Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 9:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Draga Evelina,
uvek se obradujem kada te cujem, jer najvise pratim tvoje postove, najvise zato sto si pozitivna i pored svih teskoca kroz koje prolazis, a i zato sto ima slicnosti sa mojim tegobama.
Molim te, ponovi kako si uspela da se izboris, jer meni su nakon V ciklusa hemoterapije, ponovo poceli da rastu tumor markeri. Sta dalje da radim?
Pomozi mi savetom, jer u moju doktorku nemam ni malo poverenja, sto nije dobro, ali je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
shadow123 je napisao:
Mislim da sad kapiram sta pises s obzirom da mi je tata preminuo u petak. :( Ali sto se tice toga koliko se mucino mozda je i bolje tako. Zao mi je sto si prosla kroz sve to. Sve najbolje!


Moje saucesce.
Znam da ti je tesko, ali pokusaj da smiris svoje srce saznanjem da je smrt ono sto je tvom tati donelo mir i prekinulo sve njegove patnje.

Kada je moj tata umro, mama je rekla da bi ona na njega pazila jos godinama i da joj nista ne bi bilo tesko - samo da je ostao ziv. Rekla sam joj da nije poenta u tome sta bi ona htela, vec je bitan tata. Sledecih godinu dana sam joj pricala o tome svaki puta kada joj je bilo tesko.

Bol koji smo osetili kada nam je umro tata je nemerljivo mali prema patnjama koje su oni trpeli kada su bili zivi.

Zato, pamti tatu i trudi se da prozivis dug i sretan zivot jer je to ono sto bi njemu bio najveci i najvredniji poklon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 11:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ganadra,

Pites me kako sam se izborila?
Znas, neki ljudi kazu da ne treba prihvatiti bolest jer ako to uradis ti si se predala.
Ja sam bolest prihvatila i ona je deo mene.
Ja sam bolesna. Ja imam rak. Ja zivim.
Iz mojih postova znas da se je meni bolest vratila vec dva puta. Prvi puta nakon 8 meseci, a drugi nakon 4 meseca. Najteze mi je bilo kada se je recidiv pojavio prvi puta. Pogotovo zato sto su mi lekari pricali kako ce biti sve ok jer je bolest u pocetnoj fazi i da je hemoterapija samo zbog neke dodatne sigurnosti. Moj sok je bio ogroman.

No, nakon sto sam se smirila odlucila sam da idem dalje. Ok, prokleti rak se je vratio. Pa sta onda? Opet cu na hemo i sve ce biti u redu. Krenem na lecenje, primim hemo kao sto bih nekada davno popila tabletu za glavu, i zivim dalje. Danas mi je na redu skener, odradim skener i zivim dalje. Nerviracu se, ako bude bilo potrebe, kad mi stigne rezultat.
Za nekoga sa strane je svaki moj dan verovatno pun uzasa, ali je to moj uobicajeni dan.
Naravno, lagala bih te kada bih ti rekla da nemam periode depresije i ocaja. I meni bude svega dosta, ali trudim se da to prodje.

Tesko je kada nemas poverenja u svog lekara. Ja sam imala taj problem prilikom prva dva ciklusa hemo. Nakon toga me je preuzela druga doktorka koja je cista suprotnost prvoj.
Jedno je sigurno, a to je da bolest jeste nepredvidiva i da nema pravila. To je i jedan od razloga sto su oni toliko sturi kod davanja informacija. Tok bolesti uvek moze da se promeni, a da ni oni nisu 100% sigurni zbog cega. Jedino u cemu su dobri je da znaju kako ce ici tok desavanja kada nekome kazu da oni vise ne mogu da mu pomognu i da se lecenje prekida.
Ok, marker ti raste. Ni ti ni ja neznamo zbog cega. Nakon procene znaces vise. Ako ti promene terapiju, primaces sledecu kombinaciju lekova pa ce i to proci. Sta je jos 3 meseca gnjavaze? Nista! Prodju ocas posla.
Nemoj da razmisljas sta ces ako lekovi ne deluju. Ne razmisljaj unapred. U nasem slucaju nema planiranja unapred. Zivi dan po dan. Eto ja tako zivim vec petu godinu. I ti to mozes!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 9:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo svima!Da li mi neko moze reci sa cim da ublazim mucninu i povracanje posle hemoterapije?I koliko dana mucnina obicno traje?U ponedjeljak je tata primio derivate platine kao infuziju a 2 puta dnevno pije xeloda citostatike.Do juce mu je bilo dobro, onda je krenula muka a od danas i povraca.I vodu kad pije povrati a da ne pricam o hrani.Danas je dobio 1 bocu natrijumhlorida da nadoknadi tecnost.Zvala sam sestru u bolnicu koja je zaduzena za pacijente koji piju xeloda tablete i ona mi je rekla da pije klometol 3 puta po 2 tablete,i da veceras ne pije xelodu jer ce sigurno povratiti.Meni je sad briga sto je rekla da ne pije tablete i ako nastavi povracati da ce mu vjerovatno prekinuti terapiju.Znam da ste se vi koji ste isli na terapije nazalost susretali sa ovim problemom pa vas molim da me posavjetujete kako mu pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 9:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Pozdrav svima.
Ja zavrsila i sa VI ciklusom i sada idem na kontrolu, da vidimo ishod svih muka.
Nadam se da cu proci bez us pojava, mada je jos rano da to znam, ali bar je za sada gotovo, pa cemo videti dalje.
Iskreno, bojim se nalaza, bojim se da nije kraj, ali moram ici dalje.
Pozdravljam sve koji prate ovaj forum i zelim svima da nadju mir u svojim tegobama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
BAKS je napisao:
Zdravo svima!Da li mi neko moze reci sa cim da ublazim mucninu i povracanje posle hemoterapije?I koliko dana mucnina obicno traje?U ponedjeljak je tata primio derivate platine kao infuziju a 2 puta dnevno pije xeloda citostatike.Do juce mu je bilo dobro, onda je krenula muka a od danas i povraca.I vodu kad pije povrati a da ne pricam o hrani.Danas je dobio 1 bocu natrijumhlorida da nadoknadi tecnost.Zvala sam sestru u bolnicu koja je zaduzena za pacijente koji piju xeloda tablete i ona mi je rekla da pije klometol 3 puta po 2 tablete,i da veceras ne pije xelodu jer ce sigurno povratiti.Meni je sad briga sto je rekla da ne pije tablete i ako nastavi povracati da ce mu vjerovatno prekinuti terapiju.Znam da ste se vi koji ste isli na terapije nazalost susretali sa ovim problemom pa vas molim da me posavjetujete kako mu pomoci.


BAKS,

Trazi od lekara opste prakse da prepise ONDASAN. To je lek koji se koristi iskljucivo za mucnine uzrokovane hemoterapijama. Mozes traziti i na klinici, ali ce ti dati mozda tableticu ili dve. Klometol je kod takvih jakih mucnina preslab. Meni je Ondasan zaista pomagao, ali mi je i pravio stravican zatvor. Ondasan moze da se kupi i bez recepta ali je bezobrazno skup. Ondasan i Klometol deluju na razlicite nacine.
Verujem da ce mu pomoci.
Javi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
ganadra je napisao:
Pozdrav svima.
Ja zavrsila i sa VI ciklusom i sada idem na kontrolu, da vidimo ishod svih muka.
Nadam se da cu proci bez us pojava, mada je jos rano da to znam, ali bar je za sada gotovo, pa cemo videti dalje.
Iskreno, bojim se nalaza, bojim se da nije kraj, ali moram ici dalje.
Pozdravljam sve koji prate ovaj forum i zelim svima da nadju mir u svojim tegobama.


Naravno da se bojis nalaza. Da se ne bojis vec bi se zabrinuli za tvoje mentalno zdravlje.
Javi sta je bilo. Drzimo ti palceve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
pali su nam leukociti posle prvog ciklusa HT, sa 3.1 na 2...sve drugo je vise nego uredu hemoglobi i slicno...jos uvek vuce infekciju od katetera iz bolnice,tek u ponedeljak dobija urinokulturu pa ce prepisati nesto protiv bakterija tih....

da li je ovo normalno za leukocite? malo sam zabrinuta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
tralalala normalno je da leukociti padaju posle terapija, sasvim normalno...meni su padali kako su terapije odmicale posle osmog ciklusa su bile vrednosti oko 0,3-0,4...dakle ekstremno nisko ali se organizam za 2-3 nedelje manje-vise pridigne...bitno je da prima sto manje poseta jer mu je imunitet slab...kod mene to bilo tesko dokazati ljudima, bas, bas tesko, ali na svu srecu nisam imao niakve teze infekcije...

ganadra, drzi se, uz tebe smo... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Evelina hvala ti na savjetu.Moram da odem do doktora da mu prepise taj lijek,inace ako mu ne pomogne ne znam sta cu sa njim.Danas nije povracao ali ima jaku mucninu nista ne moze da jede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Hvala Evelina.
Drago mi je sto si se ponovo aktivirala na forumu, znaci da ti je bolje.
Cim nesto saznam, javljam, ali ce to potrajati, tek krajem meseca, a do tada necu da razmisljam.
Ipak me muci povracnje, i pored ondasana, pa ne mogu da zaboravim, ali ce valjda kratko trajati.
Stede na nama.
Prosli put sam dobila transfuziju i odlicno se osecala nikakve tegobe nisam imala, a sada ih ipak ima.
Znaci, mogu da nam bolje pomognu, samo ako hoce, ali je to skupo, pa moramo da se mucimo.

Ne mogu da odolim da se ne zalim na lekare jer zaista sam nezadovoljna njihovim radom. Volela bih da se neko javi i demantuje me, pa da sam u zabludi i da pocnem da verujem u njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 9:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Slavko, hvala i tebi na stalnoj podrsci
Kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Evelina hvala ti jos jednom za ondasan.Tati je pomogao vise ne povraca i nije mu muka.Moram da vam ispricam za taj lijek jos sam ljuta i ne mogu da vjerujem da ima tako bezobrazni i pohlepni ljudi.Ja zivim u R.Srpskoj u manjem gradu.U petak sam nazvala drzavnu apoteku da vidim imaju li ondasan i oni su rekli da nemaju.Znaci da ga ne mogu na recept nabaviti.Ali nema veze ja sam zvala privatne apoteke i niko nije imao.Svi su mi rekli da ce pokusati nabaviti pa ce mi javiti.Zvala sam u cetiri najbliza grada. U jednom koji je 2 sata voznje autom od mene sam uspjela naci a cijena je 23 eura kutija od 10 tableta 4 mg.Brat je otisao da ih kupi.U medjuvremenu zove mene jedna gospodja iz apoteke i kaze da bi mogla sutra da mi nabavi lijek da dodjem.Cijena je 55 eura 10 kom od 4 mg.Ja joj kazem da sam ga vec nabavila a cijena je manja vise nego za duplo.A ona se kao cudi i govori da je to greska i da nije moguce.A to je samo zato sto sam se ja presla pa joj rekla da mi je hitno da je tati jako lose i da lijek moram nabaviti.Samo ne znam sta bi joj znacio taj novac ukraden od ljudi koji se bore da se zadrze jos malo pod ovim nasim suncem.Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 11:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ganadra je napisao:
Slavko, hvala i tebi na stalnoj podrsci
Kako si ti?


nema na cemu, zapostavio sam malo vas sa foruma, nisam vam skoro ni slao poruke, mada pratim sta pisete... :-?
inace sam dobro, nesto me zeza imunitet, sad me grlo zeza, opet mi izasla groznica(tako mi zovemo herpes), sve me svrbi jer sam se poplasio da sam opet dobio boginje i tako... :roll: :roll: :roll:
uvek neka cudesa kod mene, od stresa, normalno je...sta da ti kazem a da nisam rekao ranije: drz' se, pobedices ti njega, jaca si... :) :) :)

baks, stvarno strasno...ja sam pio ondasan isto protiv mucnine, ali pio sam ga mozda 2 dana, ne duze jer sam u bolnici dobijao dobre lekove protiv mucnine...secam se da je mama, kad je otisla u apoteku, da joj je apotekarka rekla da je to lek koji se prepisuje samo kada neko prima hemoterapiju, da onda pomaze, mada ja nisam nesto veliko osetio(nisam povracao ali sam imao mucnine)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 12:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Baks, ja sam zgrozena ovim sto se teb desilo, ali i ja imam problem sa istim lekom.
Naime, kod nas lek postoji i mi kao onkoloski bolesnici imamo pravo na njega, jer nam olaksava podnosenje terapije, jer ja i pored toga sto pijem ondasan, imam povracanje i mucninu, a ako ga ne bih pila, ne znam kako bi mi bilo. Ali, moj lekar mi svaki put pravi problem oko recepta, i svaki put se buni d a ga napise, ali ga posle rasprave ipak dobijem, ali taj slabiji, od 4mg, jer je jeftiniji, i to mi je i rekao u lice, da ne moze da mi napise od 8mg jer je duplo skuplji.
Inace, kod nas je cena ondasana u drzavnoj apoteci od 4mg oko 2.5oo dinara, a od 8mg oko 4.500 dinara, to m je licno moj lekar pokazao cenovnik, kada sam se prepirala sa njim.
To ti cisto radi orijentacije, ali bi bilo dobro kada bi neko od nas pokusao da ti dostavi odavde taj lek. Pisi ako bude bilo potrebno i ako budes i dalje imala problema, mada mislim da mozda mozes da ga nabavis preko onkologa, ako vase apoteke nemaju, jer on ima pravo na taj lek.
Isto tako, kakvi su mu rezultati krvi, mozda je to uzrok tako loseg podnosenja hemo, jer ja sam upravo zbog lose krvne slike imala povracanje i proliv, kada sam dobila transfuziju, tegobe su nestale. Proverite i to.
Srecno.

Slavko, drago mi je sto te cujem, a nemoj suvise da budes na ovom forumu, druzi se sa vrsnjacima, zaboravi malo na bolest, ako ikako mozes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 164 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: