Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2484 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 162, 163, 164, 165, 166  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 15, 2013 5:21 pm
Moja mama je pre dve godine operisala tumor na debelom crevu. Doktori je nisu poslali tad na hemoterapiju nego godinu dana kasnije posle operacije istog tumora na materici.Prosla su dva meseca od zavrsetka prve ture hemoterapije ali se jako zali da joj noge i ruke jako trnu nema osecaj u rukama ne moze da hoda. Zanima me da li je neko imao takvo iskustvo i koliko je to trajalo. Unapred hvala :)

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 16, 2013 12:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
to trnjenje je cesta pojava kod terapijskih protokola koji se koriste kod Ca debelog creva.
postoji simptomatska terapija, ali je najbolje ako moze da izdrzi simptome da ne opterecuje dodatno organizam lekovima (kojima ne mora).

Vrh

PostPoslato: Pet Sep 20, 2013 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Pozdrav svima.Nisam odavno pisala.Sto se tice moje mame,ona se super osjeca.Mnogo radi,cak i previse.Ona misli da je taj rad i drzi u zivotu.Nalazi nisu sjajni,tumor marker je porastao.Doktorica je mamu uputila na dosta snimanja,ona jos nije krenula da to radi.Valjda joj se vise smucilo hodanje po snimanjima,jer sto je god dosad uradila od snimaka nikad nista nije pronadjeno,a njoj tumor marker vec 2 godine povisen.Ona je veliki optimista i borac.Kaze da ce umreti onda kad Bog kaze,sve je u Bozijim rukama.Veliki pozdrav i svako dobro

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 10:15 pm 
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Narode, ostavite se citostatika i lečite se na prirodne načine. Govore da je petrolej otrovan. Pa to je smešno. Petrolej je mačiji kašalj u odnosu na citostatike.

Vrh

PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 12:11 am 
Pridružio se: Uto Feb 18, 2014 12:36 am
Zna li neko sta je sa clanicom *Mica* ?

Vrh

PostPoslato: Sub Avg 30, 2014 8:28 pm 
Pridružio se: Sre Avg 13, 2014 9:57 am
Pozdrav prijatelji :) proslo je mnogo vremena od poslednjih postova,ima li jos ikoga?

Vrh

PostPoslato: Ned Avg 31, 2014 4:44 pm 
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Da, to se i ja često pitam, ali ova tema je nekako zamrla, ljudi su se okrenuli svojim životima kako je ko umeo i znao, i prestali da se javljaju. Jedno vreme je ova tema bila vrlo aktuelna i mnogi su se javljali, jedni druge hrabrili i davali savete, a u međuvremenu se svašta izdešavalo i tema je prosto zamrla. Ja sam se, nažalost, zbog smrti svog voljenog sina "preselila" na drugu temu, "Kad voljeni odu", ali sam puno puta pomislila šta li je sa onim starim članovima, BobaNS, Kajalena, Evelina, Kat04, Slađaneca i svi ostali, da ih ne nabrajam. Nadam se da su dobro svi, da su im dobro i oni članovi porodica koji su se borili sa ovom strašnom bolešću. Na neki način čak mi je i drago što se više ne javlja mali Slavko-Slavko, jer to znači da se vratio svom životu, čim je prestao da se dopisuje s nama, da kao svaki student provodi vreme sa prijateljima umesto sa nama na ovom forumu.
Pozdrav za sve, drago mi je da je neko ovu temu izvukao na vrh, pa makar i ovim kratkim javljanjem. Nadam se da će se neko od starih "prijatelja" javiti da napiše šta radi, šta se dešava,
Mila

Vrh

PostPoslato: Uto Okt 07, 2014 7:05 am 
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
pozdrav svima!
ja se bas dugo nisam javljao, zaokupirao se obavezama, to malo lepog vremena provodio na vodi... uglavnom sam ulazio na forum jednom u par nedelja cisto da vidim da li mi je iko slao privatne poruke i to je to. ja sam sada dobro, pre nedelju dana je bilo tacno 5 godina od poslednje terapije, sada sam i zvanicno izlecen :D
mila, od kad sam poceo da radim sve vise vremena provodim na poslu, dolazim poprilicno umoran i onda gledam samo da sto pre legnem da spavam, cesto ni ne pomislim na forum od svega...zao mi je sto smo prestali da se kuckamo kao ranije, valjda ce se i tu nesto promeniti :)

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 16, 2014 5:55 pm 
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Славко,
како сам кажеш - прошло је тих важних 5 година од како си званично излечен. Ти си један од ретких и драго ми је што си успео, поготово што си тако млад. Кажеш да си почео да радиш, а шта је са факултетом? Надам се да ниси напустио факултет и да ћеш имати снаге да то изгураш. Без обзира на то у каквој држави живимо, образовање је важно, не посустај. Победио си ово чудо па можеш да савладаш и неке предмете, ма како тешко изгледало.
И ја све ређе свраћам на форум, јер живот увек намести мноштво обавеза. Откако не радим мислим да имам мање времена а више обавеза, што није логично али баш је тако. Јуче се навршило и наших 5 година - 5 година од смрти мог вољеног сина. Тежак је и тужан сваки дан без њега, али годишњице смрти и његови рођендани су тренуци када се окупљају са нама и његови и наши пријатељи, па ме све те припреме и сам тај дан увек растуре на комадиће.
Надам се да су и остали добро. Нећу више да их прозивам, надам се да ће се јавити понекад неко од оних који су се раније јављали на овој теми.
Пуно поздрава, све најбоље,
Мила

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 30, 2014 11:57 am 
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Dragi moji prijatelji,
Eto i mene nakon duzeg vremena. Ovaj post pisem za one koji su zajedno samnom prolazili sve faze mog dugogodisnjeg lecenja, a i za one koji su u toku. Da vas podsetim. Karcinom jajnika je slucajno otkriven prilikom redovne kontrole. Sve se je nakon toga odvijalo vrlo brzo. 21.03.2017. sam operisana, a u junu iste godine zapocela sa hemoterapijom. Lekari su bili optimisticni jer je karcinom bio u prvom stadijumu (FIGO I) i tada je hemo bila odredjena zbog zastite. Medjutim, ispostavilo se je da je moj karcinom bio izuzetno agresivan i prvi recidiv se je pojavio nakon 8 meseci. Usledila je nova hemo. Po zavrsetku tog ciklusa bila sam mirna svega 3 meseca. Tada sam imala srece i ponudjen mi je eksperimentalan lek koji me je spasio. Poslednju hemo sam primila 31.08.2010. Kao sto mozete da vidite iz datuma, moje lecenje je trajalo bas dugo. Zasto vam ovo pisem? Zato sto nikada ne smete da odustanete. U toku lecenja imacete velike padove, ali morate u sebi pronaci snagu da nastavite dalje. Tesko je, ali svi vi koji ste se lecili ili se lecite znate da se vredi boriti. Jos uvek idem na 6/mesecne kontrole i sve je ok. Sto se tice eksperimentalnog leka koji sam primala, zao mi je sto nije usao u upotrebu jer je zaista efikasan. Problem je bio sto su posledice koje pravi izuzetno teske, no ako moram da biram izmedju posledica i smrti, uvek bih izabrala posledice. Savetujem svima, kojima ponude da udju u studiju za ispitivanje novog leka, prihvate tu mogucnost jer ako do tada nista nije delovalo, imate sansu da novi lek deluje. Zaboravite price o vrsenju eksperimenata. Imate taj jedan zivot i borite se za njega svim snagama.
Zelim svima vama srecnu novu godinu i snagu da istrajete u svojoj borbi.

Vrh

PostPoslato: Pon Maj 18, 2015 2:34 pm 
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
gile52 je napisao:
Славко,
како сам кажеш - прошло је тих важних 5 година од како си званично излечен. Ти си један од ретких и драго ми је што си успео, поготово што си тако млад. Кажеш да си почео да радиш, а шта је са факултетом? Надам се да ниси напустио факултет и да ћеш имати снаге да то изгураш. ...............

Napravio je "malu" grešku u koracima. Neki na forumu su dotičnog okarakterisali kao foliranta, što izgleda i jeste.

Vrh

PostPoslato: Uto Okt 06, 2015 12:23 am 
Pridružio se: Pet Okt 02, 2015 8:53 pm
Da li je neko mozda ucestvovao u klinickim ispitivanjima novih terapija? Ja ozbiljno razmisljam da ubacim moju suprugu u neki program, buduci da ima recidiv karcinoma jajnika sa izlivom tecnosti na pluca, visoku temperaturu vec dva meseca itd. A nigde pomoci od lekara i onkologa samo sleganje ramenima i prica kao ce to toboze proci hemioterapijom!

Vrh

PostPoslato: Sre Okt 07, 2015 9:26 am 
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Зар мислите да имате времена за тражење клиничких испитивања у Србији? Па само процедура за тако нешто у Србији би трајала колико и животни век просечне особе.

Претражите другачије начине за лечење.

Vrh

PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 4:18 pm 
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
BoskoB je napisao:
gile52 je napisao:
Славко,
како сам кажеш - прошло је тих важних 5 година од како си званично излечен. Ти си један од ретких и драго ми је што си успео, поготово што си тако млад. Кажеш да си почео да радиш, а шта је са факултетом? Надам се да ниси напустио факултет и да ћеш имати снаге да то изгураш. ...............

Napravio je "malu" grešku u koracima. Neki na forumu su dotičnog okarakterisali kao foliranta, što izgleda i jeste.

Bas bih voleo da mi se ti, koji su me tako okarakterisali, i jave pa da odemo do grada na po koje picence, mezence i slicno :) Da vidimo ko je folirant a ko nije :wink:
Imam puno iskrenih prijatelja sa ovog foruma sa kojima se cujem svakog dana, u cijem zivotu sudelujem a sa druge strane i oni znaju sve o mom zivotu.
Izlisno je trositi vreme na hejtere i budale.

Vrh

PostPoslato: Sre Okt 14, 2015 10:04 pm 
Pridružio se: Pet Okt 02, 2015 8:53 pm
Vidim po raznim forumima na temu onkologije da se cesto spominje tih famoznih 5 godina mirovanja bolesti i posle toga se osoba smatra izlecenom. Meni je jako zao ako cu nekog uznemiriti sa ovim postom ali mislim istine radi da nije bas tako. Gore sam spomenuo da mi je supruga onkolski pacijent i da se vec drugu godinu motamo po hemoterapijama, i gde sam cekajuci je da zavrsi mogao svasta da cujem i razgovaram sa pacijentima. Sa minimum dve osobe sam razgovarao kojima se kancer vratio posle vise od 10 do 15 godina relativnog mirovanja, i koje su opet na hemioterapiji. Naravno ima i dosta pozitivnih primera gde je doslo do trajnog izlecenja i posle tih 5 godina. Jos jednom, nije mi namera bila da nekog razocaram i obeshrabrim i daj Boze da ima sto vise pozitivnih primera trajnog izlecenja.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2484 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 162, 163, 164, 165, 166  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata