Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: preosetljivost na buku
PostPoslato: Sre Dec 15, 2004 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 15, 2004 6:16 pm
Postovi: 3
zdravo svima.Ja vec duze vreme paim od preosetljivsti na buku.Gde god da sedim ja razmisljam o tome da li ce neko da povisi ton da proizvede buku i sl.Od silne napetosti trzam se na svaki sum.Ja verovatno ne bih o tome razmisljala da svako cimanje tela ne smatram za blam.Da li je neko prosao kroz ovak nesto?Volela bih da se oslobodim ovoga i nastavim zivot oustena i smirena.Svaki savet je dobrodosao.Svima unapred hvala:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Sub Jan 01, 2005 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Imam i ja slicnih problema, s tim sto se to veoma pogorsalo od bombardovanja pa doktori smatraju da je to posledica stresa. meni se desi da skocim nocu i izletim na terasu, a ono voz ili kamion. trzam se nekad na svaki sum ili neuobicajen zvuk i treba mi vremena da me prodje panika i vidim o cemu se radi. Primetim i to da ljudi oko mene ne reaguju nekad uopste na to, a ja dobijem lupanje srca i trnjenje ruku i td...
da li si isla kod neuropsihijatra, mogu ti pomoci sedativi i psihoterapija
Smeta mi i glasna muzika, a mlada sam jos za to
Javi kako napredujes u borbi s tim i meni treba pomoc
Cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 15, 2004 6:16 pm
Postovi: 3
Bila sam kod psihologa koji mi je rekao da je to prolazna faza u sazrevanju i da to nije nista nenormalno.Kaze,procice kad se budem ostvarila na nekom polju,bilo da je to ljubav posao i sl.Medjutim,ja iskreno u to ne verujem.Ja uopste nisam nezadovoljna sobom a ta napetost ne prolazi skoro dve godine.Ne znam sta da radim...Da li si si razmisljala o tome sta da radis?pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Ne mislim uopste da je faza u sazrevanju zato sto ja imam dovoljno godina (32), ne verujem da nisam sazrela, a smetaju mi zvukovi i plase me. Ipak problem jeste psihicke prirode, a ne mora biti samo nezadovoljstvo sobom, moguce da je posledica neke traume od ranije. Meni su rekli da je najverovatnije posledica traume od bombardovanja (srusen je most u Kokinom brodu veoma blizu nase vikendice i bilo je jezivo). Malo posle toga pocela sam se plasiti i komsinkinog miksera (mao sale), ali ti pokusaj da se setis sta te je moglo uplasiti. Cim prestane strah i napetost ce se smanjiti.
S obzirom da si i ti mlada, mozda bi prijalo bavljenje sportom Mene licno nekad opusti malo trcanja, pesecenja , stepenice, vezbe i sl.
Cujemo se
cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 15, 2005 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 15, 2004 6:16 pm
Postovi: 3
Pa jesu li ti reki nesto?Da li su ti dali neke lekove?
pozdrav:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 17, 2005 12:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 26, 2004 8:39 pm
Postovi: 17
Jesu, dali su mi samo bromazepam i preporucili psihoterapiju, koja se u Uzicu radi samo privatno, a za to treba puno love, tako da pokusavam da se borim sama. Ako znas neku dobru literaturu o tim stvarima, preporuci. Mislim da se u knjigama mozenaci puno toga.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: