Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 8:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 5:17 pm
Postovi: 7
Nemoj da brines preterano! Kao sto DRBGD rece,moze da se desi da ne reaguje(postoje drugi protokoli u tom slucaju) ali verujem da kod njega to nije slucaj.Normalno je kad se telo bori sa tim silnim otrovima da odreaguje povisenom temperaturom...I sama sam je imala.Merite je svakodnevno i obavezno recite dr kada bude bio na pregledu pred terapiju.Verujem da i na VMA odrade krvnu sliku zajedno sa tim stavkama(Neutrofili segmentovani,Eozinofini,Limfociti i Monociti) koje navodi DRBGD a koje su vezane za kostanu srz.Meni je se desavalo da krvna slika bude solidna ali da mi se kostana srz ne oporavi pa su mi odlagali terapiju za jos sedam dana.Sto se tice bolova u zglobovima i mene su boleli,ne znam koji nije.Imala sam nenormalne bolove u levoj ruci posle prve terapije i primala trodone.Veruj da mi je dolazilo ruku da iscupam iz ramena...Bilo-proslo...Izdrzala sam,izdrzace i on jos bolje od mene.Mislim na vas,drzite se hrabro kao i do sada.Strah odagnaj sto dalje,sve ce biti uredu.I ja u petak dolazim na Klinicki(Polikliniku Hemat.)da vadim krv radi kompletne biohemije koja mi je potrebna za kontrolu u ponedeljak kod dr Andjelica na Hematologiji ali i da odradim skener na Institutu za onk.i rad. koji mi trazi dr sa Instituta a kod koje imam kontrolu 04.08. Tako...bicemo istog dana u bolnici ali razlicitim ustanovama i razlicitim povodom.Zelim mu od srca da i on za koji mesec krene samo sa kontrolnim pregledima.OOOOOOGROMAN POZZ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Čet Jul 28, 2011 10:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
samo da se nadovezem ovde - kada su limfomi i leukemije u pitanju, treba ici ili u klinicki centar srbije, ili na vma.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 10:32 pm
Postovi: 21
Lacky sto te nema???([email protected])Ovo je mail pa se javi kad budes mogla.Ne ide bas sve po planu izgleda da se malo komplikuje bas bih volela da se javis!!!pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 10:32 pm
Postovi: 21
danas je otisao da primi terapiju billa je druga doktorka koja kaze da ce mu posle sledece terapije dati skener jer joj je sumnjivo to sto ima temperaturu nije bio njegov doktor koji kaze da terapije deluje i da je temperatura posledica neke infekcije samo koje???ne znam da li si ti imala temperaturu tokom terapije njemu se pojavila pre dve nedelje joj boze toliko pitanja znam ali puno mi je lakse kad mi na to neko da odgovor znam da je svaki covek prica za sebe ali lakse mi je veruj mi.Radio je ultrazvuk jetra,slezina,bubrezi to je sve cisto na vratu se zlezde povukle ispod desnog pazuha ima velicine11mm ali pre su bile preko 20mm tako da neznam sta vise da mislim.pozdrav hvala vam puno na odgovorima puno mi znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Ned Sep 11, 2011 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 5:17 pm
Postovi: 7
jelenakaca je napisao:
danas je otisao da primi terapiju billa je druga doktorka koja kaze da ce mu posle sledece terapije dati skener jer joj je sumnjivo to sto ima temperaturu nije bio njegov doktor koji kaze da terapije deluje i da je temperatura posledica neke infekcije samo koje???ne znam da li si ti imala temperaturu tokom terapije njemu se pojavila pre dve nedelje joj boze toliko pitanja znam ali puno mi je lakse kad mi na to neko da odgovor znam da je svaki covek prica za sebe ali lakse mi je veruj mi.Radio je ultrazvuk jetra,slezina,bubrezi to je sve cisto na vratu se zlezde povukle ispod desnog pazuha ima velicine11mm ali pre su bile preko 20mm tako da neznam sta vise da mislim.pozdrav hvala vam puno na odgovorima puno mi znaci.

Draga moja bila sam bez interneta i zato se nisam javljala i krivo mi je bas...Od sled.sedmice cu opet biti tu svaki dan i virkati da li si nesto napisala.Nadam se da je u medjuvremenu odradio skener i da je sve kako treba. Hvala Bogu da je sve ovo sto si navela cisto i da se postojece smanjuju.Nisam ja imala neku visoku temp.ali je bila prisutna.Sada se borim sa problemima sa gin.strane tj.krvarenjima jer me je Bleomicin iz terapije uveo u menopauzu. :( Ali ne posustajem nego guram dalje. Ako vidis post javni se...Volela bih da me obradujes lepim vestima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Ned Sep 11, 2011 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 10:32 pm
Postovi: 21
cao lacky bas mi je drago sto si se javila bas sam se pitala cudo te nema.mi smo u petak bili na vma pocetak petog ciklusa je poceo,imao je visoke temperature i do 39'6 niko ne zna da nam kaze zbog cega svi doktori kao virusno je ali ne preuzimaju nista povodom toga.radio je skener i rezultati su svi u redu sve su se zlezde povukle nema ih nigde za sada ultrazvuk uredan ali temperatura nikako da nestane jedino par dana posle terapije i dok pije niripan je ok.eto od petka nema jos veceras pije dozu niripana pa cemo da vidimo da li ce se temperatura opet navratiti ja se iskreno nadam da nece.za tebe veliki pozdrav pa se cujemo ,javi se:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hodzkin bolest
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 5:17 pm
Postovi: 7
jelenakaca je napisao:
cao lacky bas mi je drago sto si se javila bas sam se pitala cudo te nema.mi smo u petak bili na vma pocetak petog ciklusa je poceo,imao je visoke temperature i do 39'6 niko ne zna da nam kaze zbog cega svi doktori kao virusno je ali ne preuzimaju nista povodom toga.radio je skener i rezultati su svi u redu sve su se zlezde povukle nema ih nigde za sada ultrazvuk uredan ali temperatura nikako da nestane jedino par dana posle terapije i dok pije niripan je ok.eto od petka nema jos veceras pije dozu niripana pa cemo da vidimo da li ce se temperatura opet navratiti ja se iskreno nadam da nece.za tebe veliki pozdrav pa se cujemo ,javi se:)))

Evo napokon da se javim ...Od juce mi radi net ponovo.Svasta se nesto izdesavalo kod mene privatno tako da se nisam javljala. Budi uz njega kao sto si i do sada bila.Veruj da je to pola puta do ozdravljenja. Nadam se da mu je se temperatura u medjuvremenu stabilizovala. Evo citam peti put da su mu se zlezde povukle i neizmerno se radujem. Hvala Bogu,sve ide kako treba. Kod mene ima malo zafrkancija ali nista sto se ne moze sanirati. Pijem antibiotik pa ce biti uredu. Svako dobro i pozdravcic vama dvoma!!! Drzite se! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: