Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
:P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
jutros kada sam se merila jos 1 kg manjeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
koliko kg ukupno za koliko dana? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 2:50 pm
Postovi: 23
Lokacija: srem.mitrovica
cao svima :lol: od proslog ponedeljka sam na novom rezimu ishrane.rezultat:-1.5kg. :lol: spisak nedozvoljenih namirnica mi je prilicno dugacak i to uglavno nesmem da jedem sve sto "volim".interesujeme dali pored unosenja dozvoljenih namirnica mora da se pazi i na kolicinu unete hrane.pozzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 2:03 pm
Postovi: 1
Pitanje za Bonzitu:Dok si se pridrzavala svog programa ishrane,da li su ti se ublazili PMS sindromi tj. da li si bila manje nervozna i da li si manje imala napade apetita?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 2:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Karin, za sedam dana 1,5 kg? wowwwwww to je strava. ja tek 29. idem na test, nemam nikakvih iskustava, ali tu je Martat,. ona je ekspert za ovo
drzi se, cim dobijem rezultate ja vam se pridruzujem :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 10:39 am
Postovi: 6
Bonzita je napisao:
Hvala za recept! :wink:

Ne smem pšenicu, raž, soju, mleko, šećer... To je ključno, ostalo manje-više.

Hleb skoro da i ne jedem. Ranije mi je svekrva pravila kao lepinjice (pošto su tanke) od kombinacije heljdinog i kukuruznog brašna uz dodatak npr. suncokreta, semenki, susama (šta se već sme). Bilo je SUPER!!! Sa malo margarina (ili bez) i nekim od džemova za dijabetičare (od voća, koje smeš), eto ideje za doručak! Par puta sam kupovala gotove beskvasne hlebove, ali uvek na kraju pola bacim, jer se brzo kvare.
Najčešće sam za doručak uzimala bananu ili neku dozvoljenu voćkicu.
Mada, može svašta da se pravi, npr. palenta uz dodatak drobljenog kikirikija ili suncokreta... Navikla sam da jedem suvu palentu, mada može i sa razmućenim ovsenim mlekom. Sa istim mlekom mogu i čiste ovsene pahuljice, ili neke druge, samo ne one mix varijante (musli), koje uvek sadrže nešto nedozvoljeno, od šećera, meda, nekog voća... Čak i Dr Oetker musli ima šećer! Ali zato, ko sme kukuruz, korn-fleks je O.K.
Ako smeš jaja, eto olakšavajuće okolnosti! Sama ili uz dodatak svežoj salati (zelenoj, sa krupno rendanom šargarepom, svežim kupusom i kukuruzom). Nekada narendam i malo biljnog kačkavalja, mada sadrži kazein, ali to retko i malo koristim.
Čula sam da kod Kalenića ima dobra prodavnica zdrave hrane (nije Biošpajz), koja ima najbolji izbor raznih jogurta (ovseni i sl.), ali mora da se poruči unapred. Ja živim na N.Bgd-u, pa nemam nešto tako u blizini.
Za doručak možeš i ječam ili raž (gotovi proizvodi sa uputstvom za pripremu na kutiji) proizvođača ZrnCo. To kupujem u IDEI, mada verovatno ima i na drugim mestima. Sprema se za par minuta! :wink:
Za pripremu slatkih stvari, koristim DIAMEL (fruktoza), ređe dekstrozu.


Imas nesto tako na NBGD. U pijaci kod piramide ima prodavnica zdrave hrane, cinimi se da se zove Zrnce, oni imaju jogurt od kukuruza i sigurno jos neki. Proveri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 5:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Grazza,to je znaci za 7 dana 2 kg manje.Ni ja ne mogu da verujem,iako su mi i mama i sestra koje su pocele skoro 4 meseca pre mene,tako brzo gubile kilograme.Cim sam dosla sa posla,malopre,opet sam se izmerila (kreten)ali vaga opet pokazuje isto iako sam jutros jela voce,pa malo kasnije dorucak,pa grickala badem(a ranije sam mislila da je on izvor ubitacnih kalorija,al gle cuda meni prijaju bas te kalorije :D ).Jos nisam expert,al planiram da postanem.Mislim da nikada vise(nikad ne reci nikad :oops: )necu jesti hranu koju sam jela pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
KARIN,

Ja sam prva 3 dana bas puno jela dozvoljenih namirnica,a sada mi se nesto smanjio apetit.Nema razloga da ogranicavas kolicinu,jedi dok ne budes sita,naravno nemoj nedozvoljene namirnice.To i sama znas.Moja sestra,u onim danima kada ima pms, jede po ceo dan i dalje mrsavi.Meni je dozvoljen kukuruz,pa svako,ali svako vece jedem kokice od kojih bi mi ranije samo bilo muka a sada mi nevidjeno prijaju :D a crtica na vagi,mom dosadasnjem neprijatelju,ide na levo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 2:50 pm
Postovi: 23
Lokacija: srem.mitrovica
martat,hvala ti na odgovoru :lol: naravno da necu jesti nedozvoljene namirnice.najvise mi nedostaje jogurt i hleb ali polako se navikavam.nadam se da nece biti kao sa ostalim dijetama,prvih nekoliko dana sve je ok.,zatim nastupa zatisje i sta se desava-gubim volju. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Ako zivis u Beogradu mogu da ti kazem gde imas jogurt od zitarica.Zatisje ce kad tad nici,samo nemoj da odustanes jer ovo nije dijeta kao sto smo ih sve mi nekada upraznjavale.Svi koje znam da se ovako hrane su vise od 4 meseca na ovakvom rezimu,neki i 6 meseci i svi su smrsali minimum 6 a neke od njih 12 kg,zavisi koliko imas viska.Ja svaki dan umesto hleba jedem projice od kukuruznog i razanog brasna,nemam nameru da se izgladnjujem i da budem nervozna zato sto sam gladna.Pa u tome i jeste prednost ove ishrane.Jedes a kilogrami nestaju.... :D Sada cu da pojedem vodeni puding u koji sam dodala kajsije,nije bas da njime posluzis goste,al slatko je pa daj sta das :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 2:50 pm
Postovi: 23
Lokacija: srem.mitrovica
maratat,visak je 20kg :oops: kukuruz,psenica,raz,jecam........,sve vrste mesa osim junetine i ribe,paradajiz,jaja secer,kostunjavo voce,mleko,kvasac,konzervans.........zabranjeno :( [/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Spisak jeste pduzi ali malo maste i moci ces da kombinujes sa dozvoljenim namirnicama.Sto veci visak vise ces kg skinuti.Malo teze je sa malim viskom.Ali ja sam zaista ubedjena da je ovo najlaksi i najbezbolniji nacin skidanja kg.Postoji valjda neka zitarica koja ti je dozvoljena pa da od nje napravis neki hleb.Napisi od zitarica sta smes kao i od voca i povrca pa da smislimo neki pristojan jelovnik.Ako volis ribu,a kazes da smes sve vrste,onda je to super.Ako te mrzi da spremas imas fine tunjevine,skuse...u konzervi.Najbitnije da si ti resila da skines visak i nemoj da odustajes,pa ovde smo valjda da jedna drugoj damo podrsku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2007 2:50 pm
Postovi: 23
Lokacija: srem.mitrovica
maratat hvala na podrzci.sto se hleba tice nabavila sam brasno od ovsa i uz dodatak peciva i naravno vode pravim hleb.jeste da je malo cudnog ukusa ali boze moj sto se mora nije tesko.kada nastupi kriza za slatkisima uzmem bananu i prelijem je kasicicom meda.polako ulazim u semu.pozzzz :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: