Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:38 pm
Postovi: 28
Joj Tatjana ubi me ova tvoja poslednja recenica.

Zao mi je, zao mi je kao da te poznajem. U stvari poznajem taj osecaj.

Neka sve ide redom, jeste da moze jos da pozivi ali barem ide redom.
Dozivela je i unuke, deca su joj zbrinuta to je najveca sreca za roditelje.

Moja mama ih nije dozivela a bojim se da ni tata nece. Daj Boze da bude drugacije.

Znam da ti tudji bol ne smanjuje tvoj - hocu samo da kazem, ako i postoji pozitivna strana u svemu ovome, to je da je ona zaista srecna, ne mislim na bolest nego na svoju decu i unuke.

Zivot je takav, niko od nas nije vecan.

Moje je misljenje da joj ne govorite!!!
Jer onda ce se pojaviti i psihosomatski problemi, zabolece je i ono sto je ne boli, klonuce duhom, mislim,... najbolje sto mozete je da za sada krijete istinu od nje. Nista se nece promeniti na bolje ako joj kazete, samo na gore!!!

Ne razumem taj deo za metastaze zar ih nece pokusati leciti?
Sta je dobila od terapije kada je izasla iz bolnice?
Sta su vama rekli doktori?

Ne treba se miriti sa time da je kraj, to niko ne zna, desavale su se i spontane remisije bolesti, prosto covekov organizam se sam odbrani i ozdravi.
Pokusajte sve da joj barem produzite zivot. Ja bih svasta probala ne bih se mirila sa tom cinjenicom. Isla i kod drugog doktora ako treba.

Za dve dijagnoze do sada nisam cula.

Tatjana svi prolazimo kroz te faze, negiranje, bes, razocarenje i onda mirenje sa istinom.
Samo, sto je napisao jedan doktor na ovom forumu, treba te faze svesti na razumnu meru jer niko od nas nije vecan.

Nadji neki ventil, ako ti se place, placi, isplaci se, nemoj da ti se tuga skuplja - manifestovace se na drugi nacin. Kroz neko organsko oboljenje, narodski receno - puci ces gde si najslabija.
Imas problem sa pritiskom, pazi na svoje zdravlje i ti si mama, potrebna si svojoj deci. Izbaci tugu iz sebe.
Moras izbaciti to iz sebe.
Popricaj sa sinom, on tebe "oseca" deca osecaju roditelje, ne mora im se puno pricati. On je tuzan i sto si ti tuzna.
Razgovaraj sa njim, vidi sta je to sto ga najvise muci, deca se cesto tada malo zapostave, nemoj da mu sve to ostane u uspomeni kao velika trauma, zivot je pred njima, a zivot ne stedi, ima on borbi ispred sebe mnogo za koje mu treba snaga. Ne vredi da tako pasivno zalite, porazbolevacete se.
Zagrli muza i isplacite se zajedno, ne gutaj tugu...


Leto je blizu, doci cete uskoro, bice sa unucima, raduj se tome. Dozivece ona leto, bicete zajedno, nemojte se predavati sto se tice njene bolesti, kontaktirajte jos nekog onkologa, mora da postoji nacin barem da joj se zivot produzi.
Razmisljaj u tom pravcu, borite se za nju, nemoj da se predajes!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala ti Olivera na divnim recima i na podrsci.
Nema dalje, dve tri nedelje, mozda mesec dana,zavisi od njenog organizma.
Bila bih najsrecnija da prozivi bar ovo leto i da budemo svi zajedno.
Bila bih jos srecnija da mama zivi i da nije bolesna,ali ako je ovako samo da je ne boli.Ona je jedno osecajno i divno bice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobro vece dobri ljudi
Evo konacno dobih dijagnozu onako kako pise na drugoj otpusnoj listi

1.Cholecystitis chorica
2.Metastasis adenocarcinomatis G2 in lymhonodo

Majka mi je za sad dobro ali nema nikakav ukus u ustima sto se tice hrane.Kaze sve joj smrdi.Cak i njen ljubimac haski ne zeli da joj pridje i to je nervira.I dalje je zuta i srvbi je koza.

Molim vas za tumacenje dijagnoze

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobro vece svima koji citaju a i onima koji zele da razgovaraju.
Danas je moja majka bila na kontroli,doktorka je rekla da je rana od operacije uredno zarasla,skinuli joj konce,dali jedan listic sa dijetom za ishranu posle operacije kamena u zucnoj kesi,majka zadovoljna sto moze da jede bar malo vise nego sto smo joj mi davali tj sugerisali,ja odavde preko Skajpa,moja sestra takodje i moj otac koji je sa majkom ali od koga vajde nema jer je totalno pogubljen u vremenu i prostoru.Dakle oduzih ovu recenicu pokusavajuci slikovito da opisem kako se majka oseca i da je puna optimizma a mi se svi pripremano na najgore.Desava se sledece,medicinska sestra u cekaonici dok su cekali pecat od doktroke po zavrsenom pregledu,napada verbalno moju majku i pita je gde joj je patoloski nalaz.Moja majka unezvereno gleda i kaze da ona to nema,a onda ta ista sestra besno napustajuci hodnik komentarise kako se svi pacijenti oboleli od raka prave izlapeli.To je naravno izazvalo buru pitanja moje mame tati sta se to krije od nje.Doktorka ponovo poziva majku u ordinaciju i daje joj patoloski nalaz sa kojim treba da ode kod onkologa i da ce on dalje da preuzme lecenje.
Svi smo sada u ponovnom soku jer ponovo prozivljavamo celu situaciju a ona zbunjena ne zeli vise ni sa kim da razgovara i kaze im da ni slucajno ne kazu meni jer ce mi sigurno pozliti.Naravno da ja sve znam ali se pitam,cemu prvo smrtna presuda i za par meseci,pa onda pokusaj sa onkologom oko hemioterapije ako je otpisana,pa sta sad ako ipak nije tako crno ,pa nada da je mozda pogersila,pa onda ono ponovo ako je kraj da je samo ne boli.Molim za razumevanje i pojasnjenje jer su mi sada misli totalno konfuzne kao i moje pisanje.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Uto Maj 17, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
1.Cholecystitis chronica=hronična upala žučne kesice
2.Metastasis adenocarcinomatis G2 in lymhonodo- metastaza nekog adenokarcinoma u limfni čvor (trebalo bi da piše pored ovog adenocarcinoma još nešto). Meni se čini ovo nedovoljnim,. šta još piše u izveštau od tih latinskih stvari? Ima li neki izveštaj sa magnetne rezonance ili ultrazvuka abdomena?
To je normalno da je svrbi, to ide u paketu sa žuticom.
Ne znam kako da vas utešim, ali vi morate čuvati sebe, zbog svoje dece, koliko god da je teško, morate.
Ne znam šta da vam kažem povodom te medicinske sestre, nažalostr ljudi su postali toliko loši, malo ih radi taj humani poziv baš iz tih razloga nego zbog novca ili ko zna čega... probajte zauzeti stav da je ona samo sprovodni sistem do doktora a u krajnjoj liniji možete se uvek žaliti načelnikui ili nekom nadređenom jer je u Srbiji toliko loša situacija a njen posao (koji je loše plaćen realno) bi sa ogromnim osmehom radilo mnogo medicinskih sestara.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala na podrsci
Sto se tice dijagnoze stoji samo to sto sam napisala.To je patoloski nalaz.Doktorka je meni rekla da je to rak zucnih puteva i da je prognoza veoma losa ali ja nigde ovde ne vidim da je to cholangiokarcinom.Da li je taj tumor primarni ili ne to zaista ne znam.Ona je oslabilo skoro 15 kg i jako je slaba ali ima dobar apetit i dobro je raspolozena,nema bolove.Da li u ovom slucaju treba da prihvati hemioterapiju ukoliko joj odobri lekarski konzilijum ili da povrati jos malo snage pa onda da proba da li moze da izdrzi ili je za sve to previse kasno?
Kao tamni vilajet,ako uzmes kajaces se ako ne uzmes kajaces se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Evo sta ima jos u patoloskom nalazu

Dijagnoza slanja: icterus e obstructionem TU Klatzkin Ascites

Sta se salje: 1 Z KESICA
2 igl iz hepatoduodenalnog ligamenta


Izvestaj 1.Otvorena i ispraznjena zucna kesa promera 80*30 mm glatke seroze,zida debljine do 3 mm,izgladjene sluznice.Uzeta
4 k
2.Cvorast fragment tkiva velicine 20mm uzeto sve 2k


Patoloska analiza 1.Cholecystitis chronica
2.Metastasis adenocarcinomatis G2 in lymphonodo


Uradjeno 05.05.2011

Ako moze jos neko da mi ovo pojasni.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
U pitanju je tzv. Klatskinov tumor ili hilusni holangiokarcinom (hilus je sam ulazak u jetru). Ascites je nakupljanje vode u trbušnoj duplji.
E sad, nije vam napisano da li su promene proširene u smislu da li zahvataju krvne sudove tog hilusnog dela, tako da vam više od ovoga ne znam reći.
pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala Vam puno sto se interesujete.Svaka pomoc je dobrodosla.Hvala od srca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Maj 26, 2011 7:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan dobri ljudi,danas se konzilijum lekara izjasnjava u vezi lecenja moje majke.Receno je da ona ne mora da bude prisutna,pa mi nije jasno na osnovu cega ce doneti odluku.Na osnovu analize patologa od 29.05.To je skoro mesec dana.Ne znam kako to funkcionise pa vas molim da mi objasnite.Mama je slaba,zuta,nema ukus na hranu ali je pokretna,seta ne boli je nista.Kako da se ponasamo?
Zasto se sada konzilijum sastaje u vezi nje kada su je otpisali,mi smo spremni na najgore,pomirili se sa tim i sada neko malo zrnce nade nam se uliva?
Moj muz kaze da je to dobra vest jer mozda ima nade a ja sam prvo surova prema samoj sebi a onda i prema ostalima u kuci i verujem da je to redovna procedura i da se na taj nacin kupuje vreme ili gresim?
Hvala odvratna sam i morbidna ali imam taj osecaj da je kraj blizu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan svima,evo me posle duze pauze jer imam neke lepe vesti a i malo bojazni da li je to sve istina.
Naime moja majka je juce bila na skeneru gde su je sa nalazom patologa primili hitno,jer "zena ima metastaze"cula ih je kako sapucu.
Posle izvrsenog snimanja od kancera ni traga.Na osnovu onog sto mi je majka procitala pise da su pankreas,zeludac,bubrezi normalne strukture i gradje,nema fokalnih promena na jetri koja jeste malo uvecana,vidi se ugradjen stent na mestu gde je izvadjena zucna kesa,materica,mala karlica i ne znam sta su jod snimali u stomaku bez fokalnih promena i uredne strukture.Takodje i limfne zlezde u toj regiji su u redu.Tumor marker ne pokazuje vrednosti koje bi ukazivale da zena uopste ima karcinom.
Pitam se da li je to moguce s obzirom da ima dijagnozu kakvu ima.
Da li je pregled skenerom merodavan ili je patohistoloska analiza jer jedno drugo ne potkrepljuju.
Kazite mi dobri ljudi da li da se radujem jer mi sve ovo nije uopste jasno.
Molim vas da mi objasnite.Unapred hvala

PS:Slavko cestitam i svako dobro ti zelim od srca,samo napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Dobar dan dobri ljudi.Evo mene posle duzeg vremena i sa veoma dobrim novostima.
Majka je s´obzirom na mrsavost,zutilo,neosetljivost na ukuse i svrab koze dobro.Nepromenjeno stanje,ona kaze da se oseca bolje,svezije.
Jako malo jede i to samo ono sto joj prija,sama se snalazi u manjim poslovima,seta ali kaze da joj svez vazduh(koji je u rano jutro kod nas zaista blagotvoran i cist)smrdi na naftu.
Koristi dosta prirodnog voca i povrca za imunitet i neke preparate koje sam joj odavde poslala.To je nesto na bazi gljiva i ima da se kupi u svakoj apoteci,nista spektakularno i skupo.

Konzilijum zasedao povodom njenog slucaja i uradjene su sledece analize:

Krvna slika dobra
Urin u granicama normale
Rentgen pluca uredan
Ultrazvuk abdomena i male karlice uredan
Ultrazvuk ginekoloski uredan
Skener abdomena i male karlice uredan
Tumor markeri nisu povecani uredni

I na kraju MR abdomena i male karlice bez znakova maligniteta.Jedino sto su nasli je uvecana jetra i prosireni zucni kanali bez folikulnih promena.

Imam nekoliko pitanja

Da li je moguce da se "rak" pritajio i da ce kad tad da bukne?To pitam kao laik.
Da li je moguce da je doktorka svojom sumnjom na Klatskina sugerisala patologu sta da trazi?
Da li je moguce da je i patolog pogresio?
Da li je moguce da moja majka nema "TO" ili ja na osnovu svih ovih analiza zelim da u to verujem?

Nisam nerazumna,vrlo racionalno razmisljam.Od doktorkinih reci da joj je zao i da mojoj majci ostaje jos par meseci jer ima Cholangiocarcinom do kompletnih analiza koje to pobijaju.

Ljudi pomozite mi da li smem da se radujem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 2:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
klackinov karcinom moze klinicki jedino da "ide napred", a ne da se povuce! agresivnost potice iz anatomskog polozaja, fizicki je blizu jetre koja je bogata krvnim i limfnim sudovima, i zato se maligne celije veoma brzo rasipaju po citavom telu.
u vasem slucaju, uz ogradu da nemam uvid u meedicinsku dokumentaciju, treba misliti na veoma retke parazitoze (metilj), na tuberkulozu. akcesorne slezine bi hirurzi prepoznali na operaciji.
spontaano iscezavanje tumora, srece se, i to veoma retko kod maligniteta bubrega. kod zucnih puteva - ne!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Hvala na odgovoru.Od medicinske dokumentacije imam samo otpusnu listu i nalaz patologa koje sam u nekoliko postova unazad prepisala.Meni je jasno da ova vrsta tumora ne moze da iscezne sama od sebe,ali se prosto pitam na osnovu opsteg stanja moje majke.Takodje znam kako napreduje Cholangiocarcinom pa mi i to njeno dobro opste stanje pobudjuje sumnju.
Volela bih ako je moguce da mi pojasnite malo u vezi tih parazitoza(metilj) i da li isecak iz limfnih zlezda uzetih nakon operacije moze da pokaze slicne displazije.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzonapredujuci karcinom zucne kese
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 2:52 pm
Postovi: 23
Moja majka je preminula pre nedelju dana.Izgubili smo bitku sa ovom nepredvidivom bolescu.Poslednjih pet dana se mucila povracajuci nekakav crni talog i izdahnula mi na rukama.Nije zelela da umre,odbijala je svaku pomisao na to i zato mi je bilo jos teze da prisustvujem borbi moje majke i NEPOBEDIVOG.Hvala svima koji su mi dobronamernim savetima pomogli da se na prvom mestu suocim sa dijagnozom,a kasnije i sa tokom bolesti.Moja majka je od postavljanja dijagnoze do smrti zivela samo sest meseci.Sest predugih meseci za nju i njen oslabljeni organizam,sest prekratkih meseci za nas ostale.
Nije mi lako da ovo pisem,jako je tesko definisati osecanja koja se krecu od neizmerne tuge do besa i ljutnje.
Hvala jos jednom svim ljudima dobre volje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: