Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Kako kanabis deluje na celije tumora mozga?
Ovako: http://www.youtube.com/watch?v=3OqSRfzqwWA

Kanabis je i dalje, uprkos istrazivanjima koje pokazuju njegovu efikasnost u pojedinim tipovima kancera (dojka, mozak - http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis), na margini primene kod pacijenata obolelih od karcinoma u korist ekstremno toksicnih i uglavnom neefikasnih citotoksicnih i radioloskih ,,tretmana''.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Batapaa je napisao:
Kada je moj otac bio bolestan, trpeo je jake bolove, naravno. To je bio tumor kod rektuma, zaostao od primarnog tumora debelog creva koji nije mogao, barem su tako rekli, biti operisan zbog meta promena na jetri i plucima. Davali smo mu (ne shvatajuci tada besmislenost tih postupaka), s vremena na vreme, tablete protiv bolova (cetvrtinu Diklofena, pa pola Trodona itd.), nije pomagalo. To je i normalno. Bol je sve jaci, a svi ,,lekovi'' protiv bolova su u sustini blokatori lokalnog imunog odgovora koji svaki put, nakon prestanka dejstva opijata, postaje sve jaci i sve bolniji. Bol je sustinski znak ozdravljenja. Kada se posecete, vas jako zaboli i telo vam porucuje da ne dirate to mesto, jer proces zaceljenja pocinje.

Morfijum je, da budem kratak, ZLO! On spada u opioide, ruku pod ruku sa heroinom i drugim teskim drogama. Morfijum, bez obzira da li se administrira kroz flastere ili drugacije, coveka pretvara u biljku. Paralise creva, covek izgubi vezu sa realnoscu. Ovo govorim iz ocevog iskustva. On vise nije znao kako se zove, a imao je na sebi flaster od 50mg, znaci najslabiji. Na onkologiji su nam ,,velikodusno'' ponudili flastere od ,,50mg do 500mg''! DA LI STE SVESNI sta coveku uradi 500mg takvog opijata? Pa da je konj, ne bi mogao da ostane na nogama! Naravno, cilj je postignut: bol se ne oseca. Da li zaista vredi i sta se time postize? Kakav je smisao toga? Tu nema ,,o'' od ozdravljenja. Bitno je da se para vrti i da mafija zaradjuje na nesreci ljudi i da predstavlja kao da to radi za dobro ljudi.

Lucije Eneja Seneka, filozof, rodjen 4. god. pre nove ere: ,,Bol je slabost koja izlazi iz tela''.

Izadjite na svez vazduh. Hranite se zdravo. Budite pozitivni. Vezbajte. Spavajte u pravo vreme. Ne trujte se. Ne plasite se bolesti, jaci ste od nje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Ned Maj 15, 2011 9:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
A ovo nije odgovor u stilu "Ja,Tarzan..".Savetujete bolesniku da trpi bol,bol od kancera.Lako je po tudjem turu.Ja bi mojoj zeni dao ne znam sta da je bolovi prodju.A ona je isto pametna osoba pa moze da odluci da li joj treba ili ne.Kako to ja mogu da odlucim?Ili bilo ko.
Kako Vi govorite iz ocevog iskustva?Kamo srece da mi mozemo da podelimo taj fizicki bol sa bolesnikom,da mi kazemo koliko boli.Otkud Vi znate da on nije trpeo ali nije hteo da se zali,da vas sve nervira?Moja zena je pila sve suplemente koje sam ja kupovao samo da mi ugodi.A kupovao sam.
Pametan covek od ishoda borbe nekad moze da zakljuci sta je dobro a sta lose.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 110 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: