Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2484 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Mila ENIV,
primi moje iskreno saucesce :(

Vrh

PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 4:40 pm 
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Драга Енив,
читала сам твоје постове, али се нисам укључивала, било ми је тужно што је твој муж имао тек једну годину више од мог сина када је умро. Нисам могла ништа лепо да ти кажем, па сам само пратила твоју причу. Жао ми је што је овако тужно завршила ваша борба и што је твој муж морао толико да пропати пре смрти. Прими моје искрено саучешће. Пошто сам, нажалост, прошла тај исти пут - од наде, стрепње, ишчекивања до оног најјачег бола, знам како ти је и жао ми је што пролазиш кроз то. Ипак, остаје ти твоја принцеза, како ју је твој муж звао, па ћеш с њом то лакше пребродити. И увек ће те подсећати на њега, што је лепо. Волела бих, јако, јако, да је мени остало нешто иза мога сина, неко мало детенце, да га волимо најјаче што можемо. Почетак је страшан, требаће ти времена да се помириш са чињеницама, али видећеш и сама - твоја мала принцеза ће ти много помоћи.
Желим ти да сву ту тугу и бол пребродиш некако,
Мила

Vrh

PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 12:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Жао ми је Енив.

Vrh

PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 3:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Hvala vam :cry: sto ste tu,koja rec utehe...ali nevredi nije moralo biti ovako.
Da smo bar bili losi,losi roditelji,svi su nas znali kao jednu sloznu i lepu porodicu ..Tuzno,ja i dalje neverujem. Kazem cerkici on je nasa zvezda,trazi da se vrati,pita sta je poneo gore na nebo od odela...A ja je lazem kazem docice on,samo da nadje lek..Mozda gresim,al treba prvo ja da shvatim.Kako reci detetu kad ,mozda zvuci ludo,ja neverujem.
Kako sam samo postizala sve i posao,vrtic,nega oko njega....a sad nemogu da se mrdnem.Nemam snage smejati se njenim salama,pa mi lakse otici u sobu i biti sama.
Gledala sam kako odlazi,a mislila sam samo malo da ga sto oni kazu isciste od slajma i vraticemo se kuci.Gledas sve i ne prihvatas!!!Valjda kad nekog volis,ne vidis kraj.Meni deluje iznenada..Znam koliko se mucio i koliko je tesko stanje bilo a opet iznenada!
Mislim da najteze tek dolazi..Samo odem na groblje i brze se vracam kuci,da ne sretnem nekoga ko ce me pitati.Plasim se zaspati,jer sve mislim docice a ja spavam.Mozda ludo al tako je.
Kada smo ga ispracali,nijednog prolaznika sve pusto samo duga kolona iza nas.Ceo grad je dosao se oprostiti sa njim.
Budite mi pozdravljeni,cuvajte svoje najmilije...

Vrh

PostPoslato: Sub Apr 06, 2013 8:16 pm 
ENIV,
било би добро да се што више ангажујеш разним обавезама, како би што мање размишљала. Не знам за неки други "лек". Не могу сада да нађем у Библији стих који сам хтео да ти цитирам, па могу само да ти предложим да читаш Приче Соломонове и Књигу проповедникову не би ли се мало утешила. Можда би ти и Псалми Давидови пријали.

Vrh

PostPoslato: Ned Apr 07, 2013 10:27 am 
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
ENIV moje iskreno saucesce,ne daj se !

Vrh

PostPoslato: Ned Apr 07, 2013 12:20 pm 
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
ENIV moje najiskrenije saucesce.

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 09, 2013 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 05, 2013 9:42 pm
Molila bih da me utešite: za tri nedelje rak u stomaku mog oca je toliko napredovao: od momenta kad je lekar na ultrazvuku opisao stanje do danas......stomak mu je naduvan, ima bolove......za samo tri nedelje! U pitanju je pankreas... jetra.... pluća....u bolnicu ga ne primaju.
Želela bih Vaše razmišljanje o tome na koji način sudbina odredi kraj za čoveka: na osnovu dobrote, na osnovu ishrane, na osnovu postupaka u toku života, na osnovu čega neko zaspe i umre a nekoga boli jako i sporo mu teče vreme....teško mi je da gledam muke ......molim da me utešite

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 09, 2013 9:32 pm 
Нема судбине. Најчешће наш начин живота води према одређеним последицама. Нажалост, поред тога дешавају се и ситуације у којима нас нека будала аутом покупи са тротоара или једноставно стицај околности буде такав да настрадамо без наше директне кривице.

Како да те утешим - никако. Мени је драго што сам последње месеце могао да проведем са мојим деком, а потом и баком. Шта да ти кажем? Тада нисам знао шта се све може предузети у случају тумора. Верујем да би данас ситуација била много другачија. Касно.

Vrh

PostPoslato: Uto Apr 09, 2013 10:48 pm 
LaSorella,
сигурна сам да су многи прочитали ово твоје писмо пуно бола, а да се не усуђују да одговоре. И ја сам три пута започињала одговор и одустајала од слања. Све што бих ти рекла да покушам да те утешим у овом тренутку је беспредметно. Тешко је то што твој отац сада проживљава а и твоја породица с њим. Нема утехе. Тешко је и биће тешко. Од лекара захтевај сву могућу помоћ, поготово да му се умање болови и те муке. А шта ти можеш да урадиш? Да га волиш највише што можеш и да будеш уз њега стално, да му буде лакше. На овом форуму је много бола и сличне туге и питања која ти сада имаш. Многи од нас су то прошли. Мој син је задњих 11 месеци свог живота провео у болници, одвојен од пријатеља и породице која га воли, такође се много мучио, а ја нисам могла да му помогнем. Чак нисам била уз њега кад је умро, јер сам морала да изађем из болнице непуна 3 ч пре његове смрти. Ти барем можеш да будеш уз њега. И користи то време најбоље што знаш за обоје. Просто га воли, мази, причај му и слушај шта он има да каже док може да прича.
Желим вам све најбоље, и да твоја породица истраје у овој борби,
Мила
О, Боже, толико тога бих заправо хтела рећи, али шта год кренем све ми звучи бесмислено, као и оно горе што сам написала.
Тешко је утешити некога у оваквој ситуацији ...

Vrh

PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 7:49 pm 
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
mila, nista sto zelite da kazete nije besmisleno, sve ima svoj smisao, mozda mislite da nema u ovom kontekstu ali i to ce neko procitati i odgovorice vam, bice vam lakse...ja znam dobar deo price kroz koji ste prosli, u zadnje vreme vam ne pisem puno jer ne mogu da vas utesim, a zeleo bih...voleo bih da niko nema problema sa karcinomom, da su svi zdravi...
saljem vam veliki pozdrav...
la sorela, samo budite sa vasim ocem i gledajte da provodite sto vise vremena sa njim, trazite lekare, ceprkajte, vucite veze(jer jedino to i pali danas), bitno je da nadjete lekara koji ce se ozbiljnije pozabaviti sa problemom koji je nastao...
budite jaki!

Vrh

PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 9:23 am 
Славко,
ја се не јављам као некада на све што напишеш, иако пратим све што се са тобом дешава, све твоје постове. Ти си се први јављао када смо поставили тему у вези нашег сина, и баш зато што си тако млад, чак млађи од мог сина, одмах сам се на неки посебан начин повезала с тобом. Али, због свега што се мени односно нама десило, због све те туге, временом сам престала да ти се јављам. Ти си, хвала Богу, добро, уживаш у животу и својој младости, и тако и треба да буде. Немогуће је заборавити ову болест и овако страшно искуство, али ипак је то све негде иза тебе и сада можеш неоптерећен болешћу, контролама, терапијама, неизвесношћу, ишчекивањима резултата итд. да уживаш у дружењу са другарима, као сви млади људи.
Желим ти да и на факултету и уопште у животу покажеш овакву борбеност и храброст као у лечењу. А кад већ помињем факултет, не могу да одолим а да не поставим једно непопуларно питање, али онако како би га једна моја комшиница изрекла - сине, шта би с те науке? Не очекујем одговор овде, само сам се - чим сам поменула факултет - сетила како је она то једном питала моју кћерку, и остало ми је у сећању, јер ми је било симпатично. (мало шале)
Поздрав,
Мила

Vrh

PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 7:19 pm 
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
mila, razumem sta zelite da kazete, to je sasvim razumljivo...veoma mi je drago da ste se i sad javili, vi samo pisite, a mi cemo odgovoriti, kao i uvek... :)
nemoguce je zaboraviti, ja ne zelim da je zaboravim, zato sam i ovde na forumu, makar da na neki nacin nekom pomognem sa svojim iskustvom(mozda nije trebalo da ga dozivim tako mlad ali nije mi zao, makar znam da mogu da uticem na nekog da ne dodje u situaciju kao ja)...
ja sam oduvek i uzivao, dok sam bio bolestan pogotovo(ko bi rekao), imao sam svu potrebnu ljubav, cak vise nego sad, bio sam srecan i onda...sada sam daleko rastereceniji, nema brige oko bolesti i snimanja, sad samo briga oko toga kada ce biti lepo vreme za pecanje... :)
hehehe, s ove moje nauke je sve u najboljem redu... :) dao sam celu prvu godinu, dao sam i treci semestar, sad slusam cetvrti i kako mi se cini dacu i njega u roku... :) mada me jede taj faks, nisam bas nesto odusevljen sto stalno moram da idem al' ajde... :)
ja vise nista ne tajim, ucim kao bajagi, sad se bas nesto nameravam da malo ucim za sutrasnji kolokvijum, cisto onako... :)
veliki pozdrav mila!

Vrh

PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 5:03 pm 
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 3:51 pm
Dragi Ljudi, ja u svom vlasnistvu trenutno imam kubanske vakcine CIMAvax-EFG za rak pluca.
Nabavio sam ih za svoga strica koji je bio u odmakloj fazi raka pluca, vakcine su nazalost kasno stigle za njega i nije stigao da ih primi, bolest je kasno uocena, brzo napredovala i nije bilo dovoljno vremena. Ne bi zeleo da neko pomisli kako hocu da profitiram na necijoj nesreci jer to zaista nije razlog. Vakcine sam kupio kreditom koji sam podigao u banci i zbog toga ih sada prodajem.
Ukoliko su nakome ove vakcine potrebne naka me kontaktira na E-mail [email protected]

Vrh

PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 7:41 pm 
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 10:01 am
vepesid cps tj. etoposid mozete pronaci u apoteci u iloku +38532590900

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2484 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata