar su mi rekli da je to.Pre neki dan prilikom kasljanja me zabolela ta tacka na grudnom kosu i ne prestaje kao da ne mogu ni da disem normalno,rtg pluca mi je radjen pre tri meseca i bio je u redu,brinem se da nije nesto strasno,procitala sam na nekom forumu o zeni koja je kasljucala i na snimku je imala zamagljeno plucno krilo posle par meseci je umrla ni temperaturu nije imala,i ja kasljucam i nemam temperaturu,da li smem da uradim ponovo rtg ili da uradim magnetnu sta da radim.Plasim se,da li je moguce da za tri meseca od snimka se nesto desilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 10:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
simptomi odgovaraju naprezanju misisca izazvanim kasljem, nije u pitanju srcano oboljenje (iako je bol iz blizine grudne kosti).
ne b bilo lose ponoviti snimak pluca, i pokazati ga pulmologu.
na infektivnoj klinici bi mogao da se da sputum na analizu, ponovo. kada dajete sputum koncentrisite se da izbacite slajm iz dusnika pravo naolje u posudu bez kontakta sa pljuvackom da ne dodje do kontaminacije bakterijama iz usne duplje! ako vam ovo nije jasno neka vam uzivo objasne i pokazu!
nakon kontkta sa infektivnim agensom, kod odredjenog broja pacijenata razvija se alergijska reakcija na antigene mikroorganizma, sto se manifestuje i kasljem izmedju ostalog, ako su prethodno navedeni nalazi ok, predlozite izabranom dr dijagnostiku alergije.
takodje, sada u "sezoni" polena ambrozije moguce je da kasljete zbog alergije na ovu ili neku drugu korov.

sve u svemu, bilo bi dobro da pored infektologa ukljucite i pulmologa u lecenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Nemojte obracati paznju na to sto se culi za tu zenu,ne mora da znaci da ce to i vama da se desi,to sigurno nije isto.Sve bolesti su razlicite,kod svakog se svaka bolest drugacije ispoljava,tako da nemojte puno brinuti,dok ne uradite sve potrebne analize.


Srdacan pozdrav! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 254 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: