Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
luka_0407 je napisao:
Bee,volela bih da nam malo vise napisete o tome,o toj organizaciji i posebno o tom istrazivanju,pretpostavljam da to negde postoji zapisano ako je obavljeno zvanicno ispitivanje.
Znate,na forumu ima puno onih koji se prave pametni i serviraju napamet informacije.Eto,za svaki slucaj,cime biste potkrepili tu vasu pricu?Koinkretno,da sve mlekare koriste mleko u p-rahu?
Ako ima neki sajt te organizacije,neki vas izvestaj(posto kazete da ste radili za njih) ili bilo sta sto bi bilo merodavno...


Nemojte me zasmejavati. Mislite da cemo to objaviti "obicnim smrtnicima"? Mogu vam dati adresu organizacije, ali prave podatke mozete da doznate samo kao insajder (kao na primer prevodilac ili vozac :). Nemojte se zaludjivati. Evo www.lux-development.lu

Opet moram da se zacudim koliko ste neinformisani. To da mlekare koriste mleko u prahu NIJE TAJNA! Pa videli ste tone i tone nedavno na televiziji. Sta mislite kako se koristi taj prasak? :)

I odmah da odgovorim na sledece pitanje. Naravno, koristi se i pravo mleko. Prvo se podcenjuje, fabrikuju se laboratorijske kontrole i laziraju podaci o bakterijama, onda se mleko unistava na ogromnim temperaturama, nesto se izvozi, nesto se mesa sa uvezenim mlekom u prahu, nesto se koristi takvo. Samo je sigurno da nikada necete dobiti zdrav krajnji proizvod. Sveze sirovo mleko je danas izgleda zabranjeno :) Ne isplati se tajfunima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Bee2 je napisao:
Sveze sirovo mleko je danas izgleda zabranjeno :) Ne isplati se tajfunima.



:D


blago vasim komsinicama! sa vama im je sigurno zabavno, dok ispijate kafu i pricate im teorije zavere... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
O Boze... ni jedan proizvod na trzistu nije "cist" i zdrav ... A toliko price o mleku, ne samo na ovom forumu nego na mnogim forumima, da je lose i to u tolikoj meri, prosto ne mogu da verujem?!?!? Majke su i onako zbunjene svim i svacim jos im (mi) ovo fali ... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
evo,vec ko zna koji put pocinjem da pisem poruku pa brisem pa opet pisem ali odjednom shvatih!Ono sto mislim ne moze se iskazati recima!samo smajliji to mogu:
:o :lol: :-? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
isidora je napisao:
:D
blago vasim komsinicama! sa vama im je sigurno zabavno, dok ispijate kafu i pricate im teorije zavere... :D


I one kazu... blago nama... a ja ne smem nista da kazem da se ne pogordim. Da me ne oduva neki fajfuncic.

Ja njima ne pricam o teorijama zavere, ja im zaveru pokazujem u praksi. Postoji i praksa te zavere!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sandla je napisao:
O Boze... ni jedan proizvod na trzistu nije "cist" i zdrav ... A toliko price o mleku, ne samo na ovom forumu nego na mnogim forumima, da je lose i to u tolikoj meri, prosto ne mogu da verujem?!?!? Majke su i onako zbunjene svim i svacim jos im (mi) ovo fali ... :oops:


Ne blini dlaga Sandla, sve ce to doci na svoje. Nicija nije gorela do zore, pa nece ni njihova! Nadam se i jedva cekam da se ova kriza rasplamsa pa da ljudi dojdu malo svojoj pameti. Kad budu ugasili TV, pa upalili mozak, smislice vec nesto pametno domisljati Srbi. Od stapa i kanapa.

Ne morate nista da verujete Sandla, uverite se. Vi takve paklene planove kakve oni kuju nikada ne biste mogli da smislite. Ali zato oni vladaju i imaju moc da uticu na JAVNO MNENJE, na sliku stvarnosti, na nasa uverenja... Oni kreiraju to sto mi zovemo "stvarnost" onako kako njima odgovara. To nije teorija, to oni rade u praksi. NJihove tragove mozete da nadjete svuda! Po plodovima cemo ih lako prepoznati. Jer ne pada sneg da pokrije breg... Joj sto volim narodnu mudrost.

Majke su zbunjene jer su progledale i videle da su u lancima i da svojim potomcima spremaju lance. Zato su zbunjene i ne znaju sta bi da rade.
Sloboda se na silu zadobija. Mora se malo pomuciti, mora se ponesto i zrtvovati. Mora se neprekidno vapiti za istinom. A onda resenja polako pocinju da se projavljuju u nasoj polutami. I sto vise budemo cenili istinu, resenja ce nam postajati sve jasnija i realnija. Trud, rad na prvom mestu.

Konkretno, mleko nije tesko napraviti. Treba vam koza. Ako nemate svoju kozu pronadjite nekoga ko ima koze i ko voli da cuva koze. To je nesto najlogicnije, najjednostavnije, nesto sto na TV-u ne mozemo da cujemo i naucimo. Uvek treba teziti jednostavnosti, skromnosti, umerenosti, prirodnim resenjima...
Fabrika i prodavnica su nametnuto "resenje", nelogicno "resenje", banalno "resenje", neprirodno "resenje", jednostrano "resenje", sumnjivo "resenje", nepouzdano "resenje"...
Srbija je uvek bila i ostace seljacka zemlja. Kad ne bude seljaka, kad se svi seljoberi presele u Beograd i Novi Sad, onda nece vise biti jednostavnih resenja, nece biti ni Srbije.

Trazite najbolje resenje i ne zadovoljavajte se kompromisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 7:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
luka_0407 je napisao:
evo,vec ko zna koji put pocinjem da pisem poruku pa brisem pa opet pisem ali odjednom shvatih!Ono sto mislim ne moze se iskazati recima!samo smajliji to mogu:
:o :lol: :-? :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o


To se kaze, ostao bez reci.... ali slika govori kao hiljadu reci, zar ne? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 8:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
:o :o :o :o :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :( :o :lol: :oops: :roll: :wink: :evil: :wink: :oops:
jooooojjjjjj ... ma nemam reci, u pravu ste ALI... ma nek su nam deca ziva i zdrava samo to mogu da kazem i da cemo se potruditi da budu takva !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 3:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sandla je napisao:
:o :o :o :o :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :( :o :lol: :oops: :roll: :wink: :evil: :wink: :oops:
jooooojjjjjj ... ma nemam reci, u pravu ste ALI... ma nek su nam deca ziva i zdrava samo to mogu da kazem i da cemo se potruditi da budu takva !!!!


E to se trazi sestro!!!

Ajd laku noc!

Jedna ovca, dve ovce, tri ovce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...i poneki coban...
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
:D :) :D :) :D :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ...i poneki coban...
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 11:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Kathy je napisao:
:D :) :D :) :D :) :D


Hop... Jedna koza, dve koze, tri koze...

Kad smo vec kod koza, zna li neko gde se sve u Srbiji proizvodi pravo, zdravo, ZIVO, sveze mleko od srecnih koza???

Ja trenutno znam samo za jedno mesto, ali sam 100% siguran da ih ima mnogo vise. Ne mogu sad da reklamiram ovo moje mesto jer nije bas komercijalizovano do kraja... ali cuce se jednog lepog dana.

Ako neko zna gde moze da se nadje zivo mleko od srecnih koza, neka se javi! Treba mi da preporucim nekim ljudima koji ne zive u mom kraju.

O svezem, zdravom mleku Srbi danas mogu samo da sanjaju, jer u prodavnicama im nude neke sumnjive tekucine u kartonu i plastici sa simpaticnim slicicama. Ali ko se ne trudi nece ni uspeti.

Jako bih voleo kad bi sve mlekare propale i kad bi mlekari svoje mleko umesto po ulicama PROSIPALI u moju kanticu za mleko.

(Samo da napomenem, ne treba mleko i mlecne proizvode koristiti u velikim kolicinama i preterivati. Dovoljne su male kolicine.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 9:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, ja bih onda volela g-dine bee da onda svi ljudi koji su zaposleni u mlekarama dodju kod vas da im vi hranite decu.Drugo, kada budete magistrirali bromatologiju onda cu vase misljenje mozda i uvazti.Pritom, naravno da je bolje kozje mleko od tetrapaka, ali pobogu,zar ljudi umiru od mleka u tetrapaku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re kravlje mleko
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dolce-vita je napisao:
A, ja bih onda volela g-dine bee da onda svi ljudi koji su zaposleni u mlekarama dodju kod vas da im vi hranite decu. Drugo, kada budete magistrirali bromatologiju onda cu vase misljenje mozda i uvazti. Pritom, naravno da je bolje kozje mleko od tetrapaka, ali pobogu, zar ljudi umiru od mleka u tetrapaku?


I ja bih voleo da mogu da na hranim svu tu komsijsku decu, ali NAZALOST, jedva imam dovoljno zdrave hrane za svoju decu. Svako nek se bori za sebe, pa ako se nadjemo na pola puta, mozemo i da se udruzimo.

Znaci, vi uvazavate samo misljenje magistara? Onda ja nema smisla da razgovaram sa vama posto imam doktorat. A "bromatologiju" ne planiram da upisem.

Da, ljudi masovno umiru od TETRAPAKA! To je jedna dugorocna bolest. Ta preradjena i izmucena i izubijana tekucina iz tetrapaka (da li je "mleko" ili "sok" u pitanju) polako, ali sigurno ubija ljude. I onda naucnici donesu zakljucak tipa "Mleko je stetno" ili "Sokovi su stetni"... To je obrnuta psihologija. Isti slucaj kao sa pusenjem. Cigare ubijaju, a nikada vise pusaca. Tako i sa tetrapakom.

Ali zato pravo domace mleko i sokovi, ne ubijaju. To vam garantujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne morate da mi garantujete, sve ja to znam.Pa, najnormalnija stvar da je prirodno bolje od vestackog.Pobogu!!!Ali, ne shvatate svrhu naseg spora sa vama.Ljutimo se zbog vaseg kategoricnog stava protiv vakcinisanja.Zasto?necemo vise ponavljati.U redu je da dajete prednost prirodnom zaboga.Ali vi idete u krajnost.


Cime vi perete ruke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
sve nedoumice u vezi ishrane zene u trudnoci, dojilje, kao i odojcadi cete otkloniti citajuci brosuru prof. dr drage plecas (redovni prof. higijene ishrane medicinskog fakulteta u beogradu) "ishrana u trudnoci i laktaciji", u izdanju beogradske kancelarije unicef-a.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: