Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2003 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2003 2:00 am
Postovi: 1
Upravo tako, zaista znam da sam na korak do cilja.

Prvo pozdrav cijenjeni profesore, nikada ranije nisam cuo za Vas(ovo je i prvi put da kontaktiram nekog strucnog) ali citajuci ovaj forum i vidjevsi na koji nacin komunicirate sa "forumasima" zaista Vam se divim.

Ovako, imam 31 godinu, nisam ozenjen. Seks je prilicno ok, veza... Imam nekakve tegobe koje su, kad dobro razmislim, prisutne u mom zivotu vec dugi niz godina takoreci od 10-12 godine medjutim sada se situacija pogorsala pa iz tog razloga i pisem. Ja sam pri upisu u osnovnu skolu pokazao zaista veliku inteligenciju i skromno mislim da takav i jesam, medjutim problem je u mojoj koncentraciji-nikako ne uspjevam da se fokusiram na stvar, veoma mali broj knjiga sam procitao u zivotu, volim kratke jasne vijesti, nesto me stalno tjera na "akciju", medjutim i tu mi nedostaje izgleda hrabrosti pa sam malo pogubljen u tome svemu jer cesto lutam bez jasnog cilja.. u poslijednje vrijeme cesto primjecujem neobuzdanu razdrazljivos, nikada se doduse ne manifestuje fizickim sukobom ali cesto "planem", sve me nervira.. citao sam dosta o samokontroli, meditaciji, silva metodu "fokusa", knjige tipa the learn to remember.... ali glavna stvar je mislim u tom mom nemiru.. sam sam radio hamlitonovu i mislim da sam imam 14.. depresija.. do sada nisam uzeo ni jedan lijek ali sve vise razmisljam o tome, naravno uz savjet ljekara.. posjetio sam plivin sajt i tu procitao dosta o depresiji i lijekovima poput citalopram-a, ratiopharm-a, klomirarin-a... ali kako svaki mlin na svoju vodenicu tako sam sumnjicav prema njihovim navodima o bez nuspojava lijecenju medikamentima, mada oni zaista preporucuju svakako kombinaciju sa psiho terapijom..

Evo toliko-nadam se da je jasno pitanje i vjerujem u skori savjet-odgovor..

S postovanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2004 4:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
"sam sam radio hamlitonovu i mislim da sam imam 14.. depresija"

Kao ne-lekar, mogu da iznesem zapazanje kao vaseg sugradjanina i molim vas da me drugacije (i ozbiljnije ne shvatate; jednako koliko prepozbiljno ne bi trebalo da uzimate sve "strucne" dijagnoze). Verovatno bih i sam sebi pronasao 20 depresija na skali ako bih zeleo da ih vidim; to nije reper, jer vas zakljucak nije pouzdan (sto, naravno, ne znaci, da ste vi nepouzdani).

Poremecaj paznje, tzv. hiperkineticki momenat, moze da ima svoju somatsku ili psiholoshku osnovu, a neretko one su povezane. Logicno je da ako imate probleme koji vam ometaju svakodnevni zivot (posao, porodicne i drustvene odnose i cine vas nemirnim), PRVO regulisete odnose na tom nivou; ukoliko je disrazmera sa "normalnim" stanjem velika, najpre bi psihofarmacima trebalo ponovo uspostaviti zdrave kognitivne i afektivne odnose. Poboljsanjem stanja, sama ce se javiti motivacija za DRUGI korak, "istrazivanje" prirode problema (samostalno ili sa drugim licem).

Nadam se da sam bar prikazao razuman razvojni put ozdravljenja, a neko strucan ce svakako dati bolji odgovor. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2004 9:59 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Kome je pitanje upuceno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2004 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
"sam sam radio hamlitonovu i mislim da sam imam 14.. depresija"

Kome god da je pitanje upuceno, Hamiltonova skala nije stopovanje vremena trkacu na 1000 metara! Od 17 domena koje tretira, ima nekih koje ne moze ispitanik da proceni (npr. "somatska anksioznost" ili "sposobnost uvidjanja)". Dalje, ocene su rasporedjene po unipolarnoj skali, znaci da postoji intenzitet za svaku stavku. Konacno, Hamiltonova procena radi se na po dve sedmice.

Toliko o tome. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2004 1:21 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sub Jan 17, 2004 2:00 am
Postovi: 93
Neznam, koliko vam se problem cini teskim, ili koliko je (ne)podnosljiv, ali savet je da pre bilo kakvih "hemijskih" i sintetickih medikamenata, probate koristiti prirodne preparate na bazi lekovitog bilja i suplementirati svoju ishranu vitaminima i mineralima.

_________________
(!)Multi Level Trgovac - i ponosna sam na to.
Volim - i ne smeta mi da pomazem ljudima.
Posto ne smem da spominjem proizvode i linkove na ovom sajtu slobodno mi se javite ako Vam treba neki savet!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: