Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neredovne stolice
PostPoslato: Sub Nov 18, 2006 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Molim za savet!
Imam bebu od tri meseca. Od pocetka su joj stolice neredovne. Ali sada vec panicim jer nije skoro kakila, a ja ne znam koliko dana tacno. Stvar je u tome sto ne pratim vise takve stvari jer ipak je to drugo dete pa ne pratim vise na koliko sati jede, ima stolicu i sl. Pokusala sam toplomerom da joj izazovem stolicu, ali mi nije poslo za rukom. Dete je i jako nervozno zbog toga, slabo jede i lose spava jer je verovatno boli stomacic. Grceve nije imala, kao ni stariji sin, ali je on za razliku od nje imao redovnu stolicu. Mislim da je to nasledila od mene, ali ja moram to da ispravim. Molim vas pomozite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 5:47 am
Postovi: 32
Lokacija: KRALJEVO
Draga Alexandra, isti problem sam i ja imala sa mojom bebom, a imam ga i sada ponekad.Nikako nemoj da stavljas toplomer u guzu bebe da joj izazoves stolicu.To moze da je povredi.Nama je pedijatar rekao da ako beba doji ne treba praviti paniku, ali posto smo mi bili na adaptiraanom mleku krajnja granica bez stolice nam je bila 3 do 4 dana.Da bi se stolica izazvala bebi daj malo prokuvane zasladjane vode u koju mozes ubaciti kap ili dve limuna, mozes joj dati blagi caj od kamiliice ili u najboljem slucaju ima da se kupi caj caj protiv zatvora za bebe.Mislim da je je u pitanju "Milupa" caj.
Dosta pomaze i masiranje stomacica. Nadam se da sam bar malo pomogla. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 19, 2006 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Zagrejte pelene pa stavite na stomacic a ima i vrlo praktican termofor za bebe(300 dinara) u apoteci bas za tu namenu.Posle toga masaza stomacica kruzno i blago u pravcu kazaljke na satu i malo vezbica,savijanje nogu u kolenu i kukovima,pa malo odignete noge(uhvatite oko skocnih zglobova kao kad je brisete) i ponavljajte par puta.Cajeve,sirupe itd ako bas ne pomogne ovo.Mi smo kupili Nurse Harvey's jer su nam rekli da je za grceve i stolicu najbolji ali ga nismo(hvala Bogu) jos koristili.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: