Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 11:02 am
Postovi: 22
Biljana.t je napisao:
Dobro jutro, posle praznika. Što se tiče pregleda, uputa... Kako nisam bila? Pa nisam ja mogla sama tek tako da dođem na fizikalnu terapiju. Imala sam upute u više navrata, neurolg, ortoped, što se tiče L-s deo kičme, dijagnoza radikulopatija. Posle sam bila mesec dana u urgentnom, saobraćajna nesreća, jedva sam izvukla živu glavu, polomila se od glave do pete, bila posle i u banji, pregledali su me svi živi, naslikali itd. međutim peru ruke od toga što mi npr. niko nije namestio polomljenu ključnu kost jer nisu znali da li ću ostati živa i tu povredu koja meni zadaje mnogo problema niko ne pominje. A imam 33 godine. Ima toga još...ali niko od njih nije tražio kontrolu, svi su oni završili samnom, a lekar fizijatar u domu zdravlja me ne upućuje nazad kod ortopeda. Znači treba sama da budem pametna (što ne znači da nisam) samo naglašavam odnos lekara. Sve je to nedefinisano.


Biljana upravo zato sam i rekao da si ti morala proci kroz mnoge preglede pre terapija. E na tim pregledima su morali lekari da ti kazu da nakon 2-3 nedelje terapija dodjes opet na pregled. Obicno u uputu za terapiju pise kontrola za 2-3 nedelje.

Svejedno, nisi ti kriva i u pravu si da je sve to nedefinisano. Cak i da si isla na kontrole budi ubedjena da se nista bitno ne bi promenilo. Lekari jednostavno nemaju resenje za to! Nakon nekog perioda terapija cak i da odes na kontrolni pregled recice ti: idi kuci i nastavi sa vezbama ili poseti neku od banja. Nikog ustvari nije briga kako ces se ti izvuci iz svega toga. Ima lekara kojih jeste briga, ali su nemocni. To je moje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 11:02 am
Postovi: 22
..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 9:49 am
Postovi: 9
Nažalost.... zaista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
salamandra je napisao:

Svejedno, nisi ti kriva i u pravu si da je sve to nedefinisano. Cak i da si isla na kontrole budi ubedjena da se nista bitno ne bi promenilo. Lekari jednostavno nemaju resenje za to! Nakon nekog perioda terapija cak i da odes na kontrolni pregled recice ti: idi kuci i nastavi sa vezbama ili poseti neku od banja. Nikog ustvari nije briga kako ces se ti izvuci iz svega toga. Ima lekara kojih jeste briga, ali su nemocni. To je moje iskustvo.


To je svačije iskustvo. Ne postoji čovek koji ima drugačuje iskustvo.

Dakle, šta onda preostaje? Preostaje samo ono što moram da kažem, i to vrlo nerado (jer može biti opasno), ali to je jedino što zaista može pomoći: samolečenje.

Na ogromnu žalost, ali to je surova istina.

Bolesni smo od potpuno neizlečivih bolesti, mnogi od nas apsolutno ni krivi ni dužni (ja recimo isključivo lekarskom greškom). Lekari nas većinom odbacuju, a oni koji nas ne odbacuju su nemoćni - dakle, sve govori u prilog te reči koju sam naveo.

Strašna je istina kada to shvatiš, ali što je pre shvatiš i pre započneš kvalitetno (koliko je u moći svakog od nas) lečenje - to ćeš život više produžiti, a njegov kvalitet podići.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: