Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
ZirafaStefina je napisao:
Svi smo razliciti,pa tako imamo i razlicite stavove,misljenja i dozivljaje istog.
Ja sam sigurna da je priroda najsavrseniji kreator i uredjivach svega sto postoji na ovoj kugli zemaljskoj.
Ako je ona ostavila da se zena poradja kako se poradja,mislim da treba da bude tako,i da se u to ne treba uplitati,sem ako se ne mora.
Naravno,nemam nista protiv epidurala,niti bilo kakvog vida olaksanja porodjajnih bolova(voda,masaza),samo ja smatram da zena treba da dozivi porodjaj sa sve bolom.
To sto mi danas teze podnosimo to sve,znaci da prije trudnoce zena treba da se pripremi,da bude fizicki aktivna,da kroz trudnocu bude aktivna,da vodi racuna kako se hrani,da bude pozitivna prema samom cinu radjanja,a ne da ide linijom manjeg otpora.
Naravno,ako to nije u stanju,i ako joj porodjaj predstavlja strashnu traumu,toliku da ne zeli vise da rodi,onda sam pristalica svega,i epidurala,i carskog reza,samo da se djeca radjaju.
Samo moje misljenje :wink:


Nije fer da stavljate mene i nas koji necemo da trpimo bol ako ne moramo u kos sa onima koji imaju manji prag bola... ili koji idu linijom manjeg otpora, ili ne zive i ne hrane se zdravo...

Da se razumemo: moj najveci uspeh u zivotu su moja deca, tu nema dileme. Nema te karijere, putovanja, stila zivota ili bogatstva koje to moze da nadjaca, ali ja ne zelim da trpim bol, ako ne moram. Ne bih nikad ugrozila zdravlje deteta po cenu da smanjim bol, daleko od toga, ali mi je malo , da izvinete, pacenicki stav da treba ostaviti sve kako je priroda smislila, da se ne treba sluiziti modernmom medicinom ako je to moguce. Da li to naci da ne idete kod zubara, da ne dajete detetu antibiotik, ili da se ne sluzite novcem, jer je priroda smislila da ljudi treba da love da bi jeli i preziveli?!

Kako onda da se krecemo unapred? Cemu nauka, medficina, knjizevnost, ajde da sedimo oko vatre i da svaka treca od nas umre na porodjaju da bi bilo prrodno i onako kako je priroda smislila... :-?

Duboko, duboko neslaganje sa VAsim misljenjem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 1:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
ZirafaStefina je napisao:
Ja bih samo voljela da zene koje su,zdrave,prave,bez mana i bolesti,samo malo promijene ugao gledanja stose tice rodjenja djeteta.Da zele da u tom neponovljivom dogadjaju ucestvuju svim svojim bicem,i utrobom,i dusom ,i srcem,i bolom,i cijelim svojim bicem.Radjas ga tad,i vise nikad,i budi svjestan svakog svog i bebinog micanja,pomozi mu svim svojim bicem da dodje na ovaj svijet...



Ma ja sam oba puta ucestvovala svim svojim bicem i srcem i dusom... Recimo to ovako: ima tezih i ima laksih porodjaja. Recimo da ste vi imali srece i da je vas porodjaj bio jedan od laksih, pa nije vam problem da propagirate prirodni nacin. JA to moghu da uradim sa dojenjem: negde sam pisala da sam imala mleka da dojim celu ulicu dece, ali znam da nije svima tako.

Sa drugom devojcicom sam na porodjaju pala u nesvest od bolova, prvi i jedini put u zivotu, potpuno sam se iscepala, a pri tom nisam neko ko je maza i ko se prenemaze. Neko se porodi za sat dva, meni je drugi porodjaj trajao od momenta ukljucivanja indukcije do kasnih nocnih sati, jer imam nekakav problem da imam bolove a nemam kontrakcije (ne otvaram se) pa su mi bebu na silu izgurali napolje rukama preko stomaka. :-?

Prvi put sam primila cele dve boce indukcije, dok se oko mene izredjalo 5-6 porodilja, sve budu prikljucene po pola sata, sat i porode se, a ja 48 sati i ne bi me ni ostavili u bolnici, da mi sestra nije greskom prokinula vodenjak...

Znaci, ima raznih iskustava, i ne prihvatam da me se okvalifikuje kao da sam maza i razmazena, ako ne pristajem na bol koji ne moram da trpim...

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
isidora je napisao:
Da li to naci da ne idete kod zubara, da ne dajete detetu antibiotik


Pa jeste, i bolest je od prirode data. Priroda je tako uredila da snazna deca prezive i ozdrave, a slaba deca umiru, da bi onda snazna deca odrasla i imala svoju decu kojoj ce preneti te superiorne gene... i tako se malo pomalo inferiorni geni slabe dece gube iz populacije. Prirodna selekcija. Ali samo zato sto je prirodna, ne znaci da je humana i da je treba podrzavati. I porodjajni bolovi su prirodni, ali nisu humani. Nije u redu zmuriti na jedno oko i hvaliti jedno a kuditi drugo, kad je i jedno i drugo priroda tako uredila. Bar ja tako gledam na stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 12, 2009 10:14 am
Postovi: 11
Igrom slucaja sam medicinski radnik,vjerovali ili ne :wink:
I sto sam vise u tome,vise se prenerazavam nad ljekovima svih vrsta,njihovoj stetnosti,neispitansti i neprovjerenosti.
Daleko od toga da ne bih dala antibiotik bolesnom djetetu,ali bih prvo isprobala sve domace,prirodne ljekove,pa ako ne pomazu-antibiotik.
Nad ovim se i mm krsti,kaze ko neka baba vracara :lol:
Ali...moje iskustvo me tome naucilo.
I sto vise iskustva te vrste imam,vise se vracam prirodi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Citiraj:
No,nebitno,ovo je vise tema za filozofsku raspravu,nego za razbibrigu

hmm..ne bih se složila da je pitanje porođaja "razbibriga", meni nikako nije.Takođe, porođaj, u kontekstu: bolan ili ne, ne bih dovela ni u kontekst filozofske rasprave.Naprosto, radi se o krajnje realističnom činu, najvažnijem u životu svake žene.Svakako , stvar je ličnog izbora, da npr. bude bolan, iako to objektivno nije nužno, radi efektnosti, za nekog,usled "čarobnosti" takvog momenta, koji često prerasta u agoniju sa produženim trajanjem...do rođenja bebe.Bol je uvek invazivni atak na organizam, ne samo fiziološki, već i mentalno, i nema smisla vagati ko je od kakvog materijala...
No, ja ne prihvatam bolni obavezujući čin porođaja, kao načelni stav, koji potkrepljujete "zovom" prirode!Uh, za to ima milion protiv argumenata....Samo neki, npr.: ušli smo u milenijum gde , već sada, postaje pravilo da se deca začnu putem asistirane oplodnje, a ne u seksualnom-ljubavnom činu!Da li parovi sa sterilitetom da se prepuste prirodnim normama i ostanu bez potomstva ili da se posluže dostignućima nauke?Naravno, kao što kažete, bitno je da se rađaju!
kada se već spominju stomatološki problemi....paradentopatija je najmanje od konditorskih proizvoda, već ima više uzroka....Jedan je, vrlo česti, i nasledna predispozicija..., ..da li da se prepustimo prirodi, ili da obezbedimo normalan unos hrane, sa adekvatnim sitnjenjem zalogaja uz pomoć, sada, već savrešene protetike, koja obezbeđuje i vrhunsku estetiku?Istovremeno.Itd, itd... :wink:

Inače, priroda ume biti vrlo surova, tako da je stvar sklada i prepoznavanja šta iz prirode da usvojimo, gde priroida ima dominantno pozitivni učinak, itd.itd...
Citiraj:

Ako je ona ostavila da se zena poradja kako se poradja,mislim da treba da bude tako,i da se u to ne treba uplitati,sem ako se ne mora.

Oprostite, ali ovo ja vidim i ovako:prepustiti prirodi, kao savršenom kreatoru, hmmmm...ja to vidim kao npr. molim se bogu svaki dan, te molim da mi pomogne i sve prepuštam veri i pokornosti u predanosti religiji, umesto da se suočim sa činjenicama i vidim šta egzaktna nauka može ili ne može da učini...

Ali, prihvatam da smo se otuđlii od prirode, i to previše,.... samo bez krajnosti... :D Pozz i od mene :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
21.okt smo dobili bebu. Porodili su me carskim rezom, beba je bila krupna, imao je 4,5 kg. Dobili smo decaka. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Cestitam,


Kkako ste dali ime andjelku?nisam videla ovu temu, na pedijatriji sam te pitala, da li si se porodila.

Kkao su ga sestrice prihvatile?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
ČESTITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!
:D :D :D
Neka je živ i zdrav i vi svi sa njim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
dolce-vita je napisao:
Cestitam,


Kkako ste dali ime andjelku?nisam videla ovu temu, na pedijatriji sam te pitala, da li si se porodila.

Kkao su ga sestrice prihvatile?


Savrseno, za sad. SAd samo imamo problem preterane navalentnosti "nemojte ga cmakati!", "Nemoj ga pipkati po glavi!", "Nemoj ga pokrivati!", "Nemojte ga pomerati!"... :) A one odusevljene. I samo ga slikaju, zagledaju, samo vire u nas kad se hranimo, presvalcimo, lepe mu stikere po krevecu, redjaju igrackice okolo, ukrasavaju nogare kreveca masnicama, trakicama.. :D ... MA, show!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
A, imeeeeee? :)

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Čestitke i od mene!!! :P :lol: :P
Uživajte u vašoj divnoj porodici!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Dobro došla, bebo! :D
Isidora, neka vam je sa srećom! Sve najbolje mališanu i tvojoj porodici!
Čestitam! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Hvala, hvala drugari...

Beba je (da ne cuje zlo, kuc-kuc-kuc) mnogo dobra. Spava, jede, lezi malo budna u krevecu, puno je halapljiv pa vrlo cesto stuca kad se prejede, ali je zaista dobar. Nocu se budi jednom, oko 23.30h-00 sisa, pa onda oko 5-5.30h ujutru, i onda opet dugo spava. Mora da je spavalica na mene...

Za sad nam je ok. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
I ne reče nam kako se zove mali zmaj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Velika beba
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Morala sam da procavrljam ovde s vama UZ moze da pogresi jer sve bebe nisu iste... naime po mom skromnom shvatanju tezina bebe se radi jer se izmeri precnik glave, obim stomaka... cesto se zbog precnika glave pogresi. To se desilo mojoj zaovi koja je usput receno babica i radi u dispanzeru za zene..... njoj su predvideli da ce bata biti strasno krupan preko 4kg a bata se rodio sa 3350g a i dan danas je mali glavat bata... Tako da ako su deca srazmerna onda ce verovatno kilazu proceniti kako treba ako nisu... moja druga cerka se rodila sa 2420g i uvek i dan danas je sitnoglavac.....kad god sam gledala dijagrame o rastu kad je bila beba nama je donja granica obim glave a gornja granica tezina tako da je mnogo diskutabilna tema... zato mislim da se doktori ne moraju strogo pridrzavati tih mera....
Kad bi mene pitali sta je bolje uvek bih glasala za sitniju bebu, prva cerka nije bila enormno krupna ali za mene prvorotku prevelika a bila je 3550g i 55cm i onda je rodjena vakumom posto se gospodjica zaglavila na izlazu i jos sam imala epiziotomiju i pikao grlic pa i dan danas imam posledice toga. Sa drugom cerkom porodjaj za pozeleti, ukljucena indukcija i ona je izletela ali bukvalno.... imala samo jedan spoljni koncic sedela odmah posle normalno ma super a sto se kilaze tice nadoknadismo to odmah... tako da je sa 8 meseci bila teza od seke koja je na rodjenju vodila sa 1200g. Mislim da je za mame a posebno prvorotke bolje kad je beba optimalna ne mnogo krupna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: