Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Pet Avg 22, 2014 8:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Postovani,
Vec godinama vucem isti problem. Hronican sinusitis koji mi kasnije izaziva upalu grla i pluca ... Krajnike sam izvadila pre dve godine , jer su zbog cestih upala satrulili. Sada je put ka plucima otvoreniji i evo jos jedna upala pluca u roku od godinu dana.
Cesto koristim Olynt sprej, razne rastvore morske soli i opet isto. Nista ne pomaze... Cak sam provodila i po 3 meseca na moru ...opet ista prica. Moram naglasiti da sada ima i astmu...da li se to ikako moze izleciti ??? Glupi sinusi.....
Molim Vas da ako ima neko bilo kakav lek ili savet da mi posalje ovde.

Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Sub Avg 23, 2014 8:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Hronične infekcije se mogu izlečiti ali ne antibioticima. Potreban ti je dobar holistički terapeut koji će ti pomoći da povratiš zdravlje. Možeš i sama, ali potrebno je dosta znanja i volje jer će trajati duže nego kada ti neko stručan pomaže i jer su potrebne i ozbiljne promene u načinu života i ishrani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Ned Avg 31, 2014 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 31, 2014 10:54 pm
Postovi: 7
Nemoj da očajavaš :D Uradi skener sinusa i sa tim se pojavi kod orl specijaliste. Najbolja varijanta bi bila operacija. Olynt sprej ako se često koristi oštećuje sluznicu, bolje uzmi običan fiziološki rastvor i koristi ga svakodnevno.
Kod takvih horoničnih sinuzitisa besmisleno je piti antibiotike i uzimati raznorazne preparate. Posle operacije i kad opet dođe do upale sinusa, one su prilično slabije, brže i efikasnije se povuku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Meni iskljucivo daju 10 duplih penicilina...evo trenutno primam ...sutra je 11ti.
Svesna sam ja toga...ali ocigledno lekari kod kojih idem nisu. Ni ne pogledaju koliko su mi istih prepisali za godinu dana. Naravno ceka se da se sve to spusti na pluca i onda kazu , pa infekcija ili upala pluca...a ne resava se problem sinusa koji prouzrokuje sve to. Takodje imam blagu devijaciju u unutrasnjosti nosa, koju je ustanovio jedan lekar prijatelj (koji inace nije orl) i preporucio mi da trazim operaciju. Takodje kada mi je pomerio nosnu duplju vidno sam lakse disala, ali oni tvrde da mi to ne smeta i nisu hteli da operisu. Toliko o nasim lekarima.....
Svaka cast pojedincima....ali su zaista retki.
Da li Vi znate nekog ORL-a koji je ok i koji moze da razume situaciju u kojoj se nalazim?
Hvala puno na odgovoru.
Srdacan pozdrav,
Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Uto Sep 02, 2014 12:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 31, 2014 10:54 pm
Postovi: 7
Pretpostavljam da si išla kod orl pri nekom domu zdravlja, ali najbolje bi bilo kada bi nabavila uput od lekara opšte prakse za orl pregled na nekoj od institucija kao što su VMA ili KCS. Onda zakažeš pregled, i ako oni procene da je situacija za operaciju (a najverovatnije jeste) verovatno će te i operisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Uto Sep 02, 2014 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Ovde kod nas prvo moras kod naseg orl-a koji je coveku lecio godinu dana sinuse a on imao tumor na mozgu :D E, on ti da lekice za alergiju i neki sprej ..obicno beconase :D
Tesko da mozes dobiti uput za bgd. Ja sam jedva dobila za operaciju krajnika za Cacak... Ali videcu nesto. Koji Orl je ok na im klinikama?
Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Sre Sep 03, 2014 12:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 31, 2014 10:54 pm
Postovi: 7
Au, pa ne znam šta da ti kažem, VMA je ok;
pripreti doktoru "ili mi daj uput za VMA ili ću da te sačekam posle radnog vremena" :lol: Na VMA možeš i bez uputa ako si pri parama. Sama operacija mislim da je negde oko 100 evra, ali ne znam koliko bi te izašlo sve ukupno (pregled, anestezija, bolnički dan itd.) Najbolje da ih zoveš da pitaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronican sinusitis - ocajna
PostPoslato: Pet Sep 05, 2014 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 8:03 pm
Postovi: 69
Nisam znala da moze i na taj način da se ide... To je dobra opcija.
Pitati i skupiti dovoljno novca , pa nek ide zivot :) Lakse nego se sa ovom bagrom vuci.
Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: