Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 8:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa Remi, ja sam prvo dete dobila u 37 i nije bilo kasno, niti mislim da ce biti kasno ako drugo stigne posle 40. Meni zbog bolesti i ostalih okolnosti je dete doslo u najbolje vreme. Ranije jednostavno ne bi klapalo i ja sam se trudila da do toga ne dodje, jer mislim da za abortus nikad ne bih bila spremna.
Uostalom fizicki (ako zanemarim bolest) se ne osecam sa 37, tj. sad sa 40 matorom niti nista gore nego pre 10 godina.
Inace ovo sto kazes treba mnogo stvari da se poklopi pa da se napravi beba hm....ne znam sta da kazem.
Mi smo ceru napravili iz jednog jedinog pokusaja, a svi su mi pricali godine, pa moja bolest, pa ko zna koliko cu se leciti..... Drugo sto je proslog meseca otislo samo je bio cist slucaj (a ne spadam u zene koje ne znaju kako se prave bebe). Hormonsku kontracepciju ne mogu da koristim zbog bolesti, vec koristim spravicu koja na osnovu urina pokazuje kada su plodni a kad ne plodni dani. I 8-mog dana ciklusa pokazala spravica neplodan dan, a 10 dana bez upozorenja ovulaciju. I kolika je slucajnost da se ovako ostane trudan? Pa ja ostadoh....sva sreca beba je osetila da nije dobro vreme pa je otisla sama. Iako sam razmisljala o abortusu znam da bih bebu zadrzala
Sad jednostavno pazim vise i mislim da do takve situacije nece doci dok ne budem planirala drugo dete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Danas je sve vise roditelja koji ne mogu da se odluce za drugo dete iz vise razloga, nedostatak novca, nedostatatak vremena, svi jure da zarade,poslodavci nisu bas odusevljeni kad saznaju da im je radnica trudna, daj Boze samo da ne dobije otkaz.Ako ne dobije otkaz, onda daleko bilo da moras na bolovanje, preti ti otkaz....Ako si ne zaposlena, obavezno na razgovoru uzimaju u obzir to sto imas vec jedno dete, joj pa rodices drugo, a to njima ne ide prilog, a i to jedno kad se razboli, moras na bolovanje...Pa, posle kazu radjaj...

tako da, ne osudujem one koji se ne odlucuju na drugo dete, jednostavno tako je vreme doslo....

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 3:15 am
Postovi: 12
Djidji, iskreno mislim da si donela ispravnu odluku i drago mi je zbog tebe. Koliko god da ti bude tesko u narednom periodu i sta god ti se bude desavalo u zivotu, lepo ili ruzno, sigurno se nikada neces pokajati sto si tako odlucila. U suprotnom bi ti ostalo kajanje i griza savesti za ceo zivot.
Srecno i cuvaj ta dva mala blaga koja imas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Djidji, samo hrabro!
Bog cuva hrabre i jake!
Ne brini, ovo je odluka koja ce ti zivot uciniti srecnim, i jedina zbog koje nikad neces zaliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
dolce-vita je napisao:
Danas je sve vise roditelja koji ne mogu da se odluce za drugo dete iz vise razloga, nedostatak novca, nedostatatak vremena, svi jure da zarade,poslodavci nisu bas odusevljeni kad saznaju da im je radnica trudna, daj Boze samo da ne dobije otkaz.Ako ne dobije otkaz, onda daleko bilo da moras na bolovanje, preti ti otkaz....Ako si ne zaposlena, obavezno na razgovoru uzimaju u obzir to sto imas vec jedno dete, joj pa rodices drugo, a to njima ne ide prilog, a i to jedno kad se razboli, moras na bolovanje...Pa, posle kazu radjaj...

tako da, ne osudujem one koji se ne odlucuju na drugo dete, jednostavno tako je vreme doslo....



Dva deteta sam rodila iz radnog odnosa. Kod razlicitih poslodavaca. Ovo je predrasuda i notorna glupost. Drazava placa porodiljsko, tako da poslodavci vise vole zene sa porodicom. One su odgovornije, savesnije, organizovanije, vise se trude, i bore za svoje radno mesto. Bezveze je da neko ko nikad nije radio prica o poslu, poslodavcima... bla, bla. I glupo je da se teska odluka jedne zene kvari ovakvim nebulozama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
O, evo nam je Keti sa svojom staklenom kuglom u kojoj vidi sve :D :D :D :D
Pa, ja bas videla da ja nikada nisma radila, o Keti, Keti, opet vam je dosadno.....

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 12:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Djidji, naravno tebi je poznato sta mislim o tvojoj odluci :wink:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 10:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Djidji,DIVNO...Verujem da sve poteskoce koje ces imati MOZDA u braku....LAKSE ces nositi sa DVA andjela...Ti si najsrecnijia zena na svetu! Dobra odluka...inace moj tata je rodjen 08.08.....i sad je pokojni...nama se svi datumi u porodici poklapaju smrti i rodjenja....sve se desava sa razlogom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Hvala vam svima na podršci! smešno je,mnogo mi vaše reči ohrabrenja znače iako vas ne poznajem...
D.J. je napisao:
sve se desava sa razlogom

U to verujem i ja.. pošto imam trenutno vremena ispričaću vam moju priču...
Muža sam znala 6 meseci pre braka...slagali smo se, relativno, uglavnom u sexu :oops: , ali kada sam razmišljala o budućnosti, meni je smetalo što on finansijski mnooogo bolje stoji nego ja...to povlači mnoge razlike u pogledu na svet...meni pare nisu bitne... nikada ih nemaš toliko malo da ne bi moglo biti još manje, a nikada toliko puno da kažeš da ti više ne treba...uglavnom...počeli smo manje da se vidjamo, meni se ukazala prilika za posao u N.S što bi na neki način značilo i naš kraj... I tada se kao slučajno desila "nezgoda" prilikom sexa, na to nisam obraćala pažnju jer su mi doktori rekli da verovatno i ne mogu da zatrudnim (cista 4,9 i 3,8 koje sam baš u to vreme trebala da operišem a odložila sam to zbog posla, i neki sindrom zbog koga mi se ne izbacuje sva krv prilikom menstruacije već se taloži u materici...) ali desilo se čudo... Odlučila sam se da pokušamo zajednički život i naravno da rodim dete...
Ne slažemo se najbolje, posebno u poslednje vreme, jer mu stalno prebacujem o njegovoj nezainteresovanosti i neangažovanosti oko deteta... I eto, u poslednjih 6 meseci imali smo jednom sex, opet "nezgoda", 8 dan ciklusa valjda neće biti ništa...ali eto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Djidji,

Mozda ce to vremenom doci na svoje mesto.Znam neke slucajeve da mladji uskarci zeljni jos uvek provoda manje provode dane sa decom i zenom u pocetku braka , a vise sa drustvom, medjutim, kad malo "porastu", sve dodje na svoje mesto.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Sudbina? Možda...da se nije "desila" prva trudnoća ko zna gde bih bila... čekala bih pravog čoveka, pravo vreme za dete ili nešto već slično.. i ne verujem da bi ustala jedno jutro i rekla - e sad je vreme, ispunjeni su svi uslovi, sad hoću dete! Kao što reče Remi, nema pravih uslova i pravog vremena... znači, to se na neki način desi... meni se desilo evo i drugi put :D Sudbina? možda... imala sam mogućnost i da narednog dana uradim nešto da bih stvari izmenila, da popijem postinor...ali nisam...Sudbina? Možda...imala sam i juče mogućnost da odem... ali nisam...Da sam juče otišla i uradila to, kao što sam rekla, ne bih ikada više i pomislila na drugo dete... Eto, nisam planirala, mogu reći ni želela ni očekivala ni jedno dete, ali imaću ih dvoje :) Moja ćerka mi je ispunila život i srce... kad sam je rodila osetila sam kao da sam nju čekala da svemu u mom dotadašnjem životu da smisao... sada ću ih imati dva :D

Još jednom hvala vam svima na podršci !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
dolce-vita je napisao:
Mozda ce to vremenom doci na svoje mesto.Znam neke slucajeve da mladji uskarci zeljni jos uvek provoda manje provode dane sa decom i zenom u pocetku braka , a vise sa drustvom, medjutim, kad malo "porastu", sve dodje na svoje mesto.


Nažalost to nije taj slučaj...On je 12 god stariji od mene i prešao je 40-u...

Njegov je više problem što je navikao da živi sam, uz tetošenje i ugadjanje svojih roditelja... da li će vremenom se nešto promeniti ne znam i sumnjam ali se nadam...

remi je napisao:
Sa muškarcima je u suštini lako. Samo treba dobro glumeti i na kraju će i kuvati i prati i previjati i buditi se usred noći

Nažalost ja nisam tip koji ume da glumi i taktizira...čak su mi više puta u životu rekli da sam surovo iskrena i realna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Nažalost to nije taj slučaj...On je 12 god stariji od mene i prešao je 40-u...

A, razgovori?lepo oci u oci i razgovor da mora da se promeni i malo vise paznje obrati na dete? :o


Nasi dobri prijatelji su se dugo dvoumili da li da zadrze trece dete, tj.da li abortirati ili ne.Bio je rat, teski uslovi, izblegli.Imali su vec decaka i devojcicu, devojcica je tada bila stara 10 godina, decak 5.Medjutim, ipak su je zadrzali, danas je ta devojcica najmladja ostala sama majkom koja je obolela i bas joj je od pomoci i poslusna, muz te zene je umro, a stariji decak i devojcica su vec momak i devojka otisli svojim putem iz tog grada gde nema perspektive.Majku su morali ostaviti jer kao sto rekoh u tom gradu nema perspektive i morali su na studije, najmladja je ostala sa majkom, sada je sedmi razred osnovne skole, i majci ce biti na raspolaganju verovatno jos neko duze vreme.... :D

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 7:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
E Djidji, zivot ne ide onako kako ga mi planiramo nego nekim svojim tokom.
Sa mojim dragim sam se ja pre trudnoce slagala super. On je od pocetka bio ono sto sam ja cekala ceo zivot. Putovao je i tada ali manje. I onda kada sam ja bila treci mesec trudna njegova firma je prodala njegov deo drugoj firmi (koja se vise bavi poslom koji je njegova struka). I od tada se vidjamo povremeno jer mu je posao takav da stalno putuje. Nemogu da kazem da je los otac, jer kada je tu se igra sa cerkom hoce i da je presvuce i da joj procita pricu, samo njega kuci skoro i da NEMA. I eto razlika nam i nije neka iako nam je izbor muskarca da kazem na prvi pogled razlicit.
Ja sam nedoumicu oko drugog deteta imala zbog toga sto sam hronicno bolesna i sto imam vrlo zlu i podmuklu bolest koja zna danima da me izbaci iz koloseka, ali eto sad posle cele te situacije koja se odigrala proslog meseca, bas onako ceznjivo mislim o bebi. Znam na svom primeru koliko je tesko odgojiti dete sam, ali opet mislim da kad preguras prvih par godina ide lakse. A osmi dan ciklusa nam je izgleda i tebi i meni koban..... ja cu ga neko vreme zaobilaziti.....
U svakom slucaju mislim da ce ti i tvoje drugo dete doneti mnogo lepog u zivotu i da ce biti jos jedno sunce u tvom zivotu.
S moje strane mogu samo da ti pozelim lepu i laku trudnocu i ono sto je najbitnije na svetu: puno puno zdravlja za tebe i tu bebicu koju nosis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li ste se osećale usamljeno kad je došla beba?
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
djidji je napisao:
dolce-vita je napisao:
Mozda ce to vremenom doci na svoje mesto.Znam neke slucajeve da mladji uskarci zeljni jos uvek provoda manje provode dane sa decom i zenom u pocetku braka , a vise sa drustvom, medjutim, kad malo "porastu", sve dodje na svoje mesto.


Nažalost to nije taj slučaj...On je 12 god stariji od mene i prešao je 40-u...

Njegov je više problem što je navikao da živi sam, uz tetošenje i ugadjanje svojih roditelja... da li će vremenom se nešto promeniti ne znam i sumnjam ali se nadam...

remi je napisao:
Sa muškarcima je u suštini lako. Samo treba dobro glumeti i na kraju će i kuvati i prati i previjati i buditi se usred noći

Nažalost ja nisam tip koji ume da glumi i taktizira...čak su mi više puta u životu rekli da sam surovo iskrena i realna...


"Ti kada bi mogla da ćutiš, bila bi super", "Ma, pusti je, to je divlje", ... Takve sam ja "komplimente" direktno i indirektno dobijala.

Moje mišljenje i posredno (mahom) iskustvo, lakše je "oblikovati" mlađe muškarce (mislim po godinama). Muškarac (pa i žena) posle 30te godine je već oblikovan i teško da će biti u stanju da se promeni ma kakva se "katastrofa" desila. Nije nemoguće, ali... ma ko još živaca ima za to da milion puta svakoga dana ponavlja jedno te isto a pri tom se maksimalno truditi da se ne izazove "erupcija vulkana". Što bi rekli: Mlad konj se uči sedlu.

Djidji, obrati više pažnje na njegovu majku. Pa, ako uspeš da je pridobiješ velika je verovatnoća da će se setiti da dete, odnosno deca, nisu tu samo radi ukrasa, već i da ima i neke druge obaveze osim finansijskih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: