Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 2:51 pm
Postovi: 6
Naravno BOKILI da cu pustiti na sajt rezultat bez obzira kakav bio, ali za to sto se mene tice, morate sacekati jer taj preparat koristim tek nedelju dana.
Ja o Dejanu nisam reko ni jednu ruznu rec, jer za sada nemam razloga, a kad dodje vreme iznecu pravu istinu sa dokazima crno na belo. Molim sve da se vratimo temi zasta je ovaj forum i napravljen.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 2:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Mire (Dejane) ti si drzak,bezobrazan i sad pokušavaš i da nas razuveriš i da se opravdaš al povratka neeeeeeeema...Ovo što radiš je zaista bolesno i ja ti preporučujem da se posavetuješ sa nekim stručnjakom a ako nemaš od čega da živiš nego od ovoga onda si jedan parazit a ja ti preporučujem da je bolje uzeti motiku u ruke i svoj hleb pošteno zaraditi a ne na ovaj način...Nerazumem ni admina da ovo toleriše al valda je njemu bitno da je forum posećivan pa na bilo koji način...Žao mi je što bolesnici i njihova rodbina nemogu na miran način dolaziti na forum i tražiti pomoć ili savet na miru već moraju da nailaze i na ovakva odvratna prepucavanja...

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Mislim da se generalno otislo daleko od teme. Ne ulazim u to da li je u pitanju Dejan ili ne, mozda covek zaista nema veze ni sa cim sto se ovde desava. Ako se terapija vec pokazala delotvornom, znaci da je doslo do smanjenja/eliminacije tumora. Da biste znali da imate tumor, on mora biti na neki nacin dijagnostikovan ili makar nagovesten kroz analizu tumor markera u krvi. Makar to. Smatram da bi bilo u redu da se postave odredjeni nalazi kako bi se umirili duhovi. Ako se i dalje nastavlja sa cudjenjem ,,pa zasto mene napadate, ja ne reklamiram'', bojim se da napadi nece prestati.


Bokily je napisao:
A bogaćenje na ljudskoj nesreći je van svakog komentara...


Bravo. Medjutim, ko se zaista bogati vec decenijama na milionima umrlih i osakacenih usled neefikasnih ,,tretmana'' raka? To sigurno nije Dejan. To je farmaceutska industrija koja debelo naplacuje ,,lek'' koji eventualno nekoliko meseci produzava ,,zivot'' (citaj: agoniju). Oni tada proglasavaju neki medikament ,,uspesnim'', kao sto je bio slucaj sa Avastinom, a pritom je isti najavljivan kao nekakav proboj i ogroman napredak. Verujte, ja sam se samo grohotom nasmejao kada sam video nalaze na njihovom sajtu http://www.avastin.com ili na sajtu proizvodjaca Roche and Genentech (http://lungcancer.nocancersite.com/html ... /2097.html)

Prosecna hemoterapija, odn. course of treatment (od 3 do 6 meseci, 4 do 8 terapija) moze da kosta i do 10.000 dolara (http://www.ehow.com/about_5591219_avera ... rapy.html; http://www.chemotherapyfacts.com). Avastin kosta i do 40.000 dolara u Kanadi (http://www.cbc.ca/news/canada/prince-ed ... e-584.html, po godini upotrebe), pazite ovo: SAMO U 2008. GODINI I SAMO od prodaje Avastina, proizvodjac Genentech zaradio je 2,7 MILIJARDI DOLARA (http://www.sec.gov/Archives/edgar/data/ ... k_2008.htm) To je ,,lek'' koji produzava zivot, eventualno, za dva meseca i koji je zbog ,,vece stete nego koristi'' povucen iz upotrebe kod pacijenata sa karcinomom dojke.

Naveo sam samo ekstremno bolestan primer. Mozda da razumete zbog cega NIKADA nece biti pronadjen ,,lek za rak''. Jednostavno, ovakve zarade demotivisu istrazivanje u pravom smeru.

Ne znam gde je granica komercijalizacije na ovom forumu? Govori se o nekakvom Dejanu, a reklamiraju se nasiroko u raspravama ,,lekovi'' koji nikog zivog nisu spasili (cast izuzecima). Kako ja da znam ko radi za neku farmaceutsku kucu i predstavlja se ovde kao bolesnik koji upucuje nesrecnike na njihove otrove? Zivot ionako tu nije u pitanju, u pitanju je samo novac koji moze da se zaradi. U cemu je razlika izmedju jednih i drugih? Pa u tome da mi Dejan zaista nije briga, pa cak ni njegovo reklamiranje, pored svetske mafije koja na zivotima ljudi razvija najveci biznis cijih razmera nismo ni priblizno svesni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 4:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Batapaa
zao mi je, ali imam utisak da ti , zbog situacije u kojoj si bio, pokusavas ubediti ne nas, nego sebe ..da ste izabrali pravi put.
Ja te razumem, donekle ...mada kao sto sam ti vec jednom rekla, moras biti jakoo obazriv sta pises. Tvoj otac , zbog vrste raka koju je imao i njegove podmaklosti, nije mogao biti izlecen . Medjutim ti MORAS imati na umu, da je jako puno ljudi izleceno od raka zvanicnom medicinom , bilo da je ona hirurska, radio ili hemo terapija.
Zaista te molim da prestanes da plasis ljude po forumu, jer to ne vodi nicemu. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ne ubedjujem sebe, to vise ne moram da radim, ja sam ponosan, kao i clanovi moje porodice, na ono sto smo pokusali i kako smo pokusali. Da smo izabrali drugi put, sve bi bilo daleko traumaticnije, mucnije za njega, sa kracim zivotom, istim epilogom. Tajna.adreso, to da smo bili u pravu, mnogo puta nam se pokazalo od tatine smrti. Cak i u slucajevima daleko manje odmakle bolesti.

Veoma mali procenat ljudi izleci se konvencionalnim tretmanima raka. To ne kazem ja. Ljudi trebaju da budu informisani. Veruj mi, mene mnogo vise plase rasprave o dejstvu ne znam kakvih ,,lekova'', kontraindikacijama, sta deluje, sta ne, ,,novim lekovima'', raznim analizama, testovima, sve je to traumaticnije od onoga o cemu ja pisem. To proizvodi veliki stres kod vec bolesnih pojedinaca. Ja raspolazem cinjenicama i veoma sam dobro potkovan informacijama koje dolaze iz zvanicnih izvora.

Ja ljude ne plasim. Zao mi je sto istina nije da se 97% ljudi izleci zahvaljujuci operaciji, radijacijom i HT. Nisam problematican ja koji to konstatujem, vec je problem u samoj toj cinjenici.

Ovo je forum, sloboda misljenja je zagarantovana. Administratori dobro rade svoj posao. Neka svako odgovara za svoje postupke.

Zarade nezajezljivih farmaceutskih kompanija prevazilaze sve granice dobrog ukusa. Potpuno je jasno da LEKA kao takvog NECE BITI! Ne moramo biti teoreticari zavere ili paranoicni da bi to shvatili, zar ne? Zasto bi oni sebi uskracivali dobre zarade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
tvoji postovi bez uvrede deluju jako ogorceno i mracno, razumem te i pretpostavljam kako se osecas... ja sam za varijantu odbiti ht kada je zaista besmislena,jer je bolest otisla jako daleko....za alternativu u kombinaciji sa zvanicnom medicinom sam UVEK, ovim lekom sa Kube sam prezadovoljna.....

razumem zaista, najgori su ti izbori Ili/ili uvek se pitas da li bi bilo nesto drugacije da si izabrao onu drugu opciju...jesi delimicno upravu to oko leka se slazem u potpunosti ,DA NE ZELE da ga prezentuju javnosti zbog njihove zarade...ALI moras rayumeti ljude koji dolaze na ovaj forum i koji su mozda saznali jako skoro da su bolesni, ti postovi ce ih jako obeshrabriti...

nije istina ovo oko postotka izlecenih ,naravno ima i jednih i drugih slucajeva ...Ja licno znam i cujem sve vise z aveliki broj ljudi koji zive 10+ godina nakon operacije i ht , naravno poznavala sam i one druge koji nisu imali tu srecu ALI je njihova bolest otkrivena u jako podmakloj fazi, uostalom dogodi se da neko pogine jer mu je pala i saksija sa zgrade DAKLE nije nikoga ubila ht direktno ,TAKVA JE OVA PODMUKLA BOLEST ... DOK IMA VEKA IMA I LEKA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ogorceno i mracno ili argumentovano?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 1:30 am
Postovi: 28
Argumentovano bi bilo kada bi naveo ljude koji su izlječeni alternativom (medicinska dokumentacija na uvid ovdje),
a ljude koji su izlječeni konvencionalnom medicinom svi srećemo svaki dan, budimo realni bar malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 5:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Batapaa
ajmo ovako..
posto je postalo besmisleno..
nabrojacu neke od poznatih koji su se izlecili..onih koji mi prvo padnu na pamet..
Dakle BIljana Vilimon, Dragana Cosic, Ivana Zigon, Voja Brajovic,Sheryl Crow, Sintia Nixon, Kajli Minoque...glumac iz filma "zena u crvenom"...zaboravih mu ime ...drugi glumac iz serije koja se prosle godine kod nas davala..igrao je nekog detektiva...i njemu zaboravih ime..
Ma ima ih more...samo sad ne mogu da se setim na prvu loptu :)
Poenta...niko nije rekao da se izleci 97%...ali 50,60 % da, sigurno.
Glupo je ubedjivati se.Mislim da je kao sto neko rece "karakter , sudbina"...i dok ti vidis polu praznu casu, ja cu videti polu punu...i to ce donekle odrediti moj zivot.
Ne trvdim da pozitivizam 100% moze da izleci, ali svakako pomaze , ne moze skoditi.
Kada sam zapocela lecenje i ja sam mogla da odem na net , pa da trazim nus pojave radio i hemo terapije...ali nisam to htela da radim. Suprotno tome, odlucila sam da potrazim njihove benefite po mene. I to je to.
Treba uvek i UVEK gledati u pravcu neceg lepog...koje ce se dogoditi i izroditi iz neceg ruznog. Nikada obrnuto.
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Batapa, ja tebe jako postujem kao osobu, i ti si mi prvi poslao pvt message sa opsirnim odgovorom oko alternativnih metoda...i mogu samo da zamislim bol koju osecas i ti i tvoja porodica...

argumentovano je to oko leka ,KOJI NE ZELE DA PREZENTUJU ...nazalost ,mnogi ljudi ne dobiju pravu HT jer bi ona bila jakooo skupa, E TO JE ONO UZASNO... mene je doktorka sama upozorila i rekla gde majku da vodim ,da bi dobila pravu terapiju ,koju ne bi dobila u onk. zavodu...E JA TO NPR. smatram velikim problemom, ili to da nekima doktori samo kazu ,,imate rak,, I isprate ih do vrata ordinacije... ZA TO BIH SE JA BORILA, nekim fondom , kao ovaj sto je osnovan za decu obolelu od raka i sl.

HAJDE DA LJUDE UBEDIMO, da redovno idu na preglede i uoce rak u sto ranijem stadijumu i sl. (jer smo svesni da je ova bolest podmukla), DA SE IZBORIMO DA DOBIJU TERAPIJU KOJA JE POTREBNA, PA I DA ALTERNATIVU UPOTREBLJAVAJU PRAVU I NA PRAVI NACIN...

ALI DA SE ODREKNU HT ,kada ona ima smisla TO NIKAKO NE....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ako vas interesuje jedan primer spontane remisije sa svim neophodnim skeniranim analizama, mozete pogledati ovde:

http://www.drday.com/rumors/scrippsbiopsy.htm

i ovde:

http://www.drday.com/rumors/scrippshistory.htm

dr Lorin Dej prezivela je tezak metastatski karcinom dojke (grade 4 stage - http://www.drday.com/tumor.htm), BEZ konvencionalnih tretmana. Njen uspeh dugo je smatran apsolutno senzacionalnim, sve dok se nije detaljnije proucio fenomen spontanih remisija posle kojeg je utvrdjeno da:

1. ucestalost povlacenja bolesti usled delovanja imunog sistema ljudskog organizma (bez medicinskih tretmana!) jeste veoma potcenjena.

2. postoji direktna veza izmedju groznice i povlacenja raka.

3. zajednicki za sve slucajeve spontanih remisija jesu sledeci faktori: promena zivotne sredine, vezbanje, promena nacina prijema emocionalnih nadrazaja (nacina razmisljanja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2010 1:30 am
Postovi: 28
Da, ti si naveo 1 slučaj spontane remisije, zamisli kolika je vjerovatnoća da se oboljelom upravo to desi. Veća je vjerovatnoća da će ga grom pogoditi nego se tako izlječiti.

A gotovo svakodnevno se susrećemo sa ljudima kojima medicina spašava život. Prema tome. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Tajna.adresa je napisao:
Batapaa
ajmo ovako..
posto je postalo besmisleno..
nabrojacu neke od poznatih koji su se izlecili..onih koji mi prvo padnu na pamet..
Dakle BIljana Vilimon, Dragana Cosic, Ivana Zigon, Voja Brajovic,Sheryl Crow, Sintia Nixon, Kajli Minoque...glumac iz filma "zena u crvenom"...zaboravih mu ime ...drugi glumac iz serije koja se prosle godine kod nas davala..igrao je nekog detektiva...i njemu zaboravih ime..
Ma ima ih more...samo sad ne mogu da se setim na prvu loptu :)
Poenta...niko nije rekao da se izleci 97%...ali 50,60 % da, sigurno.
Glupo je ubedjivati se.Mislim da je kao sto neko rece "karakter , sudbina"...i dok ti vidis polu praznu casu, ja cu videti polu punu...i to ce donekle odrediti moj zivot.
Ne trvdim da pozitivizam 100% moze da izleci, ali svakako pomaze , ne moze skoditi.
Kada sam zapocela lecenje i ja sam mogla da odem na net , pa da trazim nus pojave radio i hemo terapije...ali nisam to htela da radim. Suprotno tome, odlucila sam da potrazim njihove benefite po mene. I to je to.
Treba uvek i UVEK gledati u pravcu neceg lepog...koje ce se dogoditi i izroditi iz neceg ruznog. Nikada obrnuto.
Pozzz


Ja to uvek i radim. UVEK sam pozitivan, ali ponekad treba okrenuti novi list. Znate, ako shvatite da nesto ne ide, ne trebate biti pozitivni oko toga, vec trebate nesto da izmenite. Ako udarate glavom o zid, nemojte biti veseli i puni nade, vec prestanite to da radite. Ako nosite tesne cipele, nemojte se nadati da ce to prestati, vec ih zamenite ili kupite nov par. Sto se tice poznatih koje ste naveli, to su slucajevi karcinoma za koje sam, mislim, u prvoj poruci na ovom forumu, naveo da HT moze da ima efekat uprkos svojoj toksicnosti. Dakle, rak dojke, grlica materice, vrata i glave. Drugacije, nema puno efekata. Ja ne izmisljam toplu vodu. Ako imate primedbe, pozovite Institut za onkologiju, jer ispada da oni ne plase ljude, a ja koji prenosim njihove reci - plasim :o

Ako govorimo o slavnima, ovom dugackom spisku treba dodati jos i Patrika Svejzija:
http://www.knowledgerush.com/kr/encyclo ... of_cancer/


Poslednji put menjao Batapaa dana Ned Maj 08, 2011 6:26 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ali je napisao:
Da, ti si naveo 1 slučaj spontane remisije, zamisli kolika je vjerovatnoća da se oboljelom upravo to desi. Veća je vjerovatnoća da će ga grom pogoditi nego se tako izlječiti.

A gotovo svakodnevno se susrećemo sa ljudima kojima medicina spašava život. Prema tome. :roll:


Meni se prigovara da plasim ljude. Da vidimo da li ce neko od dusebriznika da reaguje na boldirano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
I karcinom jajnika ( Biljaba Vilimon )...i limfomi ( glumci kojima nisam znala ime ) ..i rak testisa ( lance armstrong ) ...etc..
Sto se ostalog tice mislim da ovde niko nije hm.. malouman ( izvini, ne mogu da nadjem prikladniju rec)...pa da ce nastaviti da lupa glavom o zid dok sve zvezde ne vidi...tako da mislim da toj komparaciji nema mesta.
I evo, ti si se setio Patrika, koji je umro..i opet dokazao da ti prosto vidis casu koja je polu prazna...jer si se od svih ljudi koji se izlecise, setio bas njega.:OI
Nema veze. Kao sto si rekao, svako ima pravo da bira svoj put..i nacin. Ako je tebi tako okej, onda ko smo mi da te udedjujemo u suprotno. Samo ponekad moras misliti i na ljude koji su u tvom okruzenju, tebi bliskih...i zbog njih "promeniti" nacin razmisljanja.
Moja mama je slicna tebi. Ne mogu da ti objasnim koliko je ona mene opteretila svojim izuzetno negativnim stavom. Zbog toga sam odlucila otici i leciti se a da njoj nisam smela da dozvolim da i jedna jedini put ode do mog lekara na razgovor. Jer sam znala dokle ce to odevsti..i sta bi se desilo kada bi ona znala ( o mojoj bolesti ) sve ono sto ja znam. Pa ubila bi me u pojam njena briga, totalno crno posmatranje stvari...itd...
Ucinila sam pravu stvar, jer sam uspela da sacuvam i svoj a i njen mir.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 107 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: